Wszystkie silniki PACCAR GR w wersji EEV

C

14-07-2010

  {modal href="images/stories/engine_big.jpg"} {/modal} Od 5 lipca 2010 r. wszystkie wersje mocy 6-cylindrowego silnika GR (220, 250, 280 i 300 KM), stosowane w pojazdach DAF serii LF45, LF55 i CF65 dostępne są dla klientów w wariantach spełniających wymagania normy emisji spalin EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicles). Silniki PACCAR GR uzyskały pełne certyfikacje bez konieczności montażu filtra cząstek stałych w układzie wydechowym pojazdu. Obecnie silniki zgodne z normą EEV dostępne są dla całej gamy pojazdów DAF.   W pojazdach EEV emisja cząstek sadzy jest o około 50% niższa niż w przypadku wartości wymaganych przez normę Euro 5, która obowiązuje od października 2009 r. Dzięki silnikom wysokoprężnym EEV firma DAF realizuje wartości emisji, które do niedawna uważano za możliwe jedynie w przypadku silników gazowych. Firma DAF jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych, który dostarcza wszystkie oferowane pojazdy w wersjach zgodnych z normą EEV.   Norma EEV wymusza niezwykle niskie poziomy emisji cząstek stałych, aby zminimalizować ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Oznaczenie zgodności z normą EEV umieszczone na kabinie pojazdu, to wskaźnik dbałości firmy DAF o środowisko naturalne.

 

{modal href=”images/stories/engine_big.jpg”}

PROMOCJA

PROMOCJA

{/modal}

Od 5 lipca 2010 r. wszystkie wersje mocy 6-cylindrowego silnika GR (220, 250, 280 i 300 KM), stosowane w pojazdach DAF serii LF45, LF55 i CF65 dostępne są dla klientów w wariantach spełniających wymagania normy emisji spalin EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicles). Silniki PACCAR GR uzyskały pełne certyfikacje bez konieczności montażu filtra cząstek stałych w układzie wydechowym pojazdu.


Obecnie silniki zgodne z normą EEV dostępne są dla całej gamy pojazdów DAF.

 

W pojazdach EEV emisja cząstek sadzy jest o około 50% niższa niż w przypadku wartości wymaganych przez normę Euro 5, która obowiązuje od października 2009 r. Dzięki silnikom wysokoprężnym EEV firma DAF realizuje wartości emisji, które do niedawna uważano za możliwe jedynie w przypadku silników gazowych. Firma DAF jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych, który dostarcza wszystkie oferowane pojazdy w wersjach zgodnych z normą EEV.

 

Norma EEV wymusza niezwykle niskie poziomy emisji cząstek stałych, aby zminimalizować ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Oznaczenie zgodności z normą EEV umieszczone na kabinie pojazdu, to wskaźnik dbałości firmy DAF o środowisko naturalne.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C