Trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do nagrody EuroTra Safety and Innovation Award

C

12-05-2010

Co roku, stowarzyszenie European Transport Training Association (EuroTra), we współpracy z Volvo Trucks, przyznaje nagrody za najlepszy produkt lub usługę, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w europejskim transporcie drogowym i branży logistycznej. Właśnie rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do tegorocznej nagrody. Kandydatury do EuroTra Safety and Innovation Award mogą pochodzić z całej Europy. Spośród nadesłanych zgłoszeń jest wyłaniana zwycięska propozycja, która najlepiej spełnia określone przez organizatorów kryteria. Każdy pomysł oceniany jest m.in. pod kątem: związku z bezpieczeństwem ruchu drogowego, ochrony środowiska w transporcie drogowym czy innowacyjności. Oceny zgłoszeń dokonuje komisja w składzie: prezes EuroTra - Geert Machenil, Daniel Vandenberge z CIECA oraz Carl Johan Almqvist, dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Truck Corporation. - Cieszymy się, że możemy wspierać tę prestiżową nagrodę - mówi Carl Johan Almqvist. - Bezpieczeństwo jest istotnym aspektem marki Volvo i jedną z naszych trzech kluczowych wartości.  Ustawicznie staramy się minimalizować zagrożenia i konsekwencje wypadków oraz zwiększać zarówno bezpieczeństwo kierowcy, jak i szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi i ruchu drogowego. Jednak branża transportowa przez cały czas potrzebuje nowych inicjatyw i dlatego wspierając tę nagrodę, mamy nadzieję inspirować coraz więcej ludzi do działań na rzecz bezpieczeństwa - konkluduje Carl Johan Almqvist. W ubiegłym roku nagroda przypadła Royal Mail Network Distribution z Wielkiej Brytanii, za ich wysiłki na rzecz upowszechniania wiedzy o elementach bezpieczeństwa dostępnych w samochodach ciężarowych i przyczepach. Jak wynika z badań, do ponad połowy wszystkich wypadków, których skutkiem są obrażenia ciała, dochodzi podczas manipulowania ładunkiem lub gdy wokół pojazdu znajdują się ludzie. Opracowano więc koncepcyjny samochód ciężarowy, wyposażony w aż 55 różnych elementów bezpieczeństwa, który przez rok będzie testowany przez Royal Mail Network w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Kandydatury można zgłaszać do 2 sierpnia 2010 r., do godz. 12:00 CET. Formularz zgłoszeniowy można otrzymać kontaktując się z menedżerem komitetu organizacyjnego Jamesem Tillyerem, dostępnym pod adresem jtillyer@fta.co.uk lub numerem telefonu +44 1892 552225.


Co roku, stowarzyszenie European Transport Training Association (EuroTra), we współpracy z Volvo Trucks, przyznaje nagrody za najlepszy produkt lub usługę, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w europejskim transporcie drogowym i branży logistycznej. Właśnie rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do tegorocznej nagrody.


Kandydatury do EuroTra Safety and Innovation Award mogą pochodzić z całej Europy. Spośród nadesłanych zgłoszeń jest wyłaniana zwycięska propozycja, która najlepiej spełnia określone przez organizatorów kryteria. Każdy pomysł oceniany jest m.in. pod kątem: związku z bezpieczeństwem ruchu drogowego, ochrony środowiska w transporcie drogowym czy innowacyjności.Oceny zgłoszeń dokonuje komisja w składzie: prezes EuroTra – Geert Machenil, Daniel Vandenberge z CIECA oraz Carl Johan Almqvist, dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Truck Corporation.


– Cieszymy się, że możemy wspierać tę prestiżową nagrodę – mówi Carl Johan Almqvist. – Bezpieczeństwo jest istotnym aspektem marki Volvo i jedną z naszych trzech kluczowych wartości.  Ustawicznie staramy się minimalizować zagrożenia i konsekwencje wypadków oraz zwiększać zarówno bezpieczeństwo kierowcy, jak i szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi i ruchu drogowego. Jednak branża transportowa przez cały czas potrzebuje nowych inicjatyw i dlatego wspierając tę nagrodę, mamy nadzieję inspirować coraz więcej ludzi do działań na rzecz bezpieczeństwa – konkluduje Carl Johan Almqvist.


W ubiegłym roku nagroda przypadła Royal Mail Network Distribution z Wielkiej Brytanii, za ich wysiłki na rzecz upowszechniania wiedzy o elementach bezpieczeństwa dostępnych w samochodach ciężarowych i przyczepach. Jak wynika z badań, do ponad połowy wszystkich wypadków, których skutkiem są obrażenia ciała, dochodzi podczas manipulowania ładunkiem lub gdy wokół pojazdu znajdują się ludzie. Opracowano więc koncepcyjny samochód ciężarowy, wyposażony w aż 55 różnych elementów bezpieczeństwa, który przez rok będzie testowany przez Royal Mail Network w rzeczywistych warunkach eksploatacji.


Kandydatury można zgłaszać do 2 sierpnia 2010 r., do godz. 12:00 CET. Formularz zgłoszeniowy można otrzymać kontaktując się z menedżerem komitetu organizacyjnego Jamesem Tillyerem, dostępnym pod adresem jtillyer@fta.co.uk lub numerem telefonu +44 1892 552225.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C