Wincanton wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

C

07-04-2010

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniło prowadzoną przez Wincanton akcję zbiórek krwi i zgłoszeń do banku dawców szpiku kostnego w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2009. Dobre praktyki." Tym samym operator logistyczny dołączył do grona firm, prowadzących działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" jest cykliczną publikacją wydawaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ósma edycja raportu, zaprezentowana 31 marca w Warszawie, jest podsumowaniem działań z zakresu CSR w ubiegłym roku i stanowi prezentację przykładów dobrych praktyk biznesowych. Jedną z nich jest działalność firmy Wincanton w zakresie zbiórek krwi i zgłoszeń do banku dawców szpiku kostnego. {modal href="/images/stories/aktualnosci/FOB_big.jpg"} {/modal}- Uwzględnienie naszych działań jako dobrej praktyki w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest dla nas dużym wyróżnieniem. Wincanton od dawna angażuje się w działania CSR prowadząc działalność skupiającą się i ukierunkowaną na człowieka. Wiemy jak dużym problemem jest znalezienie w Polsce odpowiedniego dawcy szpiku, dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do szerzenia wiedzy na temat oddawania szpiku oraz do powiększania banku dawców - mówi Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający na Kraje Europy Środkowej i Wschodniej Wincanton.   Publikacja dobrej praktyki to ukoronowanie wysiłków wielu pracowników Wincanton oraz lokalnej społeczności, która chętnie przyłączała się akcji. Dotychczas organizatorom udało się zebrać ponad 106 litrów krwi od 230 osób. Natomiast we współpracy z Fundacją Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej zarejestrowano 29 zgłoszeń potencjalnych dawców szpiku kostnego. Adresatami działań były zarówno dzieci pracowników firmy, jak i chore na białaczkę dzieci z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.   Wincanton zamierza kontynuować rozpoczęte działania także w obecnym roku, pod hasłem "Kropla życia dla dzieci". Zbiórki krwi i zgłoszeń do banku szpiku kostnego odbędą się w najbliższym czasie przy siedzibach Wincanton w Piasecznie (16 kwietnia), we Wrocławiu (22 kwietnia) oraz w Błoniu (27 kwietnia).


Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniło prowadzoną przez Wincanton akcję zbiórek krwi i zgłoszeń do banku dawców szpiku kostnego w raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2009. Dobre praktyki.” Tym samym operator logistyczny dołączył do grona firm, prowadzących działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.


Raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest cykliczną publikacją wydawaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ósma edycja raportu, zaprezentowana 31 marca w Warszawie, jest podsumowaniem działań z zakresu CSR w ubiegłym roku i stanowi prezentację przykładów dobrych praktyk biznesowych. Jedną z nich jest działalność firmy Wincanton w zakresie zbiórek krwi i zgłoszeń do banku dawców szpiku kostnego.

{modal href=”/images/stories/aktualnosci/FOB_big.jpg”}
{/modal}– Uwzględnienie naszych działań jako dobrej praktyki w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest dla nas dużym wyróżnieniem. Wincanton od dawna angażuje się w działania CSR prowadząc działalność skupiającą się i ukierunkowaną na człowieka. Wiemy jak dużym problemem jest znalezienie w Polsce odpowiedniego dawcy szpiku, dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do szerzenia wiedzy na temat oddawania szpiku oraz do powiększania banku dawców – mówi Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający na Kraje Europy Środkowej i Wschodniej Wincanton.

 

Publikacja dobrej praktyki to ukoronowanie wysiłków wielu pracowników Wincanton oraz lokalnej społeczności, która chętnie przyłączała się akcji. Dotychczas organizatorom udało się zebrać ponad 106 litrów krwi od 230 osób. Natomiast we współpracy z Fundacją Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej zarejestrowano 29 zgłoszeń potencjalnych dawców szpiku kostnego. Adresatami działań były zarówno dzieci pracowników firmy, jak i chore na białaczkę dzieci z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

 

Wincanton zamierza kontynuować rozpoczęte działania także w obecnym roku, pod hasłem “Kropla życia dla dzieci”. Zbiórki krwi i zgłoszeń do banku szpiku kostnego odbędą się w najbliższym czasie przy siedzibach Wincanton w Piasecznie (16 kwietnia), we Wrocławiu (22 kwietnia) oraz w Błoniu (27 kwietnia).

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C