Zakończyły się eliminacje do Ligi Młodych Logistyków 2014

C

21-03-2014

3 marca odbył się etap eliminacji do 3. edycji Ligi Młodych Logistyków, konkursu wiedzy o logistyce dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który organizowany jest przez Naukowe Koło Logistyki DIALOG i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.           Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 44 zespołów z 23 różnych szkół. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami problemowymi: obliczenia czasu dostawy, dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty usług operatora w porcie kontenerowym, zaplanowania rozmieszczenia palet na naczepie, rozwiązania problemu decyzyjnego typu ?make or buy? oraz zaplanowania obrotu towarowego w centrum dystrybucji.   W wyniku eliminacji wyłoniono 10 najlepszych zespołów, które spotkają się 28 marca podczas dwuetapowego finału na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W murach uczelni wszyscy uczestnicy rozwiążą test, a cztery najwyżej ocenione zespoły opracują rozwiązania studium przypadku.   ?Serdecznie dziękujemy wszystkim 132 uczestnikom oraz ich opiekunom, gratulujemy finalistom i zachęcamy, by zanotować ?LML? w logistycznych kalendarzach roku szkolnego. Będziemy rozwijać formułę konkursu tak, by sprostać oczekiwaniom ambitnej młodzieży, z którą dzielimy pasję do logistyki? - komentują organizatorzy, członkowie koła naukowego.   Szczegóły na stronach: www.nkl.ue.katowice.pl oraz www.facebook.com/NKLDialog. Kontakt: LigaMlodychLogistykow@gmail.com

lml-logo3 marca odbył się etap eliminacji do 3. edycji Ligi Młodych Logistyków, konkursu wiedzy o logistyce dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który organizowany jest przez Naukowe Koło Logistyki DIALOG i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

 

 

 

 

 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 44 zespołów z 23 różnych szkół. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami problemowymi: obliczenia czasu dostawy, dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty usług operatora w porcie kontenerowym, zaplanowania rozmieszczenia palet na naczepie, rozwiązania problemu decyzyjnego typu ?make or buy? oraz zaplanowania obrotu towarowego w centrum dystrybucji.

 

W wyniku eliminacji wyłoniono 10 najlepszych zespołów, które spotkają się 28 marca podczas dwuetapowego finału na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W murach uczelni wszyscy uczestnicy rozwiążą test, a cztery najwyżej ocenione zespoły opracują rozwiązania studium przypadku.

 

?Serdecznie dziękujemy wszystkim 132 uczestnikom oraz ich opiekunom, gratulujemy finalistom i zachęcamy, by zanotować ?LML? w logistycznych kalendarzach roku szkolnego. Będziemy rozwijać formułę konkursu tak, by sprostać oczekiwaniom ambitnej młodzieży, z którą dzielimy pasję do logistyki? – komentują organizatorzy, członkowie koła naukowego.

 

Szczegóły na stronach: www.nkl.ue.katowice.pl oraz www.facebook.com/NKLDialog. Kontakt: LigaMlodychLogistykow@gmail.com

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C