UPS kupuje 14 samolotów frachtowych 747-8F Jumbo

C

28-10-2016

Firma UPS poinformowała, że w celu sprostania zwiększonemu zapotrzebowaniu na usługi lotnicze firmy, zamówiono 14 nowych odrzutowców cargo typu Boeing 747-8. Strategia długoterminowa UPS opiera się na zwiększeniu dostępu klientów do światowych rynków, a segment przesyłek lotniczych stanowi ogromną szansę rozwoju dla firmy. Model 747-8s pozwoli UPS na rozpoczęcie szeregu zmian dotyczących operacji na konkretnych trasach. To z kolei wpłynie na zwiększenie wydajności na najbardziej uczęszczanych kierunkach lotniczych, w konsekwencji optymalizując efektywność globalnej sieci lotniczej w sposób dający znacznie więcej możliwości niż sam zakup nowych modeli odrzutowców cargo.   „UPS dokonuje szeregu strategicznych inwestycji kapitałowych w celu zwiększenia globalnej zdolności operacyjnej” powiedział David Abney, Prezes i Dyrektor Generalny UPS. „Inwestycje te pomogą i ułatwią klientom rozwijać ich obecność na nowych oraz istniejących rynkach, jednocześnie przyczyniając się do rentownego wzrostu i realizacji długoterminowych celów biznesowych UPS.”   14 nowych samolotów ma być dostarczonych pomiędzy 2017 a 2020 r. Wartość umowy, która zakłada również możliwość zakupu 14 dodatkowych odrzutowców w przyszłości, nie została ujawniona. Nowe frachtowce zostaną dodane do istniejącej floty operacyjnej spółki liczącej ponad 500 samolotów.   Co istotne, nabycie modeli 747-8 oznacza efektywność w obszarze wymaganych szkoleń i działań operacyjnych. Piloci istniejącej floty firmy składającej się z samolotów 747-400, z pewnością docenią wspólny dla obu modeli proces oceny sprzętu, co umożliwi im latanie na obu typach maszyn. Dodatkowo, korzystanie z samolotów 747-8 wpłynie na osiągniecie przez UPS większego efektu skali w zakresie konserwacji i obsługi naziemnej.   Model samolotu frachtowego 747-8 pomieści 34 kontenery na pokładzie głównym i 14 na dolnym. Model -8 ma ładowność prawie 139,5 ton, czyli około 30 000 paczek oraz zasięg 4340 mil morskich. Nowa linia samolotów 747-8 osiąga rekordowy poziom bezpieczeństwa i niezawodności na tle branży.   „Korzystamy z najmłodszej floty w branży i nieustannie w nią inwestujemy, zarówno dla bezpieczeństwa jak i efektywności operacyjnej” powiedział Brendan Canavan, Prezes UPS Airlines. „Inwestycja ta umożliwi nam spełnienie  przyszłych potrzeb naszych klientów jeżeli chodzi o wydajność, a jednocześnie ogranicza zużycie paliwa i emisję spalin, co z kolei wzmacnia pozycję UPS Airlines jako lidera zrównoważonego rozwoju w branży."  

-mobile0c9a66-assets-img-home-UPS 7478F 2LRFirma UPS poinformowała, że w celu sprostania zwiększonemu zapotrzebowaniu na usługi lotnicze firmy, zamówiono 14 nowych odrzutowców cargo typu Boeing 747-8. Strategia długoterminowa UPS opiera się na zwiększeniu dostępu klientów do światowych rynków, a segment przesyłek lotniczych stanowi ogromną szansę rozwoju dla firmy. Model 747-8s pozwoli UPS na rozpoczęcie szeregu zmian dotyczących operacji na konkretnych trasach. To z kolei wpłynie na zwiększenie wydajności na najbardziej uczęszczanych kierunkach lotniczych, w konsekwencji optymalizując efektywność globalnej sieci lotniczej w sposób dający znacznie więcej możliwości niż sam zakup nowych modeli odrzutowców cargo.

 

„UPS dokonuje szeregu strategicznych inwestycji kapitałowych w celu zwiększenia globalnej zdolności operacyjnej” powiedział David Abney, Prezes i Dyrektor Generalny UPS. „Inwestycje te pomogą i ułatwią klientom rozwijać ich obecność na nowych oraz istniejących rynkach, jednocześnie przyczyniając się do rentownego wzrostu i realizacji długoterminowych celów biznesowych UPS.”

 

14 nowych samolotów ma być dostarczonych pomiędzy 2017 a 2020 r. Wartość umowy, która zakłada również możliwość zakupu 14 dodatkowych odrzutowców w przyszłości, nie została ujawniona. Nowe frachtowce zostaną dodane do istniejącej floty operacyjnej spółki liczącej ponad 500 samolotów.

 

Co istotne, nabycie modeli 747-8 oznacza efektywność w obszarze wymaganych szkoleń i działań operacyjnych. Piloci istniejącej floty firmy składającej się z samolotów 747-400, z pewnością docenią wspólny dla obu modeli proces oceny sprzętu, co umożliwi im latanie na obu typach maszyn. Dodatkowo, korzystanie z samolotów 747-8 wpłynie na osiągniecie przez UPS większego efektu skali w zakresie konserwacji i obsługi naziemnej.

 

Model samolotu frachtowego 747-8 pomieści 34 kontenery na pokładzie głównym i 14 na dolnym. Model -8 ma ładowność prawie 139,5 ton, czyli około 30 000 paczek oraz zasięg 4340 mil morskich. Nowa linia samolotów 747-8 osiąga rekordowy poziom bezpieczeństwa i niezawodności na tle branży.

 

„Korzystamy z najmłodszej floty w branży i nieustannie w nią inwestujemy, zarówno dla bezpieczeństwa jak i efektywności operacyjnej” powiedział Brendan Canavan, Prezes UPS Airlines. „Inwestycja ta umożliwi nam spełnienie  przyszłych potrzeb naszych klientów jeżeli chodzi o wydajność, a jednocześnie ogranicza zużycie paliwa i emisję spalin, co z kolei wzmacnia pozycję UPS Airlines jako lidera zrównoważonego rozwoju w branży.”

 

-mobile0c9a66-assets-img-home-UPS 7478F 1LR-mobile0c9a66-assets-img-home-UPS 7478F 3LR

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C