Volkswagen Financial Services członkiem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego

C

15-02-2023

W lutym br. Volkswagen Financial Services dołączył do członków biznesowych Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Tym samym znalazł się w gronie firm aktywnie działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

Misją Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego jest stworzenie platformy porozumienia i współpracy między różnymi podmiotami wszystkich sektorów społeczeństwa obywatelskiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

– Serdecznie witam wśród naszych członków Volkswagen Financial Services. Cieszymy się, że będziemy współpracować i wspólnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce – mówi Dorota Olszewska, prezeska PBD. – Mamy nadzieję, że wspólna wymiana doświadczeń zaowocuje nowymi projektami i w pełni uda nam się wykorzystać doświadczenie i potencjał naszego nowej firmy członkowskiej.

– Dołączenie do Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego stanowi ważny krok w naszej działalności. Liczymy, że poprzez edukację możemy mieć wpływ na zwiększenie świadomości kierowców, co powinno przełożyć się na zmniejszenie liczby niebezpiecznych zdarzeń na drogach – mówi Dariusz Brodnicki, dyrektor departamentu marketingu i zarządzania marką w Volkswagen Financial Services.

PROMOCJA

PROMOCJA

Volkswagen Financial Services i PBD na początku chcą skupić się na zagadnieniach z obszaru bezpieczeństwa flot samochodowych, mobilności i eksploatacji aut.

Volkswagen Financial Services od wielu lat wspiera strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. Firma udostępnia im samochody, dzięki którym mogą szybciej i sprawniej nieść pomoc potrzebującym, m.in. zabezpieczając wypadki drogowe czy biorąc udział w akcjach ratunkowych. Aktualnie pojazdy Volkswagen Financial Services służą wybranym jednostkom OSP w ramach działań pomocowych dla uchodźców z Ukrainy.

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego jest członkiem Global Road Safety Partnership (GRSP) w Genewie, międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz trwałego ograniczenia liczby wypadków drogowych w krajach przechodzących proces transformacji. W Polsce Partnerstwu patronują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Bank Światowy.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C