W czasie epidemii COVID-19 Renault Trucks wspiera kierowców ciężarówek

C

25-06-2020

Podobnie jak w przypadku przepływu towarów wsparcie Renault Trucks dla przewoźników nie zna granic niezależnie od marki. Pod hasłem ”Kierowcy są bohaterami” producent przyśpieszył inicjatywy w prawie każdym obszarze swojego działania.

Podobnie jak w przypadku przepływu towarów wsparcie Renault Trucks dla przewoźników nie zna granic niezależnie od marki. Pod hasłem ”Kierowcy są bohaterami” producent przyśpieszył inicjatywy w prawie każdym obszarze swojego działania. Ma to na celu pomoc kierowcom, którzy bohatersko podróżują tysiące kilometrów, aby zaopatrzyć miasta w podstawowe artykuły, nie będąc nawet w stanie znaleźć lokalu gdzie mogliby zjeść ciepły posiłek.

Od początku kryzysu wywołanego epidemią COVID-19 i wynikającej z niej globalnej kwarantanny, kierowcy ciężarówek na całym świecie mają podobne trudności związane z dostępem do ciepłych posiłków. Restauracje i postoje dla samochodów ciężarowych zostały zamknięte, w tym stacje serwisowe przy autostradach, gdzie lokale gastronomiczne i obsługa maszyn nie są już dostępne. Dlatego, aby wesprzeć swoich klientów i innych przewoźników, Renault Trucks wraz z partnerami oraz dystrybutorami, dostarcza bezpłatne posiłki dla kierowców ciężarówek Renault w całej Europie.

”Bez względu na markę naprawdę chcemy pomóc naszym klientom i całej społeczności kierowców ciężarówek. Posiłki stanowią sposób na ich wsparcie, aby mogli kontynuować pracę, która jest niezbędna do skutecznego działania całego społeczeństwa,” – mówi Christophe Martin, dyrektor zarządzający Renault Trucks France.

Ponad jedna trzecia sieci Renault Trucks France codziennie organizuje dystrybucję żywności i napojów, w swoich punktach zlokalizowanych w obrębie głównych dróg. Począwszy od 20 kwietnia wydano prawie 500 darmowych posiłków dla kierowców ciężarówek. „Myśleliśmy, że od 11 maja, po zakończeniu rygorystycznej kwarantanny we Francji, zapotrzebowanie się zmniejszy, ale jest dokładnie odwrotnie, ponieważ inne punkty wznawiają pracę, a kierowcy wciąż do nich przybywają,” – wyjaśnia Christophe Martin, świadomy społecznej odpowiedzialności marki.

Pomoc dla przewoźników nie ogranicza się jedynie do żywności. Producent przekazał również sprzęt ochronny kierowcom, którzy są potencjalnie narażeni na kontakt z wirusem podczas załadunku i rozładunku. W punktach w Holandii rozprowadzono 1100 butelek żelu wodno-alkoholowego, a w Izraelu systematycznie rozdawane są maski w kolorach Renault Trucks. Otrzymują je klienci oraz kierowcy, którzy przybywają do warsztatów zlokalizowanych w całym kraju.

Oprócz wsparcia dla kierowców ciężarówek, pracownicy Renault Trucks od końca marca wprowadzili inne inicjatywy solidarnościowe, aby wesprzeć walczących w pierwszej linii z wirusem COVID-19.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C