Zaplanuj wydatki – transport krajowy i międzynarodowy

C

28-09-2020

Każdy, kto choć raz korzystał z usług firmy spedycyjnej, wie, jak istotne jest świadome i rozsądne zaplanowanie wydatków. Stworzenie prostego budżetu pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na inwestowanie w rozwój własnego biznesu. Kluczem do sukcesu jest wiedzieć, jak to zrobić i czym się wspomóc, aby zoptymalizować koszty transportu lub spedycji.

Krok pierwszy

Jeżeli decydujesz się na skorzystanie z oferty firmy spedycyjnej, pamiętaj, aby wybrać odpowiedniego partnera, który zadba o bezpieczny przewóz ładunków i terminową dostawę. W tym celu warto porozmawiać z przedstawicielami firm, których oferta przykuła naszą uwagę. Godna zaufania firma spedycyjna powinna spełniać nasze wymagania, stale się rozwijać, posiadać bogatą ofertę i wieloletnie doświadczenie w przewozach ładunków różnego typu i przeznaczenia.

Firma spedycyjna wybrana – co dalej?

Nie bez powodu przy pierwszym kroku nie pojawiła się informacja o poszukiwaniu firmy, której oferta zakłada najniższe ceny na rynku. Korzystanie z usług profesjonalnego, doświadczonego przedstawiciela kosztuje, dlatego przede wszystkim należy sugerować się standardami firmy, a nie samą ceną.

W przygotowaniu planu wydatków przydatne mogą się okazać udostępnione na stronach firm spedycyjnych kalkulatory (dostępny m.in. na stronie firmy spedycyjnej Inter-Logistic Polska Sp. z.o.o.) pozwalające na obliczenie ceny transportu. Opcja ta uwzględnia następujące dane: miejsca załadunku i rozładunku, rodzaj towaru, wymiary, wagę, numer telefonu i nazwę firmy. Po uzupełnieniu wskazanych pól możliwe jest uzyskanie ceny. W ten sposób zaplanujesz wydatki i sporządzisz wiarygodny plan działania.

Nie bój się i negocjuj!

Negocjacje są znane wszystkim od wieków, ale wciąż budzą wiele wątpliwości ze strony osób, które mają licytować cenę. Zastanawiasz się, czy wypada? Czy się nie zbłaźnisz? Boisz się, że ktoś odmówi? Wystarczy poznać kilka trików i dowiesz się, jak skutecznie negocjować! Poznaj pięć najważniejszych zasad:
1. Bądź pozytywnie nastawiony. W ten sposób wpłyniesz na rozmówcę i pokażesz mu, że jesteś pewien swoich umiejętności.
2. Nie zakładaj, że przegrasz – zdecydowanie i pewność to Twoje asy w rękawie.
3. Odrzuć pierwszą ofertę negocjatora i przekonaj się, że warunki współpracy są bardzo elastyczne.
4. Nie naciskaj, nie bądź niemiły, nie podnoś głosu. Ważne, by być odważnym, ale nie zaborczym i nieuprzejmym.
5. Kompromis też jest dobrą opcją. Jeśli zauważysz, że przedstawiciel firmy nie może zaproponować Ci niczego więcej – zgódź się na wynegocjowane warunki.

Wyniku negocjacji nie jesteś w stanie przewidzieć, ale warto skorzystać z tej opcji i tym samym zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jeśli wciąż nie jesteś przekonany lub nie przepadasz za kontaktem osobistym – skontaktuj się z przedstawicielami telefonicznie lub mailowo.

Bezpieczny i sprawny przewóz

Oszczędność pieniędzy to nie wszystko. Ważne, by zadbać o jakość i bezpieczeństwo przewozu ładunków. Wspomniana wcześniej firma spedycyjna – https://inter-logistic.pl/ Inter-Logistic Polska Sp. z.o.o. na życzenie Klienta może zaaranżować ubezpieczenie Cargo przewożonych towarów i specjalistyczne doradztwo. Skontaktuj się z wybranym spedytorem i omów plan działania!

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C