UPS dla branży medycznej

C

14-03-2016

Firma UPS wprowadza w Europie usługę UPS Temperature True® Cryo, która zapewnia instytucjom medycznym kompleksową ochronę ich produktów oraz możliwość transportu próbek w środowisku kriogenicznym. Usługa obejmuje śledzenie i interwencję w czasie rzeczywistym, co w połączeniu z rozwiązaniami UPS służącymi ograniczeniu ryzyka oraz globalną siecią wież kontrolnych zapewnia pełną widoczność przesyłki na każdym etapie podróży w łańcuchu dostaw.       W rozwiązaniu wykorzystano najnowocześniejsze pojemniki kriogeniczne Cryoport, które pozwalają utrzymywać transportowane lub przechowywane produkty w temperaturze -150°C przez dziesięć dni przy użyciu ciekłego azotu. Przy spełnieniu minimalnych wymogów ilościowych transport kriogeniczny można połączyć z usługą UPS Proactive Response® Secure, która zapewnia zabezpieczenie finansowe przesyłek wrażliwych na upływ czasu i temperaturę.   - Kiedy produkty wymagające chłodzenia kriogenicznego ruszają w drogę, klienci chcą mieć pewność, że ich przesyłka jest pod ciągłą opieką, więc wprowadzenie tego rozwiązania na europejskim rynku było następnym, logicznym etapem międzynarodowej ekspansji naszych usług logistycznych dla branży medycznej i biotechnologii — powiedział Jan Denecker, dyrektor ds. marketingu i strategii medycznej, UPS Europe — Usługa UPS Temperature True Cryo łączy innowacyjność opakowań, całodobowe monitorowanie i możliwość interwencji podczas transportu próbek szczególnie wrażliwych na upływ czasu i temperaturę, używanych w takich dziedzinach, jak inżynieria tkankowa, medycyna regeneracyjna, terapia genowa, badania biofarmaceutyczne i zdrowie reprodukcyjne.   Wyniki najnowszego badania UPS Pain in the Chain, czyli globalnego sondażu na temat najważniejszych problemów w łańcuchu dostaw w sferze medycznej, pokazują, że bezpieczeństwo, potencjalne uszkodzenie i psucie się produktów nadal budzą niepokój wśród osób zarządzających w sektorze medycznym. Nowa usługa UPS Temperature True Cryo w połączeniu z UPS Proactive Response Secure zapewni  korzyści badaczom, technikom laboratoryjnym i lekarzom, którzy wysyłają często bezcenne okazy i próbki wymagające chłodzenia kriogenicznego.   Oferta UPS Temperature True® obejmuje usługi przechowywania, transportu i pakowania produktów w temperaturach od kriogenicznej do pokojowej, przeznaczone specjalnie dla branży medycznej, biotechnologii oraz urządzeń medycznych. Uzupełnieniem tych usług jest szczegółowa znajomość obowiązujących przepisów oraz międzynarodowa sieć 51 obiektów UPS dedykowanych sektorowi medycznemu.  

UPS branza medyczna 1Firma UPS wprowadza w Europie usługę UPS Temperature True® Cryo, która zapewnia instytucjom medycznym kompleksową ochronę ich produktów oraz możliwość transportu próbek w środowisku kriogenicznym. Usługa obejmuje śledzenie i interwencję w czasie rzeczywistym, co w połączeniu z rozwiązaniami UPS służącymi ograniczeniu ryzyka oraz globalną siecią wież kontrolnych zapewnia pełną widoczność przesyłki na każdym etapie podróży w łańcuchu dostaw.

 

 

 

UPS branza medyczna 2W rozwiązaniu wykorzystano najnowocześniejsze pojemniki kriogeniczne Cryoport, które pozwalają utrzymywać transportowane lub przechowywane produkty w temperaturze -150°C przez dziesięć dni przy użyciu ciekłego azotu. Przy spełnieniu minimalnych wymogów ilościowych transport kriogeniczny można połączyć z usługą UPS Proactive Response® Secure, która zapewnia zabezpieczenie finansowe przesyłek wrażliwych na upływ czasu i temperaturę.

 

Kiedy produkty wymagające chłodzenia kriogenicznego ruszają w drogę, klienci chcą mieć pewność, że ich przesyłka jest pod ciągłą opieką, więc wprowadzenie tego rozwiązania na europejskim rynku było następnym, logicznym etapem międzynarodowej ekspansji naszych usług logistycznych dla branży medycznej i biotechnologii — powiedział Jan Denecker, dyrektor ds. marketingu i strategii medycznej, UPS Europe — Usługa UPS Temperature True Cryo łączy innowacyjność opakowań, całodobowe monitorowanie i możliwość interwencji podczas transportu próbek szczególnie wrażliwych na upływ czasu i temperaturę, używanych w takich dziedzinach, jak inżynieria tkankowa, medycyna regeneracyjna, terapia genowa, badania biofarmaceutyczne i zdrowie reprodukcyjne.

 

Wyniki najnowszego badania UPS Pain in the Chain, czyli globalnego sondażu na temat najważniejszych problemów w łańcuchu dostaw w sferze medycznej, pokazują, że bezpieczeństwo, potencjalne uszkodzenie i psucie się produktów nadal budzą niepokój wśród osób zarządzających w sektorze medycznym. Nowa usługa UPS Temperature True Cryo w połączeniu z UPS Proactive Response Secure zapewni  korzyści badaczom, technikom laboratoryjnym i lekarzom, którzy wysyłają często bezcenne okazy i próbki wymagające chłodzenia kriogenicznego.

 
Oferta UPS Temperature True® obejmuje usługi przechowywania, transportu i pakowania produktów w temperaturach od kriogenicznej do pokojowej, przeznaczone specjalnie dla branży medycznej, biotechnologii oraz urządzeń medycznych. Uzupełnieniem tych usług jest szczegółowa znajomość obowiązujących przepisów oraz międzynarodowa sieć 51 obiektów UPS dedykowanych sektorowi medycznemu.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C