Yusen Logistics wygrał przetarg u niemieckeigo producenta

C

07-03-2017

Yusen Logistics wygrywa przetarg na dostawę neutralnych pod względem emisji CO2 rozwiązań dla międzynarodowego łańcucha dostaw ogłoszony przez firmę NEUE HALBERG-GUSS   Yusen Logistics wygrał przetarg na dostawę rozwiązań w całym łańcuchu dostaw dla firmy NEUE HALBERG-GUSS (NHG).   Zamówienie dotyczy transportu bloków silników z siedziby producenta zlokalizowanej w Niemczech do zakładu produkcyjnego jednego z amerykańskich producentów samochodów znajdującego się w Moraine w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych oraz transportu materiałów opakowaniowych wielokrotnego użytku z powrotem do Niemiec w ramach zamkniętej pętli łańcucha dostaw.   Oferowane przez Yusen Logistics usługi obejmują odbiór towarów z zakładu NHG w niemieckim Saarbrücken, utrzymywanie zapasów i budowę kontenerów, transport towarów do portu i spedycję drogą morską do Stanów Zjednoczonych. Ponadto Yusen Logistics zapewni usługi na każdym etapie łańcucha dostaw na terytorium Stanach Zjednoczonych, łącznie z magazynowaniem towarów w Cincinnati i ich dalszy transport do bram fabryki. Yusen Logistics będzie także odpowiadać za przeprowadzenie wszelkich formalności celnych związanych z importem i eksportem towarów obowiązujących w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.   Podstawą oferowanego rozwiązania jest transport kolejowy i morski. Biorąc pod uwagę fakt, że przewóz drogowy dotyczy zaledwie 50 kilometrów na całej trasie, usługi w zakresie łańcucha dostaw oferowane przez Yusen Logistics są neutralne dla transportu pod względem emisji dwutlenku węgla.   W ramach powyższego rozwiązania poczyniono inwestycje w zakup plastikowych palet zwrotnych. Ich transport w obie strony, do USA i z powrotem do siedziby NHG w Niemczech, stanowi ważny element oferowanych usług.   „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyniku przetargu i zamówienia udzielonego nam przez firmę NHG. Doskonale rozumiemy skomplikowane i często zindywidualizowane wymogi stawiane przez przemysł motoryzacyjny. Oferowane przez nas międzynarodowe, szyte na miarę usługi logistyczne i fachowa wiedza branżowa sprawiają, że możemy zapewnić firmie NHG taką optymalizację łańcucha dostaw, by mogła ona jeszcze lepiej służyć swoim klientom”  podkreśla Mario Cavallucci, Managing Director, Yusen Logistics (Germany) GmbH.

20170306 Yusen logistics provides carbon neutral international supply chain solution for Neue Halberg gussYusen Logistics wygrywa przetarg na dostawę neutralnych pod względem emisji CO2 rozwiązań dla międzynarodowego łańcucha dostaw ogłoszony przez firmę NEUE HALBERG-GUSS

 

Yusen Logistics wygrał przetarg na dostawę rozwiązań w całym łańcuchu dostaw dla firmy NEUE HALBERG-GUSS (NHG).

 

Zamówienie dotyczy transportu bloków silników z siedziby producenta zlokalizowanej w Niemczech do zakładu produkcyjnego jednego z amerykańskich producentów samochodów znajdującego się w Moraine w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych oraz transportu materiałów opakowaniowych wielokrotnego użytku z powrotem do Niemiec w ramach zamkniętej pętli łańcucha dostaw.

 

Oferowane przez Yusen Logistics usługi obejmują odbiór towarów z zakładu NHG w niemieckim Saarbrücken, utrzymywanie zapasów i budowę kontenerów, transport towarów do portu i spedycję drogą morską do Stanów Zjednoczonych. Ponadto Yusen Logistics zapewni usługi na każdym etapie łańcucha dostaw na terytorium Stanach Zjednoczonych, łącznie z magazynowaniem towarów w Cincinnati i ich dalszy transport do bram fabryki. Yusen Logistics będzie także odpowiadać za przeprowadzenie wszelkich formalności celnych związanych z importem i eksportem towarów obowiązujących w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

 

Podstawą oferowanego rozwiązania jest transport kolejowy i morski. Biorąc pod uwagę fakt, że przewóz drogowy dotyczy zaledwie 50 kilometrów na całej trasie, usługi w zakresie łańcucha dostaw oferowane przez Yusen Logistics są neutralne dla transportu pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

W ramach powyższego rozwiązania poczyniono inwestycje w zakup plastikowych palet zwrotnych. Ich transport w obie strony, do USA i z powrotem do siedziby NHG w Niemczech, stanowi ważny element oferowanych usług.

 

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyniku przetargu i zamówienia udzielonego nam przez firmę NHG. Doskonale rozumiemy skomplikowane i często zindywidualizowane wymogi stawiane przez przemysł motoryzacyjny. Oferowane przez nas międzynarodowe, szyte na miarę usługi logistyczne i fachowa wiedza branżowa sprawiają, że możemy zapewnić firmie NHG taką optymalizację łańcucha dostaw, by mogła ona jeszcze lepiej służyć swoim klientom”  podkreśla Mario Cavallucci, Managing Director, Yusen Logistics (Germany) GmbH.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C