Transakcja na linii IMMOFINANZ-Blackstone

C

04-02-2016

IMMOFINANZ sfinalizował z sukcesem sprzedaż swojego portfela logistycznego firmie Blackstone. Blackstone zintegruje wszystkie nabyte aktywa w ramach Logicor, tj. swojej europejskiej platformie logistycznej. Zamknięcie transakcji odbyło się 1 lutego br. i skutkuje wpływem środków pieniężnych netto (po spłacie kredytów) na poziomie ok. 305 mln euro. 245 mln euro z tej sumy zostanie przekazane niezwłocznie. Otrzymanie pozostałej części planowane jest na koniec października 2016 roku, po oddaniu przez IMMOFINANZ do użytku trzech projektów deweloperskich z sektora logistycznego. Ich realizacja przebiega zgodnie z założonym harmonogramem.   Transakcja została zrealizowana w oparciu o łączną wartość nieruchomości na poziomie ok. 536 mln euro, pomniejszoną o koszty budowy trzech projektów deweloperskich tj. ok. 28 mln euro. Kwota ta odzwierciedla wartość nieruchomości na dzień 31 lipca 2015 roku.   - Dzięki tej sprzedaży zakończyliśmy proces reorientacji IMMOFINANZ. Od teraz firma skupiać się będzie wyłącznie na handlowych i biurowych klasach aktywów. Środki uzyskane ze sprzedaży wzmocnią nasz bilans i zostaną zainwestowane w rozbudowę naszego portfela wysokiej jakości biur w Niemczech, do 2018 roku - wyjaśnia Oliver Schumy, prezes zarządu IMMOFINANZ.   Blackstone nabył wszystkie 36 inwestycji logistycznych IMMOFINANZ z ok. jednym milionem m kw. powierzchni do wynajęcia. Nieruchomości te znajdują się głównie w Niemczech (24), a także na Węgrzech (5) Rumunii (3), w Polsce (2), na Słowacji (1) oraz w Rosji (1). Transakcja obejmuje również trzy projekty deweloperskie, w Hamburgu i dwóch rumuńskich miastach, tj. Bukareszcie i Ploiesti, a także rezerwy gruntów.  

Immofinanz Blackstone transakcjaIMMOFINANZ sfinalizował z sukcesem sprzedaż swojego portfela logistycznego firmie Blackstone. Blackstone zintegruje wszystkie nabyte aktywa w ramach Logicor, tj. swojej europejskiej platformie logistycznej. Zamknięcie transakcji odbyło się 1 lutego br. i skutkuje wpływem środków pieniężnych netto (po spłacie kredytów) na poziomie ok. 305 mln euro. 245 mln euro z tej sumy zostanie przekazane niezwłocznie. Otrzymanie pozostałej części planowane jest na koniec października 2016 roku, po oddaniu przez IMMOFINANZ do użytku trzech projektów deweloperskich z sektora logistycznego. Ich realizacja przebiega zgodnie z założonym harmonogramem.

 

Transakcja została zrealizowana w oparciu o łączną wartość nieruchomości na poziomie ok. 536 mln euro, pomniejszoną o koszty budowy trzech projektów deweloperskich tj. ok. 28 mln euro. Kwota ta odzwierciedla wartość nieruchomości na dzień 31 lipca 2015 roku.

 

Dzięki tej sprzedaży zakończyliśmy proces reorientacji IMMOFINANZ. Od teraz firma skupiać się będzie wyłącznie na handlowych i biurowych klasach aktywów. Środki uzyskane ze sprzedaży wzmocnią nasz bilans i zostaną zainwestowane w rozbudowę naszego portfela wysokiej jakości biur w Niemczech, do 2018 roku – wyjaśnia Oliver Schumy, prezes zarządu IMMOFINANZ.

 

Blackstone nabył wszystkie 36 inwestycji logistycznych IMMOFINANZ z ok. jednym milionem m kw. powierzchni do wynajęcia. Nieruchomości te znajdują się głównie w Niemczech (24), a także na Węgrzech (5) Rumunii (3), w Polsce (2), na Słowacji (1) oraz w Rosji (1). Transakcja obejmuje również trzy projekty deweloperskie, w Hamburgu i dwóch rumuńskich miastach, tj. Bukareszcie i Ploiesti, a także rezerwy gruntów.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C