Wincanton Polska Solidnym Pracodawcą Roku 2009

C

28-05-2010

  {modal href="/images/stories/aktualnosci/wincanton_big.jpg"} {/modal}Wincanton, europejski twórca i dostawca zaawansowanych rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw, otrzymał tytuł "Solidny Pracodawca Roku 2009". Tym samym operator logistyczny ugruntował swoją pozycję w gronie firm o najwyższych standardach w zakresie kultury organizacyjnej i polityki personalnej.    Kapituła Programu "Solidny Pracodawca Roku" przyznała Wincanton ten zaszczytny tytuł już po raz drugi, potwierdzając wzorową politykę HR przekładającą się na jakość usług świadczonych na polskim rynku. O wyborze Wincanton zadecydował wysoki wskaźnik solidności zatrudnienia, na który składają się takie kryteria jak: warunki pracy, terminowość wypłat, świadczenia socjalne, ścieżka kariery, wizerunek firmy oraz dynamika zatrudnienia.     - Wincanton już po raz drugi został nagrodzony tytułem "Solidny Pracodawca Roku". Jesteśmy dumni z tego powodu. Bycie Solidnym Pracodawcą to ważny element kultury firmy, a także sposób na budowanie przewagi konkurencyjnej. W dzisiejszych czasach zadowolony i zmotywowany Zespół ludzi jest wartością nie do przecenienia. Nasze działania są, więc przede wszystkim na to ukierunkowane  - mówi Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający na kraje Europy Środkowej i Wschodniej, Wincanton Polska.   Wincanton w ramach swojej polityki Społecznej Odpowiedzialności Korporacyjnej zobowiązuje się do podnoszenia standardów pracy oraz dbania o otoczenie zewnętrzne firmy. Pracownicy Wincanton wykazują się zaangażowaniem nie tylko w swoje codzienne obowiązki, ale także  w rozwiązywanie ważnych problemów społecznych - cykliczne zbiórki krwi oraz zgłoszeń do Banku Dawców Szpiku Kostnego zostały w tym roku uznane za dobrą praktykę w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2009. Dobre praktyki" przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.   Ponadto, operator logistyczny aktywnie działa w zakresie pozyskiwania przyszłych kadr, organizując lub patronując wydarzeniom skierowanym do studentów kierunków logistycznych, takich jak konkurs ALL Wincanton (Akademicka Liga Logistyczna Wincanton) czy program Kuźnia Talentów Wincanton.   Obecnie Wincanton zatrudnia w Polsce 900 osób, z czego aż 30-proc. stanowią kobiety.  

 

{modal href=”/images/stories/aktualnosci/wincanton_big.jpg”}

{/modal}Wincanton, europejski twórca i dostawca zaawansowanych rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw, otrzymał tytuł “Solidny Pracodawca Roku 2009″. Tym samym operator logistyczny ugruntował swoją pozycję w gronie firm o najwyższych standardach w zakresie kultury organizacyjnej i polityki personalnej. 

PROMOCJA

PROMOCJA

 

Kapituła Programu “Solidny Pracodawca Roku” przyznała Wincanton ten zaszczytny tytuł już po raz drugi, potwierdzając wzorową politykę HR przekładającą się na jakość usług świadczonych na polskim rynku. O wyborze Wincanton zadecydował wysoki wskaźnik solidności zatrudnienia, na który składają się takie kryteria jak: warunki pracy, terminowość wypłat, świadczenia socjalne, ścieżka kariery, wizerunek firmy oraz dynamika zatrudnienia.

 

 

– Wincanton już po raz drugi został nagrodzony tytułem “Solidny Pracodawca Roku”. Jesteśmy dumni z tego powodu. Bycie Solidnym Pracodawcą to ważny element kultury firmy, a także sposób na budowanie przewagi konkurencyjnej. W dzisiejszych czasach zadowolony i zmotywowany Zespół ludzi jest wartością nie do przecenienia. Nasze działania są, więc przede wszystkim na to ukierunkowane  – mówi Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający na kraje Europy Środkowej i Wschodniej, Wincanton Polska.

 

Wincanton w ramach swojej polityki Społecznej Odpowiedzialności Korporacyjnej zobowiązuje się do podnoszenia standardów pracy oraz dbania o otoczenie zewnętrzne firmy. Pracownicy Wincanton wykazują się zaangażowaniem nie tylko w swoje codzienne obowiązki, ale także  w rozwiązywanie ważnych problemów społecznych – cykliczne zbiórki krwi oraz zgłoszeń do Banku Dawców Szpiku Kostnego zostały w tym roku uznane za dobrą praktykę w raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2009. Dobre praktyki” przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Ponadto, operator logistyczny aktywnie działa w zakresie pozyskiwania przyszłych kadr, organizując lub patronując wydarzeniom skierowanym do studentów kierunków logistycznych, takich jak konkurs ALL Wincanton (Akademicka Liga Logistyczna Wincanton) czy program Kuźnia Talentów Wincanton.

 

Obecnie Wincanton zatrudnia w Polsce 900 osób, z czego aż 30-proc. stanowią kobiety.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C