Ułatwienie dla kierowców dzięki Downloadterminal PRO

C

15-12-2016

DLT Pro pozwala na samodzielne pobieranie danych z tachografów przez kierowców. Umieszczenie urządzenia w pomieszczeniu, do którego kierowcy mają stały dostęp, spowoduje, iż pobór danych będzie możliwy nawet poza godzinami otwarcia biura. Kierowcy poprzez umieszczenie swojej karty w terminalu uruchomią automatyczny proces pobierania danych.   „Urządzenie Downloadterminal Pro spełnia wszystkie wymogi ustawowe dla flot, w tym pobieranie, archiwizacja i wizualizacja danych pamięci masowej tachografu oraz kart kierowcy. Bardzo przydatna funkcja przypomnienia pomaga kierowcom przestrzegać wymaganych terminów pobierania danych, które muszą być przesyłane do komputera w celu archiwizacji."  Marek Stawowczyk - opiekun sieci serwisów VDO, LONTEX.   Elastyczne wykorzystanie przez całą dobę   Urządzenie można zamontować w pomieszczeniu lub w innym dowolnym miejscu, do którego kierowcy mają dostęp, np. ścianie za pomocą dołączonych akcesoriów.   Kolorowy 3,5’’ wyświetlacz TFT   Duże symbole graficzne sprawiają, że obsługa urządzenia jest prosta. Kierowcy nie tylko są w stanie pobierać dane, ale również mogą zobaczyć ich wstępną analizę  (czas prowadzenia pojazdów, przerwy itp.)   Funkcja przypominania   Dane z  pamięci masowej tachografu i kart kierowców muszą być pobierane i przechowywane w określonych okresach. Jeśli nie jest to przestrzegane, istnieje ryzyko otrzymania kary. Dzięki funkcji przypominania ryzyko zapomnienia o pobraniu danych spada do minimum. Po pobraniu danych po raz pierwszy, produkowana jest indywidualna lista przyszłych dat pobierania.   Swobodny wybór podczas przenoszenia danych   Urządzenie DLT Pro może być zaimplementowane bezpośrednio do firmowej sieci (LAN). Alternatywnie, można podłączyć go bezpośrednio do komputera za pośrednictwem sieci lub kabla USB (oba zawarte w zakresie dostawy).  Istnieje również możliwość przesyłania danych za pomocą pamięci USB do komputera.   256 MB pamięci   Wystarczająca przestrzeń dla około tysiąca kwartalnych pobrań. Pamięć można rozszerzyć nawet do 4 GB przy użyciu pamięci USB.   Aktualizacje oprogramowania   Możliwość łatwego pobierania nowej wersji oprogramowania za strony producenta, gwarantuje najnowszą wersję oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu DLT.

IMG 88066DLT Pro pozwala na samodzielne pobieranie danych z tachografów przez kierowców. Umieszczenie urządzenia w pomieszczeniu, do którego kierowcy mają stały dostęp, spowoduje, iż pobór danych będzie możliwy nawet poza godzinami otwarcia biura. Kierowcy poprzez umieszczenie swojej karty w terminalu uruchomią automatyczny proces pobierania danych.

 

„Urządzenie Downloadterminal Pro spełnia wszystkie wymogi ustawowe dla flot, w tym pobieranie, archiwizacja i wizualizacja danych pamięci masowej tachografu oraz kart kierowcy. Bardzo przydatna funkcja przypomnienia pomaga kierowcom przestrzegać wymaganych terminów pobierania danych, które muszą być przesyłane do komputera w celu archiwizacji.”  Marek Stawowczyk – opiekun sieci serwisów VDO, LONTEX.

 

Elastyczne wykorzystanie przez całą dobę

 

Urządzenie można zamontować w pomieszczeniu lub w innym dowolnym miejscu, do którego kierowcy mają dostęp, np. ścianie za pomocą dołączonych akcesoriów.

 

Kolorowy 3,5’’ wyświetlacz TFT

 

Duże symbole graficzne sprawiają, że obsługa urządzenia jest prosta. Kierowcy nie tylko są w stanie pobierać dane, ale również mogą zobaczyć ich wstępną analizę  (czas prowadzenia pojazdów, przerwy itp.)

 

Funkcja przypominania

 

Dane z  pamięci masowej tachografu i kart kierowców muszą być pobierane i przechowywane w określonych okresach. Jeśli nie jest to przestrzegane, istnieje ryzyko otrzymania kary. Dzięki funkcji przypominania ryzyko zapomnienia o pobraniu danych spada do minimum. Po pobraniu danych po raz pierwszy, produkowana jest indywidualna lista przyszłych dat pobierania.

 

Swobodny wybór podczas przenoszenia danych

 

Urządzenie DLT Pro może być zaimplementowane bezpośrednio do firmowej sieci (LAN). Alternatywnie, można podłączyć go bezpośrednio do komputera za pośrednictwem sieci lub kabla USB (oba zawarte w zakresie dostawy).  Istnieje również możliwość przesyłania danych za pomocą pamięci USB do komputera.

 

256 MB pamięci

 

Wystarczająca przestrzeń dla około tysiąca kwartalnych pobrań. Pamięć można rozszerzyć nawet do 4 GB przy użyciu pamięci USB.

 

Aktualizacje oprogramowania

 

Możliwość łatwego pobierania nowej wersji oprogramowania za strony producenta, gwarantuje najnowszą wersję oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu DLT.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C