Tylko ze źródeł odnawialnych

C

15-09-2020

Grupa Volkswagen dąży do tego, aby od początku 2021 roku cały transport kolejowy jej ładunków i pojazdów na terenie Niemiec był w 100% oparty na energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Grupa Volkswagen dąży do tego, aby od początku 2021 roku cały transport kolejowy jej ładunków i pojazdów na terenie Niemiec był w 100% oparty na energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

 

Od początku 2021 roku wszystkie przewozy ładunków i samochodów wykonywane przez Deutsche Bahn na zlecenie działu logistyki Grupy Volkswagen będą odbywały się przy użyciu energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Aktualnie już 95% kolejowego transportu Grupy jest zasilane taką energią. Ponadto, kolej będzie przewozić jeszcze więcej ładunków niż dotychczas: Volkswagen zamierza zwiększyć transport samochodów koleją z obecnych 53 do 60% w 2022 roku.

Deutsche Bahn wykorzystuje energię elektryczną produkowaną na farmach wiatrowych i w elektrowniach wodnych.

– Żaden producent samochodów w Europie, przy użyciu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, nie przewozi koleją więcej towarów niż Volkswagen. Oprócz tego, że produkcja samochodów elektrycznych w naszych zakładach jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, jest to kolejny dowód na to, że – na przykład – modele z rodziny ID. trafiają do klientów Volkswagena z zerowym śladem węglowym – mówi Thomas Zernechel, szef działu logistyki Grupy Volkswagen.

Kiedy transporty odbywają się bez zakłóceń, Volkswagena korzysta z ponad 190 000 wagonów towarowych rocznie. Średnio 38 pociągów dalekobieżnych i 157 lokalnych codziennie dostarcza ładunki do fabryk – łącznie daje to około 100 000 wagonów rocznie. W tym samym czasie około 90 000 wagonów transportuje 900 000 samochodów z fabryk do 40 centrów dystrybucji, portów i magazynów. Transportowane są w ten sposób auta marek Volkswagen, Audi, Škoda, Seat i Porsche.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C