WConnecta już niedługo w Barcelonie

C

02-11-2016

WConnecta, międzynarodowe spotkanie firm z sektora transportowego, orgaznizowane przez Fundację Wtransnet, przygotowuje swoją siódmą edycję 11 listopada i  przewidywana frekwencja to około 1000 profesjonalistów z sektora transportu drogowego rzeczy z całej Europy.    Na parę tygodni przed spotkaniem, zapisy i organizacja wskazują, że będzie to historyczna edycja. Już nie tylko przez samą ilość uczestników, przewidywaną na 1000 osób, ale przez międzynarodowy wymiar, zapisane firmy i przeprowadzone rozmowy. Na tą chwilę, w WConnecta Barcelona 2016 wezmą udział firmy z 20 różnych krajów europejskich. Hiszpania, Portugalia, Włochy i Polska prowadzą w rankingu reprezentowanych krajów, ale zapisują się firmy z państw wcześniej niereprezentowanych, takich jak Szwajcaria, Norwegia, Czechy.   Jeśli tendencją w poprzednich edycjach był wzrost międzynarodówki, przy tej okazji już możemy mówić o równości uczestnictwa firm hiszpańskich w porównaniu do firm zagranicznych. Jeśli chodzi o ich profil, chociaż wyróżniają się operatorzy logistyczni, coraz więcej jest firm transportowych oraz większych i mniejszych przewoźników, którzy widzą okazję dotarcia do osób decyzyjnych z dużych firm, z którymi w normalnych warunkach ciężko byłoby się bezpośrednio skontaktować.   WConnecta Barcelona 2016 w tym roku będzie trwało cały dzień/ Składać się będzie ze znanych już rund speed networking i Cargo Area, miejsce, gdzie operatorzy logistyczni i firmy transportowe oferujące ładunki będą przeprowadzały indywidualne rozmowy z firmami zainteresowanymi z nimi współpracą. Przy tej okazji, Włochy będą występowały w roli zaproszonego kraju. Po południu, w ramach przewidzianych zajęć, odbędzie się Networking Italia. Firmy, które szukają partnerów biznesowych lub które koncentrują swoje działania we Włoszech, będą mogły prosić o indywidualne spotkania z firmami z sektora transportowego z tego kraju.   José María Sallés, zarządzający Fundacją Wtransnet: „Możemy jeszcze bardziej rozwinąć się, ale wtedy musiałoby to przejść w format targów i straciłoby całą esencję WConnecta. Nie chcemy robić imprezy konwencjonalnej, ale organizować dzień pracy, podczas którego uczestnicy wyciągną maksimum korzyści. Należy wspomnieć, że WConnecta to inicjatywa Fundacji Wtransnet i pomimo wsparcia sponsorów pozostaje przedsięwzięciem niedochodowym”.

wconnecta-barcelona-2016-eventoWConnecta, międzynarodowe spotkanie firm z sektora transportowego, orgaznizowane przez Fundację Wtransnet, przygotowuje swoją siódmą edycję 11 listopada i  przewidywana frekwencja to około 1000 profesjonalistów z sektora transportu drogowego rzeczy z całej Europy. 

 

Na parę tygodni przed spotkaniem, zapisy i organizacja wskazują, że będzie to historyczna edycja. Już nie tylko przez samą ilość uczestników, przewidywaną na 1000 osób, ale przez międzynarodowy wymiar, zapisane firmy i przeprowadzone rozmowy. Na tą chwilę, w WConnecta Barcelona 2016 wezmą udział firmy z 20 różnych krajów europejskich. Hiszpania, Portugalia, Włochy i Polska prowadzą w rankingu reprezentowanych krajów, ale zapisują się firmy z państw wcześniej niereprezentowanych, takich jak Szwajcaria, Norwegia, Czechy.

 

Jeśli tendencją w poprzednich edycjach był wzrost międzynarodówki, przy tej okazji już możemy mówić o równości uczestnictwa firm hiszpańskich w porównaniu do firm zagranicznych. Jeśli chodzi o ich profil, chociaż wyróżniają się operatorzy logistyczni, coraz więcej jest firm transportowych oraz większych i mniejszych przewoźników, którzy widzą okazję dotarcia do osób decyzyjnych z dużych firm, z którymi w normalnych warunkach ciężko byłoby się bezpośrednio skontaktować.

 

WConnecta Barcelona 2016 w tym roku będzie trwało cały dzień/ Składać się będzie ze znanych już rund speed networking i Cargo Area, miejsce, gdzie operatorzy logistyczni i firmy transportowe oferujące ładunki będą przeprowadzały indywidualne rozmowy z firmami zainteresowanymi z nimi współpracą. Przy tej okazji, Włochy będą występowały w roli zaproszonego kraju. Po południu, w ramach przewidzianych zajęć, odbędzie się Networking Italia. Firmy, które szukają partnerów biznesowych lub które koncentrują swoje działania we Włoszech, będą mogły prosić o indywidualne spotkania z firmami z sektora transportowego z tego kraju.

 

José María Sallés, zarządzający Fundacją Wtransnet: „Możemy jeszcze bardziej rozwinąć się, ale wtedy musiałoby to przejść w format targów i straciłoby całą esencję WConnecta. Nie chcemy robić imprezy konwencjonalnej, ale organizować dzień pracy, podczas którego uczestnicy wyciągną maksimum korzyści. Należy wspomnieć, że WConnecta to inicjatywa Fundacji Wtransnet i pomimo wsparcia sponsorów pozostaje przedsięwzięciem niedochodowym”.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C