WSL najlepszą uczelnią logistyczną w Polsce według Rankingu Perspektyw

C

22-05-2014

Pierwsza wśród logistycznych i 25. wśród wszystkich niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce ? Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu zdobyła wysokie noty w corocznym rankingu szkół wyższych, opracowanym przez Fundację Perspektywy. Tegoroczny skok w zestawieniu oznacza, że WSL jest drugą niepubliczną uczelnią w Wielkopolsce.        Wysokie miejsce WSL w tegorocznym rankingu jest odzwierciedleniem wzmożonych działań rozwojowych uczelni - począwszy od zintensyfikowanej współpracy z wiodącymi przedsiębiorstwami w sektorze logistyki, poprzez tworzenie praktycznych programów specjalności aż po innowacyjne formy studiowania. Pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna skupia ponad 30 partnerów biznesowych i patronuje niemal 300 szkołom ponadgimnalzjalnym kształcącym logistyków, w całej Polsce.   Niesłabnący popyt na dobrze wykwalifikowanych logistyków oraz dynamika zmian w tej branży wymaga adekwatnych rozwiązań edukacyjnych. Jednym z nich są studia dualne WSL ? niespotykane jak dotąd na uczelniach logistycznych ? połączenie studiów licencjackich z programem płatnych staży. Absolwenci tych studiów, po trzech latach zdobędą nie tylko dyplom uczelni, potwierdzający osiągnięcie danego poziomu wiedzy merytorycznej. Będą dysponować praktycznymi kompetencjami, zdobytymi podczas kilkutygodniowych pobytów w firmie, gwarantującej staż. Co więcej, na zajęciach w WSL spotkają specjalistów-praktyków, a połowę programu studiów zrealizują w języku angielskim.   ?Wysokie miejsce w rankingu to dla nas impuls do podejmowania kolejnych inicjatyw projakościowych ? mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Jest ukoronowaniem dążeń Wyższej Szkoły Logistyki do osiągnięcia pozycji lidera wśród uczelni logistycznych w Polsce.?   Tegoroczna, 15. edycja rankingu prezentuje poparte wielowymiarową analizą oceny 195 polskich uczelni: 88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych i 27 państwowych wyższych szkół zawodowych. Najważniejsze kryteria oceny szkół niepublicznych to: siła naukowa ? uprawnienia do nadawania stopni naukowych, jakość kadry dydaktycznej, oferta studiów magisterskich i podyplomowych, liczba cytowań i publikacji; prestiż ? opinia pracodawców i środowiska akademickiego oraz warunki kształcenia. Pod uwagę brano też umiędzynarodowienie uczelni oraz innowacyjność czyli sprawność pozyskiwania środków zewnętrznych na finansowanie rozwoju i badań.

wsl-logoPierwsza wśród logistycznych i 25. wśród wszystkich niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce ? Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu zdobyła wysokie noty w corocznym rankingu szkół wyższych, opracowanym przez Fundację Perspektywy. Tegoroczny skok w zestawieniu oznacza, że WSL jest drugą niepubliczną uczelnią w Wielkopolsce.

 

 

 

 Wysokie miejsce WSL w tegorocznym rankingu jest odzwierciedleniem wzmożonych działań rozwojowych uczelni – począwszy od zintensyfikowanej współpracy z wiodącymi przedsiębiorstwami w sektorze logistyki, poprzez tworzenie praktycznych programów specjalności aż po innowacyjne formy studiowania. Pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna skupia ponad 30 partnerów biznesowych i patronuje niemal 300 szkołom ponadgimnalzjalnym kształcącym logistyków, w całej Polsce.

 

Niesłabnący popyt na dobrze wykwalifikowanych logistyków oraz dynamika zmian w tej branży wymaga adekwatnych rozwiązań edukacyjnych. Jednym z nich są studia dualne WSL ? niespotykane jak dotąd na uczelniach logistycznych ? połączenie studiów licencjackich z programem płatnych staży. Absolwenci tych studiów, po trzech latach zdobędą nie tylko dyplom uczelni, potwierdzający osiągnięcie danego poziomu wiedzy merytorycznej. Będą dysponować praktycznymi kompetencjami, zdobytymi podczas kilkutygodniowych pobytów w firmie, gwarantującej staż. Co więcej, na zajęciach w WSL spotkają specjalistów-praktyków, a połowę programu studiów zrealizują w języku angielskim.

 

?Wysokie miejsce w rankingu to dla nas impuls do podejmowania kolejnych inicjatyw projakościowych ? mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Jest ukoronowaniem dążeń Wyższej Szkoły Logistyki do osiągnięcia pozycji lidera wśród uczelni logistycznych w Polsce.?

 

Tegoroczna, 15. edycja rankingu prezentuje poparte wielowymiarową analizą oceny 195 polskich uczelni: 88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych i 27 państwowych wyższych szkół zawodowych. Najważniejsze kryteria oceny szkół niepublicznych to: siła naukowa ? uprawnienia do nadawania stopni naukowych, jakość kadry dydaktycznej, oferta studiów magisterskich i podyplomowych, liczba cytowań i publikacji; prestiż ? opinia pracodawców i środowiska akademickiego oraz warunki kształcenia. Pod uwagę brano też umiędzynarodowienie uczelni oraz innowacyjność czyli sprawność pozyskiwania środków zewnętrznych na finansowanie rozwoju i badań.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C