Wiecha na budowie Business Park Alsdorf

C

07-02-2017

Panattoni Europe realizuje obiekt logistyczny o powierzchni ok. 13 000 m kw. w ramach inwestycji wartej blisko 9 mln euro. Zakończenie prac i oddanie obiektu do użytkowania planowane jest na drugi kwartał 2017 r. Firma deweloperska Panattoni Europe z siedzibą w Hamburgu inwestuje około 9 mln euro w nieruchomość komercyjno-logistyczną położoną na terenie Business Park Alsdorf, przy ulicy Konrad-Zuse-Strasse 37. Ceremonia zawieszenia wiechy nad budynkiem odbyła się 7 lutego 2017 roku. Obiekt składa się z 10 500 m kw. powierzchni magazynowej, 1300 m kw. powierzchni socjalno-biurowej oraz 600 m powierzchni na antresoli.   Podczas ceremonii zawieszenia wiechy Alfred Sonders, burmistrz Alsdorf, powiedział: „Business Park Alsdorf daje firmom wiele korzyści, całkowicie spełnia wymogi prawa planowania przestrzennego, a także oferuje dogodne połączenia transportowe. W promieniu 200 km wokół niego leżą najważniejsze ośrodki gospodarcze Unii Europejskiej zamieszkane łącznie przez ok. 28 mln mieszkańców. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że te atuty, jak również nasze aktywne wsparcie dla biznesu przekonało firmy Panattoni i Quip AG”.   Nowy obiekt został zaprojektowany i zbudowany według wymagań spółki Quip AG z siedzibą w Baesweiler. Na podstawie wieloletniej umowy najmu firma Quip będzie w nowej lokalizacji świadczyć usługi montażu i logistyki dla branży produkcji elektronicznej. Manfred Bauens, członek zarządu Quip AG, komentuje: „Jako dostawca usług dla przemysłu i rzemiosła często potrzebujemy szybkich i elastycznych rozwiązań oferowanych nam przez obiekty komercyjne i logistyczne. Współpraca z Business Park Alsdorf oraz naszym partnerem Panattoni daje nam poczucie, że jesteśmy w dobrych rękach i możemy liczyć na najlepszą obsługę”.   Fred-Markus Bohne, Partner Zarządzający Panattoni Europe zaznaczył: „Nasze podziękowania w związku z budową Business Park Alsdorf kierujemy szczególnie w stronę urzędu miasta Alsdorf za ciepłe przyjęcie i profesjonalne wsparcie. Ten projekt to doskonały przykład na to, jak powinna przebiegać współpraca pomiędzy władzami lokalnymi a podmiotami gospodarczymi, by było to z korzyścią dla wszystkich, którym zależy na lokalizowaniu przemysłu w Niemczech”.   Budowa obiektu rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. Zakończenie prac i rozpoczęcie użytkowania nieruchomości jest planowane na drugi kwartał 2017 r. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Goldbeck International. W transakcji pośredniczył oddział w Kolonii firmy doradczej Logivest GmbH z siedzibą w Monachium.

panattoni wiecha1Panattoni Europe realizuje obiekt logistyczny o powierzchni ok. 13 000 m kw. w ramach inwestycji wartej blisko 9 mln euro. Zakończenie prac i oddanie obiektu do użytkowania planowane jest na drugi kwartał 2017 r.

Firma deweloperska Panattoni Europe z siedzibą w Hamburgu inwestuje około 9 mln euro w nieruchomość komercyjno-logistyczną położoną na terenie Business Park Alsdorf, przy ulicy Konrad-Zuse-Strasse 37. Ceremonia zawieszenia wiechy nad budynkiem odbyła się 7 lutego 2017 roku. Obiekt składa się z 10 500 m kw. powierzchni magazynowej, 1300 m kw. powierzchni socjalno-biurowej oraz 600 m powierzchni na antresoli.

 

Podczas ceremonii zawieszenia wiechy Alfred Sonders, burmistrz Alsdorf, powiedział: „Business Park Alsdorf daje firmom wiele korzyści, całkowicie spełnia wymogi prawa planowania przestrzennego, a także oferuje dogodne połączenia transportowe. W promieniu 200 km wokół niego leżą najważniejsze ośrodki gospodarcze Unii Europejskiej zamieszkane łącznie przez ok. 28 mln mieszkańców. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że te atuty, jak również nasze aktywne wsparcie dla biznesu przekonało firmy Panattoni i Quip AG”.

 

Nowy obiekt został zaprojektowany i zbudowany według wymagań spółki Quip AG z siedzibą w Baesweiler. Na podstawie wieloletniej umowy najmu firma Quip będzie w nowej lokalizacji świadczyć usługi montażu i logistyki dla branży produkcji elektronicznej. Manfred Bauens, członek zarządu Quip AG, komentuje: „Jako dostawca usług dla przemysłu i rzemiosła często potrzebujemy szybkich i elastycznych rozwiązań oferowanych nam przez obiekty komercyjne i logistyczne. Współpraca z Business Park Alsdorf oraz naszym partnerem Panattoni daje nam poczucie, że jesteśmy w dobrych rękach i możemy liczyć na najlepszą obsługę”.

 

Fred-Markus Bohne, Partner Zarządzający Panattoni Europe zaznaczył: „Nasze podziękowania w związku z budową Business Park Alsdorf kierujemy szczególnie w stronę urzędu miasta Alsdorf za ciepłe przyjęcie i profesjonalne wsparcie. Ten projekt to doskonały przykład na to, jak powinna przebiegać współpraca pomiędzy władzami lokalnymi a podmiotami gospodarczymi, by było to z korzyścią dla wszystkich, którym zależy na lokalizowaniu przemysłu w Niemczech”.

 

Budowa obiektu rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. Zakończenie prac i rozpoczęcie użytkowania nieruchomości jest planowane na drugi kwartał 2017 r. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Goldbeck International. W transakcji pośredniczył oddział w Kolonii firmy doradczej Logivest GmbH z siedzibą w Monachium.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C