Transport a rozwój zrównoważony: szanse i zagrożenia

C

04-04-2010

  W dniach 13-14 maja 2010 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie oraz 15 maja 2010 r. w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod hasłem "Transport a rozwój zrównoważony: szanse i zagrożenia". Konferencja organizowana jest przez Koło Naukowe Transportu i Marketingu działające przy Katedrze Rynku Transportowego Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studenckie Koło Naukowe Transportu, które działa przy Katedrze Transportu Akademii Ekonomicznej w Katowicach. generic lyrica price buy zetia no prescription buy atorvastatin no prescription order allopurinol online generic celebrex price cheap enbrel online where to order combivent Głównym celem konferencji jest podzielenie się wiedzą oraz wymiana myśli i poglądów na temat funkcjonowania jednej z kluczowych dziedzin gospodarki, jaką jest transport, w warunkach zrównoważonego rozwoju. Wśród zaproszonych gości znajdują się pracownicy naukowi Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz pracownicy naukowi i studenci z takich ośrodków akademickich jak: Akademia Ekonomiczna w Katowicach, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Szczeciński, Akademia Morska w Gdyni oraz Politechnika Krakowska jak również przedstawiciele przedsiębiorstw działających na rynku transportowym.   W pierwszym dniu konferencji zaproszone koła dokonają prezentacji swojej działalności i dotychczasowych osiągnięć. Odbędzie się również szkolenie metodyczne, które poprowadzi Pan Paweł Urbański - specjalista ds. coachingu, informatyk, ekonomista zajmujący się modelowaniem i optymalizacją procesów biznesowych, projektowaniem systemów zarządzania treścią, obiegu archiwizacji dokumentów oraz integracją i analizą danych.   Drugi dzień konferencji rozpocznie wystąpienie prof. Olgierda Wyszomirskiego z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Przedstawiciele zaproszonych Kół Naukowych zaprezentują przygotowane referaty, spośród których nagrodzona zostanie najlepsza praca.   Na ostatni dzień konferencji zaplanowano wizytę w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Zaproszeni goście będą mieli okazję skorzystać z Tramwaju Wodnego łączącego Trójmiasto z Półwyspem Helskim. Przejazd drogą wodną stanowi nie tylko alternatywę dla transportu kolejowego i drogowego, ale jest również atrakcją turystyczną.   Partnerami organizowanej w maju konferencji są: Miasto Gdynia, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej oraz Szybka Kolej Miejska Trójmiasto. Patronat medialny nad konferencją sprawują czasopisma branżowe: "TSL Biznes" i "Transport i Komunikacja".

 

W dniach 13-14 maja 2010 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie oraz 15 maja 2010 r. w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod hasłem “Transport a rozwój zrównoważony: szanse i zagrożenia”.


PROMOCJA

PROMOCJA

Konferencja organizowana jest przez Koło Naukowe Transportu i Marketingu działające przy Katedrze Rynku Transportowego Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studenckie Koło Naukowe Transportu, które działa przy Katedrze Transportu Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Głównym celem konferencji jest podzielenie się wiedzą oraz wymiana myśli i poglądów na temat funkcjonowania jednej z kluczowych dziedzin gospodarki, jaką jest transport, w warunkach zrównoważonego rozwoju.


Wśród zaproszonych gości znajdują się pracownicy naukowi Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz pracownicy naukowi i studenci z takich ośrodków akademickich jak: Akademia Ekonomiczna w Katowicach, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Szczeciński, Akademia Morska w Gdyni oraz Politechnika Krakowska jak również przedstawiciele przedsiębiorstw działających na rynku transportowym.

 

W pierwszym dniu konferencji zaproszone koła dokonają prezentacji swojej działalności i dotychczasowych osiągnięć. Odbędzie się również szkolenie metodyczne, które poprowadzi Pan Paweł Urbański – specjalista ds. coachingu, informatyk, ekonomista zajmujący się modelowaniem i optymalizacją procesów biznesowych, projektowaniem systemów zarządzania treścią, obiegu archiwizacji dokumentów oraz integracją i analizą danych.

 

Drugi dzień konferencji rozpocznie wystąpienie prof. Olgierda Wyszomirskiego z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Przedstawiciele zaproszonych Kół Naukowych zaprezentują przygotowane referaty, spośród których nagrodzona zostanie najlepsza praca.

 

Na ostatni dzień konferencji zaplanowano wizytę w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Zaproszeni goście będą mieli okazję skorzystać z Tramwaju Wodnego łączącego Trójmiasto z Półwyspem Helskim. Przejazd drogą wodną stanowi nie tylko alternatywę dla transportu kolejowego i drogowego, ale jest również atrakcją turystyczną.

 

Partnerami organizowanej w maju konferencji są: Miasto Gdynia, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej oraz Szybka Kolej Miejska Trójmiasto. Patronat medialny nad konferencją sprawują czasopisma branżowe: “TSL Biznes” i “Transport i Komunikacja”.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C