Zaproszenie na XX Jubileuszową Paradę Parowozów

C

05-04-2013

  Już 27 kwietnia, PKP CARGO i Fundacja Era Parowozów, zapraszają do ostatniej na świecie czynnej parowozowni, z której prowadzone są regularne przewozy pasażerskie. Gwiazdami imprezy będą oczywiście parowozy z całej Europy, ale uświetnią ją także występy iluzjonisty Macieja Pola i koncert Golec uOrkiestra. TSL Biznes jest patronem medialnym wydarzenia.     W dniach 27-28 kwietnia w wolsztyńskiej parowozowni po raz dwudziesty PKP CARGO i Fundacja Era Parowozów organizują międzynarodowe święto miłośników kolei. W tym roku do udziału w paradzie zaproszono ponad 20 parowozów. Organizatorzy liczą na zabytkowe maszyny m.in z Niemiec, Austrii, Czech, Węgier i Słowacji oraz oczywiście z Polski. Jedną z atrakcji Parady będzie widowisko "Światło, Dźwięk i Para" w reżyserii Bolesława Pawicy, znanego reżysera  filmów, widowisk i teledysków.   Pokaz - w aranżacji grupy artystycznej Mira Art oraz iluzjonisty Macieja Pola - przedstawi parowozy w opowieści o miłości dwojga akrobatów, których uczucie narodziło się na początku XX wieku i przetrwało zawirowania historii. Mimo wcześniejszych uzgodnień w imprezie towarzyszącej Paradzie Parowozów nie weźmie udziału Oceana. Menedżer wykonawczyni hymnu EURO 2012 poinformował PKP CARGO, że wokalistka przygotowuje nową płytę, co ma wpływ na jej kalendarz występów. W takiej sytuacji organizatorzy Parady Parowozów przygotowali dodatkowe atrakcje. Wieczór 27 kwietnia uświetni występ zespołu Golec uOrkiestra. Zwieńczeniem tego dnia będzie dyskoteka pod gwiazdami - za muzyczną konsolą stanie Hirek Wrona. Jak co roku, organizatorzy zapraszają na przejażdżki pociągami retro oraz niedzielne rywalizacje maszynistów m.in. w teście sprawnościowym. W samo południe Strongmani zaprezentują swoją siłę w przeciąganiu parowozu, a na końcu odbędzie się wyścig drezyn! Warto wiedzieć, że w paradzie co roku bierze udział ok. 25 000 osób. Jest to jedna z najciekawszych imprez plenerowych w kraju. Należąca do PKP CARGO Parowozownia Wolsztyn, będąca unikalną atrakcją w skali regionu i świata, istnieje od 106 lat. Parowozownię rocznie odwiedza blisko 12 000 turystów. Jest ona obecnie jedynym obiektem na świecie, z którego maszyny użyczane są do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich. Rocznie kilkudziesięcioletnie parowozy Ol-49 pokonują na terenie Wielkopolski ok. 100 tys. km!   Zapraszamy do obejrzenia filmu reklamowego: Więcej na stronie: www.facebook.com/pkpcargo    

 

loko1Już 27 kwietnia, PKP CARGO i Fundacja Era Parowozów, zapraszają do ostatniej na świecie czynnej parowozowni, z której prowadzone są regularne przewozy pasażerskie. Gwiazdami imprezy będą oczywiście parowozy z całej Europy, ale uświetnią ją także występy iluzjonisty Macieja Pola i koncert Golec uOrkiestra. TSL Biznes jest patronem medialnym wydarzenia.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 


W dniach 27-28 kwietnia w wolsztyńskiej parowozowni po raz dwudziesty PKP CARGO i Fundacja Era Parowozów organizują międzynarodowe święto miłośników kolei. W tym roku do udziału w paradzie zaproszono ponad 20 parowozów. Organizatorzy liczą na zabytkowe maszyny m.in z Niemiec, Austrii, Czech, Węgier i Słowacji oraz oczywiście z Polski. Jedną z atrakcji Parady będzie widowisko “Światło, Dźwięk i Para” w reżyserii Bolesława Pawicy, znanego reżysera  filmów, widowisk i teledysków.

 

Pokaz – w aranżacji grupy artystycznej Mira Art oraz iluzjonisty Macieja Pola – przedstawi parowozy w opowieści o miłości dwojga akrobatów, których uczucie narodziło się na początku XX wieku i przetrwało zawirowania historii.


Mimo wcześniejszych uzgodnień w imprezie towarzyszącej Paradzie Parowozów nie weźmie udziału Oceana. Menedżer wykonawczyni hymnu EURO 2012 poinformował PKP CARGO, że wokalistka przygotowuje nową płytę, co ma wpływ na jej kalendarz występów. W takiej sytuacji organizatorzy Parady Parowozów przygotowali dodatkowe atrakcje. Wieczór 27 kwietnia uświetni występ zespołu Golec uOrkiestra. Zwieńczeniem tego dnia będzie dyskoteka pod gwiazdami – za muzyczną konsolą stanie Hirek Wrona.


Jak co roku, organizatorzy zapraszają na przejażdżki pociągami retro oraz niedzielne rywalizacje maszynistów m.in. w teście sprawnościowym. W samo południe Strongmani zaprezentują swoją siłę w przeciąganiu parowozu, a na końcu odbędzie się wyścig drezyn! Warto wiedzieć, że w paradzie co roku bierze udział ok. 25 000 osób. Jest to jedna z najciekawszych imprez plenerowych w kraju.


Należąca do PKP CARGO Parowozownia Wolsztyn, będąca unikalną atrakcją w skali regionu i świata, istnieje od 106 lat. Parowozownię rocznie odwiedza blisko 12 000 turystów. Jest ona obecnie jedynym obiektem na świecie, z którego maszyny użyczane są do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich. Rocznie kilkudziesięcioletnie parowozy Ol-49 pokonują na terenie Wielkopolski ok. 100 tys. km!

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu reklamowego:

kadr1

Więcej na stronie: www.facebook.com/pkpcargo

 

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C