TomTom i PTV pracują nad nowymi innowacyjnymi rozwiązaniami dla logistyki

C

15-11-2010

  {modal href="/images/stories/tomtom_big.jpg"}{/modal}TomTom - globalny dostawca rozwiązań lokalizacyjnych i nawigacyjnych rozszerza swoją wieloletnią współpracę ze spółką Planung Transport Verkehr z niemieckiego Karlsruhe, która zajmuje się wdrażaniem rozwiązania informatyczne w sferze zarządzania ciężkim transportem drogowym. TomTom będzie dostarczał zawartość lokalizacyjną i nawigacyjną, która będzie wykorzystywana przez PTV do tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla branży logistycznej.   Oprogramowanie logistyczne PTV (właściciela marki map cyfrowych map&guide) dostarcza rozwiązań do planowania oraz optymalizacji flot pojazdów i struktury sprzedażowej operatorów logistycznych. Systemy programistyczne są zaprojektowane do pomocy w planowaniu tras przejazdów, wizualizacji tych przejazdów za pomocą map cyfrowych, a w konsekwencji - do śledzenia ruchu pojazdów on line w czasie rzeczywistym. Nie brakuje też systemów CRM, informatycznych rozwiązań dla transportu i logistyki oraz do nawigacji. Firma PTV będzie pobierała dane z globalnej bazy danych TomTom, zwanej MultiNet. Mogą one wspomagać optymalizację działalności logistycznej za pomocą mapowych baz danych, stanowiących fundament do tworzenia oprogramowania dla właścicieli flot samochodowych i posiadaczy najcięższych pojazdów drogowych. Teraz spółka PTV będzie mogła nanosić na swoje mapy - map&guide - więcej interesujących miejsc (Points of Interests - PoI) oraz określać ograniczenia prędkości na odcinkach dróg. Tym sposobem innowacyjny produkt informatyczny uzyskany z połączenia i przetworzenia ponad 2 trylionów pomiarów dokonanych za pomocą systemu GPS pomoże przewoźnikom, kierowcom i operatorom logistycznym określać optymalną trasę przejazdu i jeszcze dokładniej przewidzieć czas przewozu transportowanych drogami osób i ładunków. - Zależy nam na rozszerzeniu istniejącej już współpracy z PTV. To wspaniale, że nasze mapy i zawartość lokalizacyjna, przyczyniają się do tworzenia nowych produktów spółki PTV. Dalszy rozwój współpracy z nami umożliwi tej firmie zaopatrywanie klientów w jeszcze bardziej zaawansowane pakiety rozwiązań - komentuje Maarten van Gool, dyrektor zarządzający TomTom Licensing.   Z kolei Frank Felten, wiceprezes marketingu i produktów dla logistyki PTV powiedział, że rozwiązania nawigacyjne i lokalizacyjne TomTom pomogą w dalszym rozwoju produktów informatycznych firmy dla motoryzacji, transportu i logistyki.

 

{modal href=”/images/stories/tomtom_big.jpg”}{/modal}TomTom – globalny dostawca rozwiązań lokalizacyjnych i nawigacyjnych rozszerza swoją wieloletnią współpracę ze spółką Planung Transport Verkehr z niemieckiego Karlsruhe, która zajmuje się wdrażaniem rozwiązania informatyczne w sferze zarządzania ciężkim transportem drogowym. TomTom będzie dostarczał zawartość lokalizacyjną i nawigacyjną, która będzie wykorzystywana przez PTV do tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla branży logistycznej.

 

Oprogramowanie logistyczne PTV (właściciela marki map cyfrowych map&guide) dostarcza rozwiązań do planowania oraz optymalizacji flot pojazdów i struktury sprzedażowej operatorów logistycznych. Systemy programistyczne są zaprojektowane do pomocy w planowaniu tras przejazdów, wizualizacji tych przejazdów za pomocą map cyfrowych, a w konsekwencji – do śledzenia ruchu pojazdów on line w czasie rzeczywistym. Nie brakuje też systemów CRM, informatycznych rozwiązań dla transportu i logistyki oraz do nawigacji.


Firma PTV będzie pobierała dane z globalnej bazy danych TomTom, zwanej MultiNet. Mogą one wspomagać optymalizację działalności logistycznej za pomocą mapowych baz danych, stanowiących fundament do tworzenia oprogramowania dla właścicieli flot samochodowych i posiadaczy najcięższych pojazdów drogowych. Teraz spółka PTV będzie mogła nanosić na swoje mapy – map&guide – więcej interesujących miejsc (Points of Interests – PoI) oraz określać ograniczenia prędkości na odcinkach dróg. Tym sposobem innowacyjny produkt informatyczny uzyskany z połączenia i przetworzenia ponad 2 trylionów pomiarów dokonanych za pomocą systemu GPS pomoże przewoźnikom, kierowcom i operatorom logistycznym określać optymalną trasę przejazdu i jeszcze dokładniej przewidzieć czas przewozu transportowanych drogami osób i ładunków.


Zależy nam na rozszerzeniu istniejącej już współpracy z PTV. To wspaniale, że nasze mapy i zawartość lokalizacyjna, przyczyniają się do tworzenia nowych produktów spółki PTV. Dalszy rozwój współpracy z nami umożliwi tej firmie zaopatrywanie klientów w jeszcze bardziej zaawansowane pakiety rozwiązań – komentuje Maarten van Gool, dyrektor zarządzający TomTom Licensing.

 

Z kolei Frank Felten, wiceprezes marketingu i produktów dla logistyki PTV powiedział, że rozwiązania nawigacyjne i lokalizacyjne TomTom pomogą w dalszym rozwoju produktów informatycznych firmy dla motoryzacji, transportu i logistyki.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C