Zakończyły się targi Poleko i Komtechnika w Poznaniu

C

01-01-1970

Mocno technologicznie i ekologicznie prezentowały się w tym roku targi Poleko i Komtechnika, które zakończyły się w czwartek w Poznaniu. Na ekspozycji można było obejrzeć ofertę ponad 600 wystawców i firm reprezentowanych z Polski oraz zagranicy. Oferta targów i wydarzenia czterech dni targowych przyciągnęły do Poznania gości nie tylko z Polski, ale też m.in. z […]

IMG 8609mMocno technologicznie i ekologicznie prezentowały się w tym roku targi Poleko i Komtechnika, które zakończyły się w czwartek w Poznaniu. Na ekspozycji można było obejrzeć ofertę ponad 600 wystawców i firm reprezentowanych z Polski oraz zagranicy. Oferta targów i wydarzenia czterech dni targowych przyciągnęły do Poznania gości nie tylko z Polski, ale też m.in. z Niemiec, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Wielu wystawców sprzedało maszyny, co potwierdza fakt, że na targach robi się biznes.

 

To było dobre biznesowe spotkanie profesjonalistów – tak można krótko podsumować targi Poleko i Komtechnika, które dziś zakończyły się w Poznaniu. Przegląd prezentowanych maszyn i urządzeń z całego świata w jednym miejscu był dobrą okazją, by porównać technologie, jakość, pomysłowość i wykonanie.
Na ekspozycji można było zobaczyć najnowsze rozwiązania z zakresu OZE, gospodarki odpadami i wodno-ściekowej, a także z obszaru wykrywania zagrożeń, powietrza, hałasu czy wibracji. Nie zabrakło także energooszczędnych technologii oraz szerokiej oferty maszyn i urządzeń do wywozu nieczystości, sprzątania i utrzymania terenów zielonych.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

Dopełnieniem oferty Poleko były również instytucje realizujące programy finansowe i doradcze ? można było uzyskać informacje na temat finansowania inwestycji prośrodowiskowych oraz pozyskiwania środków z Unii Europejskiej.

 

Wśród kilkudziesięciu prezentowanych na targach tegorocznych nowości znalazły się produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP ? kogenerator DASCH firmy Izolacje, Eco-Palnik na pellet wersja Uni-Max firmy Skiepko oraz dwa produkty firmy Kärcher: system czyszczenia paneli słonecznych iSolar oraz komunalny nośnik narzędzi MIC 34. Już drugi rok z rzędu, dużym zainteresowaniem cieszyło się Miasteczko Ekologiczne, w ramach którego wystawcy oferowali szeroką gamę ekologicznych rozwiązań dla miast i osiedli. Partnerem strategicznym Miasteczka był Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

 

Tegoroczne targi obfitowały również w wydarzenia dedykowane specjalistom – odbyło się ponad 50 różnych konferencji, warsztatów i szkoleń. Sale pełne były słuchaczy – do Poznania zjechało kilka tysięcy profesjonalistów spragnionych najnowszej wiedzy. Jednym z najważniejszych wydarzeń na Poleko była konferencja z udziałem Ministra Środowiska pt. ?Ekologia w jedności z ekonomią?. Debata ta zainaugurowała 25. edycję targów i jednocześnie rozpoczęła cykl corocznych konferencji, które będą się odbywać na Poleko.

 

Targi zaszczycili swoją obecnością, oprócz Ministra Marcina Korolca, także inni znamienici goście, m.in.: Grażyna Henclewska – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Roman Jaworski – Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

 

 

IMG 7421m IMG 7441m IMG 7671m IMG 7737m
IMG 7933m IMG 8609m IMG 8798m IMG 8839m

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C