Viasat Group S.P.A. i Axodel podpisały umowę o współpracy międzynarodowej

C

20-07-2020

Grupa Viasat oraz Axodel, spółka należąca do grupy Kuantic ogłaszają podpisanie umowy partnerskiej, dzięki której obie organizacje poszerzą wachlarz produktów i usług, zwiększając ofertę dla zdarzeń typu wypadki i kradzieże, a także w sektorze carsharing oraz floty samochodowe.

Grupa Viasat oraz Axodel, spółka należąca do grupy Kuantic ogłaszają podpisanie umowy partnerskiej, dzięki której obie organizacje poszerzą wachlarz produktów i usług, zwiększając ofertę dla zdarzeń typu wypadki i kradzieże, a także w sektorze carsharing oraz floty samochodowe.

 

Grupa Viasat, europejscy specjaliści w dziedzinie systemów satelitarnych i systemów bezpieczeństwa Internetu Rzeczy (IoT) oraz Axodel, spółka należąca do grupy Kuantic, w którą zainwestowało Valeo, podpisały umowę o partnerstwie, w ramach której rozpoczną współpracę w celu wprowadzenia szerokiego wachlarza produktów i usług na obsługiwane przez nich główne europejskie rynki: we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Belgii, Polsce, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Zajmujący się telematyką Axodel, rozszerzy gamę swoich produktów i usług o kompletną ofertę w zakresie odzyskiwania skradzionych pojazdów oraz usługi związane z nieszczęśliwymi wypadkami przy wykorzystaniu należącej do Viasat europejskiej sieci działających całą dobę centrów operacyjnych. Grupa Viasat natomiast, doda do swoich usług rozwiązania Axodel w zakresie carsharingu – to rewolucyjna propozycja oparta o zaawansowane technologie Movin’Blue, Kuantic oraz Playmoove.

Dzięki partnerstwu z Viasat Group, Axodel oferuje trzy poziomy wsparcia: Assist, Advanced, Global. Pierwszy pakiet Assist jest usługą na poziomie podstawowym i dostarcza ostrzeżenia poprzez 24-godzinne Centrum Operacyjne w przypadku kradzieży – śledzi pojazdy i zgłasza sprawę policji. Bogatszy pakiet Advanced rozpoznaje możliwe zakłócenia i manipulacje urządzenia, w wyniku czego następuje natychmiastowe połączenie klienta z 24H Centrum Operacyjnym. W razie wypadku wydawany jest raport z pełną analizą telematyczną i udzielone zostaje wsparcie przy wypełnieniu oświadczeń powypadkowych. Pakiet Global, najbardziej kompleksowy z tych trzech, poszerzony jest o alarm z syreną, identyfikację kierowcy i zdalnie unieruchomienie. Dodatkową opcją jest w pełni autonomiczny moduł GPS zasilany bateriami o długiej żywotności, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia skradzionego pojazdu nawet jeśli inne urządzenia zostały zakłócone lub wyłączone.

Viasat wzbogaca swoją ofertę o wyjątkowy pakiet usług dla carsharingu opracowany przez Axodel z myślą o krótko-, średnio- i długoterminowym wynajmie. Te modułowe, elastyczne rozwiązania są dopasowane do różnorodnych pojazdów i odporne na cyberatak.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C