Wtransnet i OneExpress podpisują umowę

C

03-03-2017

Wtransnet, platforma networking sektora transportowego i logistyki, podpisał umowę na utworzenie prywatnej giełdy ładunków z OneExpress, firmą z Włoch działąjącą w zakresie transportu towarów na paletach, który dysponuje codzienną siecią połączeń z głównych włoskich hubów na resztę Europy.   „OneExpress rozszerza swoją obecność na włoskim terenie poprzez 4 główne huby logistyczne, w których odbywa się klasyfikacja towarów paletyzowanych. Następnie są one dystrybuowane zarówno po kraju jak i na rynki międzynarodowe”, wyjaśnia Claudio Franceschelli, prezes spółki. Dodaje, że dla firmy takiej jak OneExpress, która postanowiła ukierunkować się na odpowiedzialności ekologiczną, " jest strategicznym" posiadanie narzędzia, które pozwoli członkom network przemieszczać zawsze załadowane ciężarówki, osiągając w ten sposób większą optymalizację procesów, zmniejszenie zużycia paliwa i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru takiego partnera jakim jest Wtransnet, który da nam wsparcie w bardziej efektywnym zarządzaniu pojazdami i towarami", stwierdza Franceschelli.   Prywatna giełda ładunków jest rozwiązaniem do zarządzania flotami pojazdów wewnętrznych i ładunkami, ponieważ pozwala na przyznawanie frachtu w krótkim czasie najlepszemu dostępnemu podwykonawcy i przede wszystkim w pełni bezpiecznie. Chodzi o wydajność w zarządzaniu zasobami wewnętrznymi, jak również o zrównoważenie środowiska naturalnego, ponieważ giełda optymalizuje przepływy transportowe, ograniczając puste przebiegi i emisję zanieczyszczeń.   Jeśli przez prywatną giełdę ładunek nie zostanie przyznany wewnątrz OneExpress, będzie możliwe przerzucenie oferty na publiczną giełdę ładunków Wtransnet za pomocą jednego kliknięcia, nie naruszając w żaden sposób poziomu bezpieczeństwa. Każdy członek Wtransnet przeszedł weryfikację przed uzyskaniem dostępu do giełdy i zobowiązał się do przestrzegania sztywnych norm, co pozwala z kolei na zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy, tworzonego przez tylko i wyłącznie wiarygodne i wypłacalne firmy.   „One Express doświadcza silnego wzrostu i podobnie jak Wtransnet, ustanowił jakość i bezpieczeństwo jednymi ze swoich filarów, Jesteśmy dumni, że przyczynimy się do usprawnienia procesu wymiany towarów pomiędzy członkami One Express udostępniając rozwiązanie będące w stanie dać natychmiastową odpowiedź i oparte na wartościach, które obie firmy podzielają”, potwierdza Nicolò Calabrese, Sales Manager Wtransnet Italia.

Wtransnet, platforma networking sektora transportowego i logistyki, podpisał umowę na utworzenie prywatnej giełdy ładunków z OneExpress, firmą z Włoch działąjącą w zakresie transportu towarów na paletach, który dysponuje codzienną siecią połączeń z głównych włoskich hubów na resztę Europy.

 

„OneExpress rozszerza swoją obecność na włoskim terenie poprzez 4 główne huby logistyczne, w których odbywa się klasyfikacja towarów paletyzowanych. Następnie są one dystrybuowane zarówno po kraju jak i na rynki międzynarodowe”, wyjaśnia Claudio Franceschelli, prezes spółki. Dodaje, że dla firmy takiej jak OneExpress, która postanowiła ukierunkować się na odpowiedzialności ekologiczną, ” jest strategicznym” posiadanie narzędzia, które pozwoli członkom network przemieszczać zawsze załadowane ciężarówki, osiągając w ten sposób większą optymalizację procesów, zmniejszenie zużycia paliwa i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru takiego partnera jakim jest Wtransnet, który da nam wsparcie w bardziej efektywnym zarządzaniu pojazdami i towarami”, stwierdza Franceschelli.

 

Prywatna giełda ładunków jest rozwiązaniem do zarządzania flotami pojazdów wewnętrznych i ładunkami, ponieważ pozwala na przyznawanie frachtu w krótkim czasie najlepszemu dostępnemu podwykonawcy i przede wszystkim w pełni bezpiecznie. Chodzi o wydajność w zarządzaniu zasobami wewnętrznymi, jak również o zrównoważenie środowiska naturalnego, ponieważ giełda optymalizuje przepływy transportowe, ograniczając puste przebiegi i emisję zanieczyszczeń.

 

Jeśli przez prywatną giełdę ładunek nie zostanie przyznany wewnątrz OneExpress, będzie możliwe przerzucenie oferty na publiczną giełdę ładunków Wtransnet za pomocą jednego kliknięcia, nie naruszając w żaden sposób poziomu bezpieczeństwa. Każdy członek Wtransnet przeszedł weryfikację przed uzyskaniem dostępu do giełdy i zobowiązał się do przestrzegania sztywnych norm, co pozwala z kolei na zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy, tworzonego przez tylko i wyłącznie wiarygodne i wypłacalne firmy.

 

„One Express doświadcza silnego wzrostu i podobnie jak Wtransnet, ustanowił jakość i bezpieczeństwo jednymi ze swoich filarów, Jesteśmy dumni, że przyczynimy się do usprawnienia procesu wymiany towarów pomiędzy członkami One Express udostępniając rozwiązanie będące w stanie dać natychmiastową odpowiedź i oparte na wartościach, które obie firmy podzielają”, potwierdza Nicolò Calabrese, Sales Manager Wtransnet Italia.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C