Z Krakowa na Ukrainę

C

04-02-2016

Przesyłki klientów DB Schenker z całej Europy będą trafiać na Ukrainę przez podkrakowski terminal operatora. Powstanie hubu oznacza dla terminalu dodatkowe, regularne połączenie w tygodniu na Ukrainę. Dotychczas przesyłki w sieci DB Schenker były dostarczane do odbiorców na Ukrainie bezpośrednio z poszczególnych państw. Jedynie nieliczne kraje konsolidowały swoje wysyłki. Do naszego wschodniego sąsiada, przez Polskę, trafiały np. przesyłki klientów DB Schenker z Bułgarii i Grecji.   – Teraz wszystkie przesyłki będą trafiać do Krakowa, a następnie przez terminal w Kijowie do odbiorców finalnych. Połączenia zyskają na regularności, a każdy klient otrzyma informację o przewidywanym czasie dostawy – mówi Agata Kasprzyk, Kierownik ds. Zarządzania Międzynarodowym Procesem Drobnicowym w DB Schenker w Polsce. Hub w Krakowie to nie pierwsza tego typu inicjatywa DB Schenker. Operator stosuje podobne rozwiązania w Europie. Przykładowo, przesyłki wysyłane do takich państw jak Serbia, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra są konsolidowane w Austrii.  

DB Schenker KrakówPrzesyłki klientów DB Schenker z całej Europy będą trafiać na Ukrainę przez podkrakowski terminal operatora. Powstanie hubu oznacza dla terminalu dodatkowe, regularne połączenie w tygodniu na Ukrainę. Dotychczas przesyłki w sieci DB Schenker były dostarczane do odbiorców na Ukrainie bezpośrednio z poszczególnych państw. Jedynie nieliczne kraje konsolidowały swoje wysyłki. Do naszego wschodniego sąsiada, przez Polskę, trafiały np. przesyłki klientów DB Schenker z Bułgarii i Grecji.

 

Teraz wszystkie przesyłki będą trafiać do Krakowa, a następnie przez terminal w Kijowie do odbiorców finalnych. Połączenia zyskają na regularności, a każdy klient otrzyma informację o przewidywanym czasie dostawy – mówi Agata Kasprzyk, Kierownik ds. Zarządzania Międzynarodowym Procesem Drobnicowym w DB Schenker w Polsce.

Hub w Krakowie to nie pierwsza tego typu inicjatywa DB Schenker. Operator stosuje podobne rozwiązania w Europie. Przykładowo, przesyłki wysyłane do takich państw jak Serbia, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra są konsolidowane w Austrii.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C