Wincanton wprowadza nowy system dystrybucji

C

08-10-2010

  {modal href="/images/stories/wincanton2_big.jpg"} {/modal} Wincanton,  twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, zaimplementował system dystrybucji oparty na rejonizacji obszarów, dzięki któremu zapewnia swoim klientom dostawy w optymalnym czasie i przy optymalnych kosztach.       Głównymi założeniami systemu jest optymalizacja kosztów dystrybucji lokalnej oraz wzrost terminowości dostaw, odbiorców oraz zwrotu dokumentów. Czynnikami towarzyszącymi procesowi rejonizacji są zazwyczaj ograniczenie ilości podwykonawców oraz automatyzacja rozliczeń, które pozwalają na poświęcenie większej ilości czasu na ciągłe doskonalenie jakości świadczonych usług. W efekcie, rejonizacja wpływa na poprawę wizerunku operatora logistycznego w oczach klientów oraz odbiorców dostaw.   Rejony tworzą miejsca, z których odbywa się dystrybucja do odbiorcy końcowego po wcześniejszym dostarczeniu towaru bezpośrednim wahadłem od klienta lub terminalu przeładunkowego klienta Wincanton. W pierwszym etapie procesu implementacji systemu, Wincanton podzielił obszar dystrybucji na mniejsze części, czyli rejony. Dzięki temu operator logistyczny zapewnił stabilność wolumenowi dystrybucyjnemu. Kolejnym krokiem było stworzenie jednolitego modelu rozliczeniowego dla podwykonawców. Po ustaleniu podziału na rejony oraz określeniu zasad rozliczeń dokonano ostatecznego wyboru podwykonawców, zapewniającego wysoką jakość oraz płynność obsługi.   - Proces rejonizacji jest jednym z etapów stałego doskonalenia jakości usług Wincanton i stanowi dobrą podstawę do kolejnych planowanych przez firmę działań, które bez wątpienia wpłyną na wzrost satysfakcji Klientów firmy. Po pierwszym kwartale od wprowadzenia systemu, Wincanton odnotował wzrost kluczowych wskaźników jakościowych czyli terminowości dostaw, odbiorców, jak również zwrotu dokumentów od przewoźników - mówi Katarzyna Orzeszek, Dyrektor Transportu Krajowego Wincanton.   Wdrożony proces rejonizacji dystrybucji lokalnej zapewnia realizację dostaw do finalnych odbiorców przez doświadczonych kierowców, świetnie znających swój rejon dystrybucyjny. Dzięki temu, klienci operatora logistycznego mogą liczyć na pewne i szybkie świadczenie usługi transportowej i mają dostęp do bieżących informacji o stanie przesyłki.  W ramach transportu krajowego, Wincanton prowadzi dystrybucję przesyłek drobnicowych, realizację dostaw częściowych i bezpośrednich oraz realizację dostaw dedykowanych. Wincanton realizuje usługi transportowe na terenie całego kraju w terminie 24 godzin.  

 

{modal href=”/images/stories/wincanton2_big.jpg”}

PROMOCJA

PROMOCJA

{/modal}

Wincanton,  twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, zaimplementował system dystrybucji oparty na rejonizacji obszarów, dzięki któremu zapewnia swoim klientom dostawy w optymalnym czasie i przy optymalnych kosztach.

 

 

 

Głównymi założeniami systemu jest optymalizacja kosztów dystrybucji lokalnej oraz wzrost terminowości dostaw, odbiorców oraz zwrotu dokumentów. Czynnikami towarzyszącymi procesowi rejonizacji są zazwyczaj ograniczenie ilości podwykonawców oraz automatyzacja rozliczeń, które pozwalają na poświęcenie większej ilości czasu na ciągłe doskonalenie jakości świadczonych usług. W efekcie, rejonizacja wpływa na poprawę wizerunku operatora logistycznego w oczach klientów oraz odbiorców dostaw.

 

Rejony tworzą miejsca, z których odbywa się dystrybucja do odbiorcy końcowego po wcześniejszym dostarczeniu towaru bezpośrednim wahadłem od klienta lub terminalu przeładunkowego klienta Wincanton. W pierwszym etapie procesu implementacji systemu, Wincanton podzielił obszar dystrybucji na mniejsze części, czyli rejony. Dzięki temu operator logistyczny zapewnił stabilność wolumenowi dystrybucyjnemu. Kolejnym krokiem było stworzenie jednolitego modelu rozliczeniowego dla podwykonawców. Po ustaleniu podziału na rejony oraz określeniu zasad rozliczeń dokonano ostatecznego wyboru podwykonawców, zapewniającego wysoką jakość oraz płynność obsługi.

 

– Proces rejonizacji jest jednym z etapów stałego doskonalenia jakości usług Wincanton i stanowi dobrą podstawę do kolejnych planowanych przez firmę działań, które bez wątpienia wpłyną na wzrost satysfakcji Klientów firmy. Po pierwszym kwartale od wprowadzenia systemu, Wincanton odnotował wzrost kluczowych wskaźników jakościowych czyli terminowości dostaw, odbiorców, jak również zwrotu dokumentów od przewoźników – mówi Katarzyna Orzeszek, Dyrektor Transportu Krajowego Wincanton.

 

Wdrożony proces rejonizacji dystrybucji lokalnej zapewnia realizację dostaw do finalnych odbiorców przez doświadczonych kierowców, świetnie znających swój rejon dystrybucyjny. Dzięki temu, klienci operatora logistycznego mogą liczyć na pewne i szybkie świadczenie usługi transportowej i mają dostęp do bieżących informacji o stanie przesyłki.  W ramach transportu krajowego, Wincanton prowadzi dystrybucję przesyłek drobnicowych, realizację dostaw częściowych i bezpośrednich oraz realizację dostaw dedykowanych. Wincanton realizuje usługi transportowe na terenie całego kraju w terminie 24 godzin.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C