Zabawki nie trują: dostawy firmy Schleich neutralne węglowo

C

08-07-2020

Schleich GmbH, jeden z największych producentów zabawek w Niemczech i międzynarodowy dostawca figurek zwierząt postanowił zneutralizować swój ślad węglowy w transporcie morskim z pomocą Kuehne+Nagel.

Schleich GmbH, jeden z największych producentów zabawek w Niemczech i międzynarodowy dostawca figurek zwierząt postanowił zneutralizować swój ślad węglowy w transporcie morskim z pomocą Kuehne+Nagel.

 

 

Nawet w tak niestabilnym otoczeniu rynkowym rozwiązania dla neutralnych klimatycznie łańcuchów dostaw pozostają popularne.

– Czynnikiem decydującym do wdrożenia neutralnej węglowo logistyki był zainicjowany przez Kuehne+Nagel program Net Zero Carbon. Cieszymy się z tej współpracy, ze współpracy opartej na wspólnie wyznawanych wartościach – zarówno tych środowiskowych, jak i społecznych, mówi Dirk Engehausen, dyrektor generalny firmy Schleich GmbH.

W ramach programu Net Zero Carbon, Kuehne+Nagel oferuje firmie Schleich kompleksowe rozwiązanie do neutralizacji śladu węglowego. Przyjazny dla środowiska transport morski wraz z wdrożoną kompensacją pozostałych emisji CO2 gwarantuje to, że towar niemieckiego producenta zabawek jest wysyłany i dostarczany w sposób neutralny dla klimatu. Kuehne+Nagel zajmuje się całym procesem i zapewnia płynną koordynację całego łańcucha dostaw.

Dzięki Net Zero Carbon Kuehne+Nagel nie tylko wspiera klientów w dążeniu do neutralności klimatycznej. Firma wyznaczyła sobie ambitne cele środowiskowe: do końca 2020 r. zneutralizuje bezpośrednie emisję dwutlenku węgla (w zakresie 1 i 2 protokołu w sprawie gazów cieplarnianych), a do 2030 r. rozszerzy to na logistykę swoich dostawców, takich jak linie lotnicze, żeglugowe i firmy transportowe (zakres 3).

Otto Schacht, Członek Zarządu Kuehne+Nagel International AG odpowiedzialny za logistykę morską, dodaje:

– Nowe partnerstwo z firmą Schleich pokazuje, że Kuehne+Nagel trzyma rękę na pulsie. Nasz program Net Zero Carbon był dla Schleich decydujący do wdrożenia pakietu gwarantującego neutralność węglową transportu morskiego. Cieszymy się, że możemy aktywnie wspierać Schleich w realizacji ich ambitnych celów klimatycznych.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C