UPS otwiera po rozbudowie HUB lotniczy na lotnisku Kolonia/Bonn

C

26-03-2014

Firma UPS (NYSE: UPS) oficjalnie otworzyła rozbudowany hub lotniczy na lotnisku Kolonia/Bonn, który nadal będzie pełnił rolę europejskiego okna na świat dla międzynarodowego handlu i eksportu.           Rozbudowa, która realizowana była przez ostatnie dwa lata i przyczyniła się już do stworzenia 200 nowych miejsc pracy, stanowi jedną z największych inwestycji budowlanych w historii UPS i pozwoli na umocnienie pozycji firmy jako największego pracodawcy na lotnisku, zatrudniającego dziś ponad 2500 osób. Wartość rozbudowy to 200 milionów USD.   ? Dzięki tej modernizacji dysponujemy aktualnie przestrzenią sortowniczą odpowiadającą potrzebom rozwijającej się gospodarki eksportowej o powierzchni 15 boisk futbolowych? powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Europe. ? Wszystko to gwarantuje, że hub lotniczy Kolonia/Bonn pozostanie najważniejszą częścią naszej europejskiej sieci ekspresowej, kluczowym elementem globalnych operacji lotniczych UPS oraz jedną z największych i najbardziej zaawansowanych sortowni na świecie.   Obszar operacyjny mierzy teraz ponad 105 tys. metrów kwadratowych. Osiem nowych, zautomatyzowanych sortowników zwiększy wydajność sortowania o 70 proc. do 190 000 paczek na godzinę ? co daje około 53 paczek na sekundę. System przenośników ma teraz około 40 kilometrów długości, a średni czas transportu paczki od punktu rozładunku do załadunku wynosi zaledwie 15 minut.   Rozbudowa uzupełnia istniejące obiekty o dodatkowe nowoczesne technologie i obejmuje powiększenie jednego z budynków, który częściowo poświęcony będzie obsłudze większych przesyłek ekspresowych. Centrum Kolonia/Bonn pełni rolę globalnego hubu logistycznego dla dużych koncernów międzynarodowych oraz małych i średnich firm europejskich, które chcą wykorzystać potencjał światowej sieci handlowej UPS.  

ups-logoFirma UPS (NYSE: UPS) oficjalnie otworzyła rozbudowany hub lotniczy na lotnisku Kolonia/Bonn, który nadal będzie pełnił rolę europejskiego okna na świat dla międzynarodowego handlu i eksportu.

 

 

 

 

 

Rozbudowa, która realizowana była przez ostatnie dwa lata i przyczyniła się już do stworzenia 200 nowych miejsc pracy, stanowi jedną z największych inwestycji budowlanych w historii UPS i pozwoli na umocnienie pozycji firmy jako największego pracodawcy na lotnisku, zatrudniającego dziś ponad 2500 osób. Wartość rozbudowy to 200 milionów USD.

 

? Dzięki tej modernizacji dysponujemy aktualnie przestrzenią sortowniczą odpowiadającą potrzebom rozwijającej się gospodarki eksportowej o powierzchni 15 boisk futbolowych? powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Europe. ? Wszystko to gwarantuje, że hub lotniczy Kolonia/Bonn pozostanie najważniejszą częścią naszej europejskiej sieci ekspresowej, kluczowym elementem globalnych operacji lotniczych UPS oraz jedną z największych i najbardziej zaawansowanych sortowni na świecie.

 

Obszar operacyjny mierzy teraz ponad 105 tys. metrów kwadratowych. Osiem nowych, zautomatyzowanych sortowników zwiększy wydajność sortowania o 70 proc. do 190 000 paczek na godzinę ? co daje około 53 paczek na sekundę. System przenośników ma teraz około 40 kilometrów długości, a średni czas transportu paczki od punktu rozładunku do załadunku wynosi zaledwie 15 minut.

 

Rozbudowa uzupełnia istniejące obiekty o dodatkowe nowoczesne technologie i obejmuje powiększenie jednego z budynków, który częściowo poświęcony będzie obsłudze większych przesyłek ekspresowych. Centrum Kolonia/Bonn pełni rolę globalnego hubu logistycznego dla dużych koncernów międzynarodowych oraz małych i średnich firm europejskich, które chcą wykorzystać potencjał światowej sieci handlowej UPS.

 

ups-hub-2

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C