Włochy: Kolejna aktualizacja obowiązkowej deklaracji

C

06-05-2020


Od 14 kwietnia na terenie Włoch każdy kierowca jest zobowiązany do posiadania przy sobie wypełnionej deklaracji oraz rejestracji we włoskiej służbie zdrowia. Deklaracja, która początkowo została opublikowana przez Włochów, w dniu 4 maja znowu uległa zmianie. Obowiązuje nowy formularz.

Przypomnijmy:
Kierowcy, przed wjazdem do Włoch, zobowiązani są posiadać wypełnioną deklarację oraz dodatkowo dokonać rejestracji deklaracji we włoskiej służbie zdrowia. Ponadto, kierowcy dokonujący załadunku lub rozładunku na terytorium Włoch nie będą mogli przebywać w tym kraju dłużej niż 72h (w szczególnych przypadkach możliwe jest wydłużenie pobytu o 48h). W przypadku tranzytu deklaracja jest ważna maksymalnie przez 24 godziny po wjeździe na terytorium Włoch (w szczególnych przypadkach możliwe jest przedłużenie pobytu o kolejne 12 godzin).
W przypadku przedłużonego pobytu w szczególnych przypadkach, należy złożyć kolejną deklarację. Brak zastosowania się do obostrzeń będzie skutkowało nałożeniem kary pieniężnej – komentuje Mariusz Hendzel, ekspert Kancelarii Transportowej ITD-PIP.
Za naruszenie nowych restrykcji grozi kara w wysokości 650 EURO.
Taki stan prawny będzie obowiązywał do dnia 17 maja 2020 r.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C