UPS inwestuje w drony

C

18-03-2016

UPS został sponsorem grupy Jet Stream, założonej przez studentów Politechniki Wrocławskiej, która tworzy eksperymentalne bezzałogowe statki powietrzne - drony. W ramach współpracy, UPS przetransportował drony zespołu do USA na konkurs SAE Aero Design, który odbył się w dniach 11-13 marca 2016 br. w Fort Worth w Teksasie. Zaangażowanie UPS w projekt Jet Stream jest częścią prowadzonego przez firmę programu, który ma wspierać rozwój innowacji i nowych technologii, jak również dawać szansę młodym talentom.         - UPS inwestuje w rozwój rozwiązań technologicznych i informatycznych, a wierzymy, że możliwości młodych ludzi związane z badaniem i rozwojem umiejętności technicznych są ogromne. Ci studenci już szukają przełomowych rozwiązań i to oni są naszą przyszłością –  powiedział Pavel Adamovský, Dyrektor Generalny UPS Polska.   UPS prowadzi oceny potencjalnych zastosowań dronów w ramach swojej działalności, w tym pod kątem ich zastosowania w inwentaryzacji w zakładzie UPS Healthcare w Roermond w Holandii. UPS Strategic Enterprise Fund zainwestował także w start-up producenta dronów CyPhy. Ta inwestycja pozwala lepiej zrozumieć technologie związane z dronami oraz modelami biznesowymi do wykorzystania w sytuacjach kryzysowych lub klęsk żywiołowych, jak również operacyjnie i komercyjnie.   - Budowanie dronów to nasza pasja i właśnie wokół tego chcemy budować nasze kariery w przyszłości. Dzięki firmom takim jak UPS możemy stawiać przed sobą nowe wyzwania i realizować nasze marzenia - powiedział Jan Byrtek z zespołu Jet Stream.   Aby dostarczyć na czas zaprojektowane przez studentów drony do Fort Worth w Teksasie UPS wykorzystał oferowaną przez siebie usługę UPS Worldwide Express Freight, która jest przeznaczona do transportu pilnych i ciężkich przesyłek o dużej wartości. Usługa ta stanowi rozszerzenie oferty UPS Worldwide Express, dzięki której klienci mogą bez problemu ekspresowo wysyłać różne rodzaje paczek. Od teraz, wysyłka palet o wadze powyżej 70 kg będzie równie prosta co nadanie przesyłek w ramach globalnej sieci lotniczej UPS obejmującej 37 krajów, w tym Polskę. Ich dostarczenie będzie możliwe aż do 41 krajów. Ta szybka, określona co do dnia usługa obejmuje między innymi transport z Europy, regionu Azji i Pacyfiku oraz obu Ameryk do Stanów Zjednoczonych w ciągu jednego dnia oraz dwóch dni w przypadku dostawy do Europy z Azji, USA oraz obu Ameryk.  

UPS inwestuje w drony 1UPS został sponsorem grupy Jet Stream, założonej przez studentów Politechniki Wrocławskiej, która tworzy eksperymentalne bezzałogowe statki powietrzne – drony. W ramach współpracy, UPS przetransportował drony zespołu do USA na konkurs SAE Aero Design, który odbył się w dniach 11-13 marca 2016 br. w Fort Worth w Teksasie. Zaangażowanie UPS w projekt Jet Stream jest częścią prowadzonego przez firmę programu, który ma wspierać rozwój innowacji i nowych technologii, jak również dawać szansę młodym talentom.

 

 

 

 

UPS inwestuje w drony 2UPS inwestuje w rozwój rozwiązań technologicznych i informatycznych, a wierzymy, że możliwości młodych ludzi związane z badaniem i rozwojem umiejętności technicznych są ogromne. Ci studenci już szukają przełomowych rozwiązań i to oni są naszą przyszłością –  powiedział Pavel Adamovský, Dyrektor Generalny UPS Polska.

 

UPS prowadzi oceny potencjalnych zastosowań dronów w ramach swojej działalności, w tym pod kątem ich zastosowania w inwentaryzacji w zakładzie UPS Healthcare w Roermond w Holandii. UPS Strategic Enterprise Fund zainwestował także w start-up producenta dronów CyPhy. Ta inwestycja pozwala lepiej zrozumieć technologie związane z dronami oraz modelami biznesowymi do wykorzystania w sytuacjach kryzysowych lub klęsk żywiołowych, jak również operacyjnie i komercyjnie.

 

Budowanie dronów to nasza pasja i właśnie wokół tego chcemy budować nasze kariery w przyszłości. Dzięki firmom takim jak UPS możemy stawiać przed sobą nowe wyzwania i realizować nasze marzenia – powiedział Jan Byrtek z zespołu Jet Stream.

 

Aby dostarczyć na czas zaprojektowane przez studentów drony do Fort Worth w Teksasie UPS wykorzystał oferowaną przez siebie usługę UPS Worldwide Express Freight, która jest przeznaczona do transportu pilnych i ciężkich przesyłek o dużej wartości. Usługa ta stanowi rozszerzenie oferty UPS Worldwide Express, dzięki której klienci mogą bez problemu ekspresowo wysyłać różne rodzaje paczek. Od teraz, wysyłka palet o wadze powyżej 70 kg będzie równie prosta co nadanie przesyłek w ramach globalnej sieci lotniczej UPS obejmującej 37 krajów, w tym Polskę. Ich dostarczenie będzie możliwe aż do 41 krajów. Ta szybka, określona co do dnia usługa obejmuje między innymi transport z Europy, regionu Azji i Pacyfiku oraz obu Ameryk do Stanów Zjednoczonych w ciągu jednego dnia oraz dwóch dni w przypadku dostawy do Europy z Azji, USA oraz obu Ameryk.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C