Z przewoźnikiem za pan brat – nawiąż współpracę z AsstrA

C

29-09-2020

Grupa kapitałowa AsstrA aktywnie współpracuje z 10 000 przewoźników. W 2019 r. liczba zleceń sięgała 161 000, z czego dziennie realizowano powyżej 600 transportów. Dzięki 25-letniemu doświadczeniu w organizacji przewozów międzynarodowych oraz kooperacji z renomowanymi klientami priorytetem AsstrA jest dalszy rozwój partnerskich relacji z przewoźnikami.

Grupa kapitałowa AsstrA aktywnie współpracuje z 10 000 przewoźników. W 2019 r. liczba zleceń sięgała 161 000, z czego dziennie realizowano powyżej 600 transportów. Dzięki 25-letniemu doświadczeniu w organizacji przewozów międzynarodowych oraz kooperacji z renomowanymi klientami priorytetem AsstrA jest dalszy rozwój partnerskich relacji z przewoźnikami.

 

 

 

 

Rokrocznie rosnąca liczba klientów przekłada się na większe zapotrzebowanie na transport. Grupa oferuje firmom transportowym szereg korzyści wynikających ze współpracy.

 

Wieloletnie doświadczenie

Szwajcarska grupa AsstrA-Associated Traffic AG istnieje na rynku od 25 lat. Współpraca z największymi światowymi firmami z różnych branż oraz zdobyte doświadczenie w zakresie transportu międzynarodowego pozwala przewoźnikom codziennie wykonywać oferowane usługi przewozowe bez względu na wahania sezonowe.

 

Szeroka geografia tras przewozu

AsstrA opracowuje długo- jak i krótkodystansowe szlaki handlowe między krajami UE, WNP, Azji czy USA. Szeroka geografia umożliwia wybór trasy w zależności od kierunków realizowanych przez przewoźników.

 

Możliwość planowania tras tam i z powrotem

Dzięki ładunkom powrotnym przewoźnicy współpracujący z AsstrA unikają „jazdy na pusto”. Właściwa organizacja tras oraz umiejętność pozyskiwania zleceń transportowych zwiększa rentowność usług przewozowych.

 

Bezgotówkowe płatności za paliwo

Partnerzy transportowi mają możliwość bezgotówkowej płatności za paliwo i płyny techniczne przy użyciu specjalnych kart. Dzięki elektronicznemu systemowi rachunkowości dysponują szczegółowymi raportami odnośnie miejsca i czasu tankowania, rodzaju i ilości paliwa, kwoty operacji.

 

Opłaty drogowe

Specjalna karta AsstrA umożliwia przewoźnikom dokonywanie płatności bezgotówkowych za przejazd po drogach publicznych, a także przez mosty i tunele. Pozwala to kontrolować i analizować koszty związane z transportem.

 

Zwrot VAT

Grupa kapitałowa we współpracy z partnerami zwraca podatek VAT swoim dostawcom za paliwo kupione na terenie Unii Europejskiej.

 

Usługi promowe

Grupa zapewnia usługi rezerwacji promu. Jest to alternatywa dla samodzielnej organizacji transportu, oszczędzająca czas i pieniądze. AsstrA wlicza koszty rezerwacji promu w cenę frachtu. Stawka kontraktowa dotyczy wyłącznie partnerów grupy.

 

Usługa ROLA

AsstrA świadczy usługę ROLA (Rollende Landstraße), której celem jest pomoc w organizacji transportu kolejowego samochodu ciężarowego z ładunkiem. Intermodalny przewóz uwzględnia odpoczynek kierowcy w specjalnie przeznaczonym do tego wagonie, gdy ciężarówka pokonuje wyznaczoną trasę.

 

Ubezpieczenie OC przewoźnika

Zaletą współpracy jest pomoc w załatwieniu formalności związanych z ubezpieczeniem odpowiedzialności OC przewoźnika (ubezpieczenie CMR).

 

Terminowe płatności

Realizacja terminów płatności za wykonane usługi transportowe jest gwarantowana. W ciągu 30 dni od momentu otrzymania oryginałów dokumentów grupa dokonuje przelewu środków na konto przewoźnika.

 

Uproszczone procedury celne

Przewoźnicy AsstrA mają możliwość odprawy celnej w 8 własnych agencjach w Niemczech, Polsce, Białorusi, Rosji oraz na Litwie. W zakres usług wchodzi wystawienie dokumentów tranzytowych T1 na terenie UE i Szwajcarii na przejściach granicznych w Polsce: Koroszczyn, Bobrowniki i Kuźnica oraz na Litwie: Miedniki Królewskie, Ławaryszki i Raigardas.

Oprócz tego agencje rejestrują elektroniczne kopie karnetów TIR w systemie NCTS w Niemczech i Polsce. Dodatkowo zajmują się wstępnym zgłoszeniem EPI w odniesieniu do towarów przewożonych transportem drogowym na obszar celny Unii i wstępnym zgłoszeniem PI oraz świadectwami gwarancji w przypadku importu towaru przez granicę rosyjską. Dostępny jest również konsulting w zakresie formalności i odpraw celnych.

 

Kontakt 24/7

Eksperci AsstrA są dostępni dla swoich partnerów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pozwala to efektywnie reagować na wszelkie kwestie związane z dostawą towaru.

 

Portal Przewoźnika

To platforma internetowa dostępna dla przewoźników AsstrA, na której udostępniane są wolne ładunki niedostępne na innych giełdach czy stronach. Ładunki pochodzą z różnych działów i regionów obecności grupy kapitałowej.

 

Przetargi transportowe

AsstrA przeprowadza przetargi wśród przewoźników. Biorąc udział zyskuje się dostęp do stałych zleceń transportowych oraz programu lojalnościowego. To doskonała perspektywa do pozyskiwania innych propozycji współpracy.

 

Vitali Eremenco

AsstrA Track&Trace

Dane rozwiązanie umożliwia stały monitoring przewozu w czasie rzeczywistym. Przyspiesza komunikację między przewoźnikiem, spedytorem i klientem, co usprawnia pracę każdego ogniwa łańcucha logistycznego. Dzięki T&T Visibility uzyskuje się przejrzystość w realizacji zlecenia, a rozwiązanie sytuacji związanych z postojami i opóźnieniami następuje znacznie szybciej. Większa produktywność operacji transportowych i magazynowych wpływa na wzrost obrotów.

 

– Współpraca z przewoźnikami to istotna część codziennej pracy, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby te relacje były trwałe i gwarantowały przejrzystość operacyjnych procesów logistycznych. Wychodzimy naprzeciw potrzebom dostawców i świadczymy szereg kompleksowych usług, aby uprościć procedury związane z transportem, a także zapewnić bezpieczeństwo – podsumowuje Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w AsstrA.

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C