Volvo FlowBelow Kit zwiększy wydajność paliwową

C

14-05-2020


Volvo Trucks wprowadziło nowy pakiet dodatków do ciągników siodłowych FlowBelow Aero Kit, który ma poprawić ich aerodynamikę i efektywność paliwową.

Volvo FlowBelow będzie dostępny jako opcja instalowana fabrycznie począwszy od drugiego kwartału 2020 r. Pakiet obejmuje pokrywy na koła i zestawy owiewek. Allison Athey, product marketing manager w Volvo Trucks North America uważa, że pomimo, iż ogólna korzyść jest niewielka to inwestycja na dłuższą metę będzie tego warta.

“Aerodynamika naszych ciężarówek ma znaczący wpływ na oszczędność paliwa, a co za tym idzie na wyniki klientów. Nowy pakiet FlowBelow oferuje naszym klientom ulepszoną opcję aerodynamiczną, zapewniając nawet 1% wzrost efektywności wykorzystania paliwa. Jeśli połączyć to z najbardziej aerodynamiczną specyfikacją ciężarówki (w tym pakietem Xceed) oraz naczepą ze sztywnymi ścianami i bocznymi panelami aerodynamicznymi, nasze oddziaływanie na środowisko staje się jeszcze mniejsze” − wyjaśnia Allison Athey.

Zaprojektowany w celu poprawy przepływu powietrza wokół kół i zmniejszenia turbulencji pakiet Volvo FlowBelow wykorzystuje zestaw pokryw na koła i owiewek. Elementy te pozwalają utrzymać przepływ powietrza wzdłuż boków ciężarówki i wokół kół, a gdy dotrze ono do tyłu pojazdu jest odprowadzane, co zmniejsza opór wytwarzany przez naczepę.

“Duże samochody ciężarowe doświadczają silnego oporu powietrza i turbulencji, jest to wynikiem ich rozmiarów i prędkości, z jaką poruszają się po drogach. FlowBelow Tractor AeroKit znacznie zmniejsza wpływ tych czynników, optymalizując powierzchnię wzdłuż boków ciężarówki tak, aby była bardziej aerodynamiczna. W efekcie następuje zmniejszenie zużycia paliwa i wzrost realnych oszczędności dla klientów” − wyjaśnia Josh Butler, prezes i założyciel FlowBelow Aero, Inc.

Dla klientów, którzy chcą polepszyć wygląd swoich ciągników siodłowych, Volvo FlowBelow oferuje pokrywy kół w kolorach: białym, czarnym i chromowanym. Owiewki są również dostępne w kolorze czarnym lub białym. Oba elementy zostały zaprojektowane tak, aby były trwałe, elastyczne i zapewniały swobodny dostęp do pojazdu dla kierowców i mechaników.

 

Czytaj również: Jak działa przepustnica powietrza

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C