WConnecta świętuje w Barcelonie

C

18-11-2016

11 listopada Palau de Congressos de Catalunya przyjął siódme spotkanie firm z sektora Transportowego organizowane przez Fundację Wtransnet. Z rekordową frekwencją 1.000 akredytowanych profesjonalistów, o 32% więcej niż na poprzedniej edycji, pochodzących z 23 krajów europejskich, WConnecta potwierdza swój międzynarodowy wzrost wyrównując po raz pierwszy w historii ilość firm zagranicznych w stosunku do hiszpańskich.   WConnecta Barcelona 2016 pozostał wierny swojemu formatowi, chociaż tym razem został wydłużony czas spotkań, koncentrując swoje działania głównie na rundach Speed Networking, gdzie uczestnicy, podzieleni na specjalizacje i czy oferują ładunki czy pojazdy, przeprowadzili ponad 20.400 7 minutowych rozmów, których głównym celem było poznanie jak największej liczby firm uzupełniających ich potrzeby.   Z drugiej strony, Cargo Area pracowała przez cały dzień na wysokich obrotach: 52 z głównych europejskich operatorów logistycznych i firm transportowych oferujących ładunki przeprowadzili ponad 1.600 indywidualnych rozmów z firmami zainteresowanymi z nimi współpracą.   Przy tej okazji, Włochy występowały w roli kraju zaproszonego. Stąd też w programie popołudniowym imprezy zorganizowano specjalny Networking Italia, gdzie firmy szukające partnerów biznesowych lub które koncentrują swoje działania we Włoszech, mogły porozmawiać z trzydziestoma firmami z sektora transportowego z tego kraju.   Data wybrana na obchody WConnecta 2016 nie była przypadkowa: 11 listopada 1996 podpisywano akt notarialny powstania spółki Wotrant SL, która zarządza działaniami Wtransnet. Dlatego też dzień roboczy zakończył się uroczystym koktajlem i równocześnie zapoczątkował obchody 20 lecia Wtransnet, które będą miały miejsce przez cały 2017 rok.   Fundacja Wtransnet 7 lat temu doszła do wniosku, że świat transportu drogowego rzeczy, tak powiązany ze współpracą i tworzeniem zaufanych, długoterminowych relacji, potrzebował tego typu imprezy. Po osiągniętym sukcesie i zdobytym uznaniu po organizacji 7 edycji, które na przemian odbywały się to w Madrycie to w Barcelonie, José María Sallés, Dyrektor Fundacji Wtransnet ogłosił, że to w Niemczech odbędzie się WConnecta 2017. Tą przyszłą ósmą edycją postanowiono dać ostateczny krok do przodu w Europie, dając w ten sposób możliwość firmom z innych krajów bardziej zbliżonych geograficznie: „W Niemczech będziemy zaczynać jakby od początku. Moglibyśmy jeszcze bardziej się rozrosnąć, ale wtedy już przeszlibyśmy na format targów i impreza zatraciłaby swoją esencję. Z tą pierwszą edycją poza naszym terytorium, chcemy rozszerzyć strefę wpływów WConnecta, utrzymując jedną edycję w Hiszpanii co dwa lata. Nie zapominajmy oczywiście o Portugal Transport Networking, który co roku odbywa się na przemian w Lizbonie i Oporto.”    

wconnecta-barcelona-2010-exito-participacion-1000-acreditados11 listopada Palau de Congressos de Catalunya przyjął siódme spotkanie firm z sektora Transportowego organizowane przez Fundację Wtransnet. Z rekordową frekwencją 1.000 akredytowanych profesjonalistów, o 32% więcej niż na poprzedniej edycji, pochodzących z 23 krajów europejskich, WConnecta potwierdza swój międzynarodowy wzrost wyrównując po raz pierwszy w historii ilość firm zagranicznych w stosunku do hiszpańskich.

 

WConnecta Barcelona 2016 pozostał wierny swojemu formatowi, chociaż tym razem został wydłużony czas spotkań, koncentrując swoje działania głównie na rundach Speed Networking, gdzie uczestnicy, podzieleni na specjalizacje i czy oferują ładunki czy pojazdy, przeprowadzili ponad 20.400 7 minutowych rozmów, których głównym celem było poznanie jak największej liczby firm uzupełniających ich potrzeby.

 

Z drugiej strony, Cargo Area pracowała przez cały dzień na wysokich obrotach: 52 z głównych europejskich operatorów logistycznych i firm transportowych oferujących ładunki przeprowadzili ponad 1.600 indywidualnych rozmów z firmami zainteresowanymi z nimi współpracą.

 

Przy tej okazji, Włochy występowały w roli kraju zaproszonego. Stąd też w programie popołudniowym imprezy zorganizowano specjalny Networking Italia, gdzie firmy szukające partnerów biznesowych lub które koncentrują swoje działania we Włoszech, mogły porozmawiać z trzydziestoma firmami z sektora transportowego z tego kraju.

 

Data wybrana na obchody WConnecta 2016 nie była przypadkowa: 11 listopada 1996 podpisywano akt notarialny powstania spółki Wotrant SL, która zarządza działaniami Wtransnet. Dlatego też dzień roboczy zakończył się uroczystym koktajlem i równocześnie zapoczątkował obchody 20 lecia Wtransnet, które będą miały miejsce przez cały 2017 rok.

 

Fundacja Wtransnet 7 lat temu doszła do wniosku, że świat transportu drogowego rzeczy, tak powiązany ze współpracą i tworzeniem zaufanych, długoterminowych relacji, potrzebował tego typu imprezy. Po osiągniętym sukcesie i zdobytym uznaniu po organizacji 7 edycji, które na przemian odbywały się to w Madrycie to w Barcelonie, José María Sallés, Dyrektor Fundacji Wtransnet ogłosił, że to w Niemczech odbędzie się WConnecta 2017. Tą przyszłą ósmą edycją postanowiono dać ostateczny krok do przodu w Europie, dając w ten sposób możliwość firmom z innych krajów bardziej zbliżonych geograficznie: „W Niemczech będziemy zaczynać jakby od początku. Moglibyśmy jeszcze bardziej się rozrosnąć, ale wtedy już przeszlibyśmy na format targów i impreza zatraciłaby swoją esencję. Z tą pierwszą edycją poza naszym terytorium, chcemy rozszerzyć strefę wpływów WConnecta, utrzymując jedną edycję w Hiszpanii co dwa lata. Nie zapominajmy oczywiście o Portugal Transport Networking, który co roku odbywa się na przemian w Lizbonie i Oporto.”

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C