Kolejna inwestycja Prologis w Polsce

C

02-12-2016

Prologis poinformował dziś o zakończeniu budowy obiektu typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 22 200 metrów kwadratowych dla firmy Arvato Polska. Międzynarodowa firma doradcza CBRE pośredniczyła w transakcji zawarcia umowy.   To druga inwestycja Prologis rozpoczęta w tym roku w nowopowstającym parku w Strykowie a trzecia w Polsce Centralnej. W drugim kwartale rozpoczęto budowę 42 000 metrów kwadratowych dla firmy Agata w Piotrkowie Trybunalskim oraz 11 740 metrów kwadratowych dla niemieckiego operatora logistycznego Geis.   Arvato Polska świadczy usługi outsourcingowe w Polsce w zakresie trzech rozwiązań: SCM (zarządzanie siecią dostaw), CRM (wielokanałowa obsługa klientów) oraz FS (specjalistyczne usługi finansowe). Jako operator logistyczny, współpracuje z Prologis w Polsce już od 12 lat wynajmując 30 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Błonie na potrzeby obsługi klientów m.in. z branży e-commerce, telekomunikacyjnej oraz farmaceutycznej.   „Magazyn w Strykowie powstał w związku z dalszym, intensywnym rozwojem naszych usług dla sektora e-commerce”  powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor SG SCM i Członek Zarządu w Arvato Polska. „Wybraliśmy Prologis ze względu za szyte na miarę rozwiązania i fachowe doradztwo. Projekt musiał spełniać specyficzne wymagania dla firm z branży mody, zapewniając tym samym realizację najwyższej jakości usług. Eksperci Prologis zaproponowali nam dodatkowe wzmocnienie posadzki na całej powierzchni, aby zapewnić nam maksymalną elastyczność w zakresie lokalizacji antresoli”.    „Dzięki naszemu bogatemu bankowi ziemi mogliśmy zaoferować atrakcyjną działkę wraz ze wszystkimi pozwoleniami oraz optymalny czas realizacji tej inwestycji"  komentuje Ewa Zawadzka vice president, head of land and development Prologis na Polskę. „Dodatkowymi atutami parku była również możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości oraz dostęp do komunikacji miejskiej dla pracowników magazynu.”   „Rosnące zapotrzebowanie na szytą na miarę powierzchnię magazynową w Polsce Centralnej potwierdzają wyniki opracowanego przez nas wspólnie z Eyefortransport raportu „Rozwój Sieci Nieruchomości Logistycznych w Europie”, że to właśnie Polska Centralna jest najbardziej pożądaną lokalizacją logistyczną w Europie Środkowo – Wschodniej”  dodała Zawadzka.   Prologis Park Stryków położony jest w odległości 1 kilometra od skrzyżowania dwóch głównych autostrad A1/E75 (Gdańsk-Wiedeń) i A2/E30 (Berlin-Moskwa).  

Prologis Park Strykow 1Prologis poinformował dziś o zakończeniu budowy obiektu typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 22 200 metrów kwadratowych dla firmy Arvato Polska. Międzynarodowa firma doradcza CBRE pośredniczyła w transakcji zawarcia umowy.

 

To druga inwestycja Prologis rozpoczęta w tym roku w nowopowstającym parku w Strykowie a trzecia w Polsce Centralnej. W drugim kwartale rozpoczęto budowę 42 000 metrów kwadratowych dla firmy Agata w Piotrkowie Trybunalskim oraz 11 740 metrów kwadratowych dla niemieckiego operatora logistycznego Geis.

 

Arvato Polska świadczy usługi outsourcingowe w Polsce w zakresie trzech rozwiązań: SCM (zarządzanie siecią dostaw), CRM (wielokanałowa obsługa klientów) oraz FS (specjalistyczne usługi finansowe). Jako operator logistyczny, współpracuje z Prologis w Polsce już od 12 lat wynajmując 30 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Błonie na potrzeby obsługi klientów m.in. z branży e-commerce, telekomunikacyjnej oraz farmaceutycznej.

 

„Magazyn w Strykowie powstał w związku z dalszym, intensywnym rozwojem naszych usług dla sektora e-commerce”  powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor SG SCM i Członek Zarządu w Arvato Polska. „Wybraliśmy Prologis ze względu za szyte na miarę rozwiązania i fachowe doradztwo. Projekt musiał spełniać specyficzne wymagania dla firm z branży mody, zapewniając tym samym realizację najwyższej jakości usług. Eksperci Prologis zaproponowali nam dodatkowe wzmocnienie posadzki na całej powierzchni, aby zapewnić nam maksymalną elastyczność w zakresie lokalizacji antresoli”. 

 

„Dzięki naszemu bogatemu bankowi ziemi mogliśmy zaoferować atrakcyjną działkę wraz ze wszystkimi pozwoleniami oraz optymalny czas realizacji tej inwestycji”  komentuje Ewa Zawadzka vice president, head of land and development Prologis na Polskę. „Dodatkowymi atutami parku była również możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości oraz dostęp do komunikacji miejskiej dla pracowników magazynu.”

 

„Rosnące zapotrzebowanie na szytą na miarę powierzchnię magazynową w Polsce Centralnej potwierdzają wyniki opracowanego przez nas wspólnie z Eyefortransport raportu „Rozwój Sieci Nieruchomości Logistycznych w Europie”, że to właśnie Polska Centralna jest najbardziej pożądaną lokalizacją logistyczną w Europie Środkowo – Wschodniej”  dodała Zawadzka.

 

Prologis Park Stryków położony jest w odległości 1 kilometra od skrzyżowania dwóch głównych autostrad A1/E75 (Gdańsk-Wiedeń) i A2/E30 (Berlin-Moskwa).

 

Prologis Park Strykow 2

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C