Trwa ekspansja Ekol Logistics w Hiszpanii

C

19-06-2017

Do krajów, gdzie swój oddział otworzyła firma Ekol Logistics Hiszpania dołączyła w 2014 r. Celem tego przedsięwzięcia było danie klientom tego regionu dostępu do rozwiązań modalnych.

Do krajów, gdzie swój oddział otworzyła firma Ekol Logistics Hiszpania dołączyła w 2014 r. Celem tego przedsięwzięcia było danie klientom tego regionu dostępu do rozwiązań modalnych.

W ostatnich kilku miesiącach rozwinęliśmy naszą sieć w Hiszpanii i otworzyliśmy nowe oddziały w miejscowościach: Lerida oraz Valencia, aktualnie posiadamy 5 lokalizacji w tym kraju. Ponadto w najbliższych miesiącach planujemy otwarcie dwóch kolejnych – mówi Alfio Centocinque, Executive Board Member.

Zmiany w spółce dotyczyły nie tylko infrastruktury, ale również zatrudnionych pracowników. Management spółki Ekol Spain jest teraz bardziej zróżnicowany nie tylko pod względem narodowości, ale również  płci. Tworzą go: Sandra Latre, która razem z Juergenem Schmitt’em odpowiada za operacje. Jordi Perez –  odpowiedzialny za Business Development oraz Luis Palacios, nadzorujący finanse i administrację.

Ekol Spain zatrudnia 100 osób z dużym doświadczenie w branży logistycznej. Porównując rok 2016 do 2015. osiągnięcia firmy wzrosły o 100%  oraz o ponad 105% w pierwszej połowie 2017 roku.

Firma Ekol Spain przewiozła w minionym roku ponad 100 000 przesyłek drobnicowych. w 2017 roku planowana liczba przesyłek drobnicowych to 200 000. Przedsiębiorstwo wzmocniło swoją silną pozycję na rynku iberyjskim rozwijając sieć codziennych połączeń drobnicowych.

Organizujemy transport do i z Europy przy wykorzystaniu głównie transportu drogowego, mamy połączenie z ponad stu lokalizacjami, do wielu z tych miejsc przesyłki docierają już w przeciągu 48 godzin. Krótki czas dostawy w jakim je realizujemy pozwala rozwijać się hiszpańskim eksporterom i importerom, co oznacza że mogą oni lepiej konkurować na rynku – dodaje David Paiva, Kierownik Regionu Hiszpania Północna.

Spółka świadczy większość usług w oparciu o własną infrastrukturę, obejmującą własne środki transportu oraz promy. Ekol Spain ma kilka przewag konkurencyjnych, takich jak krótki czas transportu, a dzięki jednemu z promów Ro-Ro, Ayshe, Barcelona i Madryt są bliżej Turcji niż Monachium czy Frankfurt. Wspomniane połączenie Ro-Ro jest szybsze nawet niż połączenie drogowe obsługiwane przez dwóch kierowców i obejmuje dostawy z portu do portu w czasie 52 godzin (z Turcji do Sete we Francji). Fakt, że Ekol jest właścicielem środków transportu sprawia, że firma jest bardziej elastyczna, a tego rynek potrzebuje najbardziej.

Ekol Spain świadczy usługi logistyki kontraktowej oraz inne usługi transportowe na rzecz firm z wielu sektorów, takich jak automotive, przemysł, farmaceutyka czy tekstylia, wykorzystując magazyny tranzytowe w Barcelonie, Madrycie, Saragossie, Leridzie i Valencii.

Kilka miesięcy temu firma zdobyła tytuł Narodowego Championa Hiszpanii, przyznany przez European Business Awards (EBA) w największym konkursie, organizowanym w celu promowania najlepszych praktyk w europejskiej społeczności biznesowej. Ekol rozwija się także poza Hiszpanią. Kilka tygodni temu firma zaprezentowała nową globalną strategię powiązaną z koncepcją Logistyki 4.0

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C