Transport polsko-rosyjski

C

03-02-2016

Polska i Rosja nie doszły do porozumienia w sprawie zezwoleń na 2016. Moskwa i Warszawa do tej pory nie przedłużyli działania zezwoleń na przejazd dla firm transportowych. Jeśli państwa  nie dojdą do porozumienia przewóz towarów może nie zostać wznowiony. Wg rzecznika resortu infrastruktury strona rosyjska zgadza się na polską propozycję, aby do 15 lutego br. kierowcy, którzy wjechali na teren Federacji Rosyjskiej na podstawie ubiegłorocznych zezwoleń, mogli bez przeszkód opuścić ten kraj.   Ze względu na obecną sytuację między Rosją a Federacją Rosyjską, AsstrA Associated Traffic AG AsstrA opracowała następujące alternatywy dostawy towarów, aby nie dopuścić do wstrzymania przepływu towarów między krajami Unii Europejskiej a krajami WNP:        Przewóz z UE z przeładunkiem towaru na terytorium Litwy (auto-auto)      Przewóz z UE z przeładunkiem towaru na terytorium Białorusi  (auto-auto, auto-kolej)      Transport z udziałem przewoźnika innej narodowości niż polskiej i rosyjskiej posiadającego odpowiednie zezwolenie (transport samochodowy)      Ominięcie terytorium Polski -  transport promem z udziałem rosyjskiego przewoźnika przez państwa nadbałtyckie      Transport morski  z zachodniej i południowej Europy  do Rosji  

transport zdjecie 2Polska i Rosja nie doszły do porozumienia w sprawie zezwoleń na 2016. Moskwa i Warszawa do tej pory nie przedłużyli działania zezwoleń na przejazd dla firm transportowych. Jeśli państwa  nie dojdą do porozumienia przewóz towarów może nie zostać wznowiony. Wg rzecznika resortu infrastruktury strona rosyjska zgadza się na polską propozycję, aby do 15 lutego br. kierowcy, którzy wjechali na teren Federacji Rosyjskiej na podstawie ubiegłorocznych zezwoleń, mogli bez przeszkód opuścić ten kraj.

 

Ze względu na obecną sytuację między Rosją a Federacją Rosyjską, AsstrA Associated Traffic AG AsstrA opracowała następujące alternatywy dostawy towarów, aby nie dopuścić do wstrzymania przepływu towarów między krajami Unii Europejskiej a krajami WNP:

 

  1.      Przewóz z UE z przeładunkiem towaru na terytorium Litwy (auto-auto)
  2.      Przewóz z UE z przeładunkiem towaru na terytorium Białorusi  (auto-auto, auto-kolej)
  3.      Transport z udziałem przewoźnika innej narodowości niż polskiej i rosyjskiej posiadającego odpowiednie zezwolenie (transport samochodowy)
  4.      Ominięcie terytorium Polski –  transport promem z udziałem rosyjskiego przewoźnika przez państwa nadbałtyckie
  5.      Transport morski  z zachodniej i południowej Europy  do Rosji

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C