Toyota Environmental Challenge 2050

C

31-01-2017

Dwa lata po rynkowej premierze wodorowego sedana Mirai, Toyota wprowadza kolejny pojazd wykorzystujący technologię ogniw paliwowych. W fabryce Motomachi w Toyota City w Japonii rozpoczęły pracę dwa wózki widłowe z napędem na wodorowe ogniwa paliwowe. To kolejny element realizacji programu Toyota Environmental Challenge 2050, w ramach którego w ciągu 35 lat Toyota zredukuje wpływ swojej działalności na środowisko niemal do zera.   Wózki widłowe o ładowności 2,5 tony są wyposażone w silnik elektryczny, zasilany energią produkowaną w ogniwach paliwowych w reakcji wodoru i tlenu. Ich zatankowanie trwa tylko 3 minuty, co powoduje, że są tak samo praktyczne w użyciu jak pojazdy spalinowe, jednak nie emitują żadnych spalin ani dwutlenku węgla. Dzięki temu, że zainstalowane w nich ogniwa paliwowe wytwarzają prąd, wózki widłowe mogą pełnić rolę zapasowego źródła energii. Pojazdy zostały wyprodukowane przez Toyota Industries Corporation.   Toyota zamierza wymienić wszystkie wózki widłowe używane w jej fabrykach na pojazdy napędzane ogniwami paliwowymi. W ten sposób firma zredukuje wpływ swoich zakładów na środowisko. W 2018 roku Toyota wprowadzi do użytku 20 takich urządzeń, zaś do 2020 roku ich łączna liczba wyniesie co najmniej 170 egzemplarzy.   W 2015 roku Toyota ogłosiła program Toyota Environmental Challenge 2050, którego celem jest znacząca redukcja wpływu działania koncernu na środowisko. Plan ten zakłada m.in., że do 2050 roku fabryki Toyoty nie będą emitowały dwutlenku węgla do atmosfery. Jednym ze sposobów realizacji tych założeń jest wykorzystanie wodoru jako paliwa i nośnika energii w zakładach firmy. Wykorzystanie technologii ogniw paliwowych w pojazdach używanych w przemyśle to krok do realizacji wizji społeczeństwa wodorowego, którą Toyota realizuje we współpracy z rządem Japonii.  

large 20170131 01 02Dwa lata po rynkowej premierze wodorowego sedana Mirai, Toyota wprowadza kolejny pojazd wykorzystujący technologię ogniw paliwowych. W fabryce Motomachi w Toyota City w Japonii rozpoczęły pracę dwa wózki widłowe z napędem na wodorowe ogniwa paliwowe. To kolejny element realizacji programu Toyota Environmental Challenge 2050, w ramach którego w ciągu 35 lat Toyota zredukuje wpływ swojej działalności na środowisko niemal do zera.

 

Wózki widłowe o ładowności 2,5 tony są wyposażone w silnik elektryczny, zasilany energią produkowaną w ogniwach paliwowych w reakcji wodoru i tlenu. Ich zatankowanie trwa tylko 3 minuty, co powoduje, że są tak samo praktyczne w użyciu jak pojazdy spalinowe, jednak nie emitują żadnych spalin ani dwutlenku węgla. Dzięki temu, że zainstalowane w nich ogniwa paliwowe wytwarzają prąd, wózki widłowe mogą pełnić rolę zapasowego źródła energii. Pojazdy zostały wyprodukowane przez Toyota Industries Corporation.

 

Toyota zamierza wymienić wszystkie wózki widłowe używane w jej fabrykach na pojazdy napędzane ogniwami paliwowymi. W ten sposób firma zredukuje wpływ swoich zakładów na środowisko. W 2018 roku Toyota wprowadzi do użytku 20 takich urządzeń, zaś do 2020 roku ich łączna liczba wyniesie co najmniej 170 egzemplarzy.

 

W 2015 roku Toyota ogłosiła program Toyota Environmental Challenge 2050, którego celem jest znacząca redukcja wpływu działania koncernu na środowisko. Plan ten zakłada m.in., że do 2050 roku fabryki Toyoty nie będą emitowały dwutlenku węgla do atmosfery. Jednym ze sposobów realizacji tych założeń jest wykorzystanie wodoru jako paliwa i nośnika energii w zakładach firmy. Wykorzystanie technologii ogniw paliwowych w pojazdach używanych w przemyśle to krok do realizacji wizji społeczeństwa wodorowego, którą Toyota realizuje we współpracy z rządem Japonii.

 

large 20170131 01 01

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C