Zalety mobilnych aplikacji w transporcie i logistyce

C

28-05-2013

  Czy mobilne aplikacje w telefonach komórkowych mogą być przydatne dla kierowcy? Smartfony oraz towarzyszące im innowacyjne aplikacje i usługi stają się coraz bardziej popularne. Wygoda i łatwość ich użytkowania sprawia, że coraz częściej są one wykorzystywane przez firmy logistyczne i kierowców do usprawienia codziennej pracy.     W trakcie badania opinii użytkowników internetowej giełdy transportowej uShip aż 6000 respondentów przyznało, że intensywnie korzysta z mobilnych technologii. 54% ankietowanych kierowców pojazdów korzysta regularnie z poczty elektronicznej, zaś 27% również z innych aplikacji mobilnych. Współczesne technologie mobilne są bez porównania łatwiejsze w użytkowaniu od popularnych niegdyś palmtopów (PDA). Instalacja oprogramowania na palmtopie to złożony proces wymagający osobistej interwencji użytkownika lub administratora.   Zarządzanie aktualizacjami oprogramowania palmtopów w zastosowaniach firmowych jest przez to żmudne, pracochłonne i podatne na błędy. Dzisiejsze aplikacje mobilne są instalowane i aktualizowane zdalnie, za pomocą sklepu internetowego takiego jak np. Google Play. Instalacja aplikacji sprowadza się do jej wybrania z menu i potwierdzenia. Od tej pory sklep automatycznie troszczy się o dystrybucję i instalowanie nowych wersji. Ważną zaletą współczesnych smartfonów jest jednolita i popularna platforma systemowa. Aplikacja Omnitracs Driver Telematics wygląda i działa tak samo na każdym smartfonie wyposażonym w system operacyjny Android v.2.2 lub nowszy. Android jest obecnie najpopularniejszą platformą mobilną na świecie.   System ten posiada wbudowaną obsługę takich zadań jak geolokacja, obsługa zdjęć czy transmisji danych, przez co aplikacja działa bez trudu na rozmaitych typach telefonów, bez konieczności jej ciągłego dostosowywania do specyficznych wymagań danego aparatu, ręcznego instalowania sterowników urządzeń etc. Popularne urządzenia mobilne przeznaczone dla konsumentów zaczynają spełniać funkcje, które tradycyjnie były zastrzeżone dla urządzeń specjalnie przystosowanych do działania w wymagających warunkach. Dzisiejsze telefony komórkowe są nie tylko wytrzymałe, ale mają cechy dostępne niegdyś wyłącznie dla drogich dedytkowanych urządzeń, takie jak nawigacja GPS, długa żywotność baterii, obszerna pamięć, możliwość podłączenia klawiatury i innych urządzeń zewnętrznych, skanowanie kodów kreskowych, wysokiej jakościkamera cyfrowa. Szukasz więcej informacji? Jeśli jesteś gotowy do korzystania z aplikacji Omnitracs Driver Telematics lub chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Omnitracs Europe BV www.omnitracs.eu/pl  

 

omnit1Czy mobilne aplikacje w telefonach komórkowych mogą być przydatne dla kierowcy? Smartfony oraz towarzyszące im innowacyjne aplikacje i usługi stają się coraz bardziej popularne. Wygoda i łatwość ich użytkowania sprawia, że coraz częściej są one wykorzystywane przez firmy logistyczne i kierowców do usprawienia codziennej pracy.

 

 


W trakcie badania opinii użytkowników internetowej giełdy transportowej uShip aż 6000 respondentów przyznało, że intensywnie korzysta z mobilnych technologii. 54% ankietowanych kierowców pojazdów korzysta regularnie z poczty elektronicznej, zaś 27% również z innych aplikacji mobilnych.


Współczesne technologie mobilne są bez porównania łatwiejsze w użytkowaniu od popularnych niegdyś palmtopów (PDA). Instalacja oprogramowania na palmtopie to złożony proces wymagający osobistej interwencji użytkownika lub administratora.

 

Zarządzanie aktualizacjami oprogramowania palmtopów w zastosowaniach firmowych jest przez to żmudne, pracochłonne i podatne na błędy. Dzisiejsze aplikacje mobilne są instalowane i aktualizowane zdalnie, za pomocą sklepu internetowego takiego jak np. Google Play. Instalacja aplikacji sprowadza się do jej wybrania z menu i potwierdzenia. Od tej pory sklep automatycznie troszczy się o dystrybucję i instalowanie nowych wersji.


Ważną zaletą współczesnych smartfonów jest jednolita i popularna platforma systemowa. Aplikacja Omnitracs Driver Telematics wygląda i działa tak samo na każdym smartfonie wyposażonym w system operacyjny Android v.2.2 lub nowszy. Android jest obecnie najpopularniejszą platformą mobilną na świecie.

 

System ten posiada wbudowaną obsługę takich zadań jak geolokacja, obsługa zdjęć czy transmisji danych, przez co aplikacja działa bez trudu na rozmaitych typach telefonów, bez konieczności jej ciągłego dostosowywania do specyficznych wymagań danego aparatu, ręcznego instalowania sterowników urządzeń etc.


Popularne urządzenia mobilne przeznaczone dla konsumentów zaczynają spełniać funkcje, które tradycyjnie były zastrzeżone dla urządzeń specjalnie przystosowanych do działania w wymagających warunkach. Dzisiejsze telefony komórkowe są nie tylko wytrzymałe, ale mają cechy dostępne niegdyś wyłącznie dla drogich dedytkowanych urządzeń, takie jak nawigacja GPS, długa żywotność baterii, obszerna pamięć, możliwość podłączenia klawiatury i innych urządzeń zewnętrznych, skanowanie kodów kreskowych, wysokiej jakościkamera cyfrowa.


Szukasz więcej informacji?

Jeśli jesteś gotowy do korzystania z aplikacji Omnitracs Driver Telematics lub chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.


Omnitracs Europe BV
www.omnitracs.eu/pl

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C