W ciągu miesiąca pociągi PKP CARGO będą jeździć na Węgrzech

C

10-10-2013

Wkrótce PKP CARGO rozpocznie samodzielne przewozy towarowe na terenie Węgier. Spółka z wynikiem pozytywnym zrealizowała już pierwsze jazdy testowe na Węgrzech.             Jazdy testowe odbyły się 7 października na terenie węgierskiego zarządcy infrastruktury kolejowej. Próbna eksploatacja lokomotyw E189 w wersji VM produkcji Siemensa, której celem jest uzyskanie dopuszczenia tych pojazdów do ruchu na sieci kolejowej na Węgrzech, została oceniona pozytywnie.   W maju br. Spółka otrzymała od HNK, węgierskiego odpowiednika Urzędu Transportu Kolejowego, certyfikat bezpieczeństwa w części ?B?, uprawniający do realizacji samodzielnych przewozów na terenie tego kraju. Węgry to szósty kraj, na terenie którego PKP CARGO jest uprawnione do samodzielnego transportu towarów. Spółka posiada również certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnych przewozów w Austrii, Belgii, Republice Czeskiej, Niemczech i Republice Słowackiej. Obecnie PKP CARGO ubiega się o wydanie certyfikatu, umożliwiającego przewozy w Holandii.  

pkp-cargoWkrótce PKP CARGO rozpocznie samodzielne przewozy towarowe na terenie Węgier. Spółka z wynikiem pozytywnym zrealizowała już pierwsze jazdy testowe na Węgrzech.

 

 

 

 

 

 

Jazdy testowe odbyły się 7 października na terenie węgierskiego zarządcy infrastruktury kolejowej. Próbna eksploatacja lokomotyw E189 w wersji VM produkcji Siemensa, której celem jest uzyskanie dopuszczenia tych pojazdów do ruchu na sieci kolejowej na Węgrzech, została oceniona pozytywnie.

 

W maju br. Spółka otrzymała od HNK, węgierskiego odpowiednika Urzędu Transportu Kolejowego, certyfikat bezpieczeństwa w części ?B?, uprawniający do realizacji samodzielnych przewozów na terenie tego kraju. Węgry to szósty kraj, na terenie którego PKP CARGO jest uprawnione do samodzielnego transportu towarów. Spółka posiada również certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnych przewozów w Austrii, Belgii, Republice Czeskiej, Niemczech i Republice Słowackiej. Obecnie PKP CARGO ubiega się o wydanie certyfikatu, umożliwiającego przewozy w Holandii.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C