Wincanton osiąga standard zmniejszonej emisji dwutlenku węgla – Carbon Trust Standard

C

13-02-2011

  {modal href="/images/stories/wincanton2_big.jpg"}{/modal}Wincanton, wiodący europejski twórca i dostawca zaawansowanych usług  w zakresie łańcucha dostaw, został uhonorowany przez brytyjską organizację  The Carbon Trust Standard, po tym jak firma zredukowała emisję dwutlenku węgla  o ponad 4-5-proc. w ciągu ostatnich trzech lat. W wyniku tej niezależnej weryfikacji, Wincanton dołącza do grona 400 brytyjskich firm, które mogą pochwalić się podobnymi standardami.   Wincanton, który w Wielkiej Brytanii dysponuje flotą 5000 pojazdów w 285 lokalizacjach, na energię rocznie wydaje 100 mln funtów brytyjskich. W czasie realizacji swoich zleceń firma podejmuje wiele inicjatyw, celem których jest redukcja emisji dwutlenku węgla do środowiska. Najważniejsze z nich to:   optymalizacja sieci przewozowych i ładowanie ciężarówek w drodze powrotnej, aby zwiększyć ilość przewożonych towarów; szkolenie z ekonomicznej jazdy oraz miesięczne nagrody dla kierowców z najlepszymi wynikami oszczędności; zastosowanie dwupoziomowych oraz opływowych przyczep; zastosowanie czujników ruchu, które pomagają zredukować zużycie energii elektrycznej w budynkach.   Przykładem efektów osiągniętych przez Wincanton jest partnerstwo z brytyjską siecią marketów z sprzętem elektronicznym Comet, która zredukowała emisję dwutlenku węgla z działalności transportowej o 31-proc. całej floty 65 pojazdów oraz 165 naczep. Dzięki inicjatywom Wincanton, redukcji o 7-proc. uległo zużycie paliwa, wzrosła liczba skonsolidowanych dostaw oraz projektów nowych opływowych przyczep, a puste przebiegi zostały zmniejszone o 15-proc.   - Osiągniecie tego standardu, prezentuje naszej "zielonej" publiczności zaangażowanie WIncanton w działanie na rzecz ograniczania emisji dwutlenku węgla i minimalizowania oddziaływania na środowisko. Nasi najwięksi Klienci detaliczni,  są wyjątkowo skłonni do podejmowania działań redukujących emisję dwutlenku węgla. Osiągnięcie przez Wincanton standardu Carbon Trust Standard, jest świetną wiadomością nie tylko dla naszego biznesu, ale również dla naszej planety -  mówi Steve Tainton, Group Energy Sustainability Manager, Wincanton.

 

{modal href=”/images/stories/wincanton2_big.jpg”}{/modal}Wincanton, wiodący europejski twórca i dostawca zaawansowanych usług  w zakresie łańcucha dostaw, został uhonorowany przez brytyjską organizację  The Carbon Trust Standard, po tym jak firma zredukowała emisję dwutlenku węgla  o ponad 4-5-proc. w ciągu ostatnich trzech lat. W wyniku tej niezależnej weryfikacji, Wincanton dołącza do grona 400 brytyjskich firm, które mogą pochwalić się podobnymi standardami.


 

Wincanton, który w Wielkiej Brytanii dysponuje flotą 5000 pojazdów w 285 lokalizacjach, na energię rocznie wydaje 100 mln funtów brytyjskich. W czasie realizacji swoich zleceń firma podejmuje wiele inicjatyw, celem których jest redukcja emisji dwutlenku węgla do środowiska. Najważniejsze z nich to:

 

  • optymalizacja sieci przewozowych i ładowanie ciężarówek w drodze powrotnej,
    aby zwiększyć ilość przewożonych towarów;
  • szkolenie z ekonomicznej jazdy oraz miesięczne nagrody dla kierowców
    z najlepszymi wynikami oszczędności;
  • zastosowanie dwupoziomowych oraz opływowych przyczep;
  • zastosowanie czujników ruchu, które pomagają zredukować zużycie energii elektrycznej w budynkach.

 

Przykładem efektów osiągniętych przez Wincanton jest partnerstwo z brytyjską siecią marketów z sprzętem elektronicznym Comet, która zredukowała emisję dwutlenku węgla z działalności transportowej o 31-proc. całej floty 65 pojazdów oraz 165 naczep. Dzięki inicjatywom Wincanton, redukcji o 7-proc. uległo zużycie paliwa, wzrosła liczba skonsolidowanych dostaw oraz projektów nowych opływowych przyczep, a puste przebiegi zostały zmniejszone o 15-proc.

 

Osiągniecie tego standardu, prezentuje naszej “zielonej” publiczności zaangażowanie WIncanton w działanie na rzecz ograniczania emisji dwutlenku węgla i minimalizowania oddziaływania na środowisko. Nasi najwięksi Klienci detaliczni,  są wyjątkowo skłonni do podejmowania działań redukujących emisję dwutlenku węgla. Osiągnięcie przez Wincanton standardu Carbon Trust Standard, jest świetną wiadomością nie tylko dla naszego biznesu, ale również dla naszej planety –  mówi Steve Tainton, Group Energy Sustainability Manager, Wincanton.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C