Zarządzanie gospodarką paletową

C

07-12-2020

La Pallete Rouge (LPR), to firma logistyczna zajmująca się wynajmem palet, obsługująca głównie branżę FMCG oraz sieci handlowe. Powstała w 1992 roku we Francji i bardzo szybko weszła na rynki pozostałych państw europejskich.

La Pallete Rouge (LPR), to firma logistyczna zajmująca się wynajmem palet, obsługująca głównie branżę FMCG oraz sieci handlowe. Powstała w 1992 roku we Francji i bardzo szybko weszła na rynki pozostałych państw europejskich.

 

 

 

LPR jest częścią Euro Pool Group (EPG) – europejskiego dostawcy usług logistycznych, które obejmują standardowe opakowania zwrotne i wielokrotnego użytku. W Polsce działa od 7 lat, a przyrost roczny jest dwucyfrowy r/r. Firma LPR zarządza ponad 100 mln palet rocznie oraz ma ponad 26 tys. punktów ich odbioru. Każdy oddział ma wyspecjalizowany zespół kierujący działaniami na poziomie lokalnym. Dzięki wspólnemu systemowi informatycznemu SAP może oferować usługi klientom o tak samo wysokiej jakości w całej Europie.

Kwestia nadrzędna

LPR Polska to zaangażowany i profesjonalny zespół prowadzący aktywną działalność i dostosowujący usługi do potrzeb klientów. Priorytetem jest zaspokajanie ich potrzeb, zapewnianie palet wysokiej jakości, zarządzanie odzyskiwaniem/ odbiorem zasobów oraz rozwiązywanie wszelkich kwestii we współpracy z  klientem. 27-letnie doświadczenie na rynku europejskim pomogło firmie zbudować markę czerwonej palety w Polsce, promującej wynajem palet i potwierdzającej jej solidność jako partnera realizującego ambitne projekty.

W Polsce firma posiada trzy centra serwisowe i centralę w Warszawie. Polskie biuro zarządza również strefą CEE i krajami bałtyckimi. LPR dość szybko zbudował pozycję, gdyż wynajem palet w poolu zamkniętym ma u nas przyszłość i jest coraz częściej brany pod uwagę. Podczas kierowania gospodarką paletową wiele przedsiębiorstw zmaga się z problemem strat palet i ponosi koszty wynikające m.in. z konieczności uzupełnienia braków. Zminimalizowanie tych wydatków jest możliwe dzięki wynajmowaniu palet od firm zewnętrznych.

Część procesów dotyczących zarządzania systemem paletowym można zautomatyzować. Rozwiązaniem dla wewnętrznego nadzorowania obrotu palet i inwestowania w narzędzia IT jest współpraca z operatorami pooli paletowych. Dzięki korzystaniu z profesjonalnych systemów informacyjnych, LPR może monitorować przebieg kolejnych etapów łańcucha dostaw. Klienci zyskują kompleksową obsługę, a większość obowiązków oraz odpowiedzialność za ich realizację znajduje się po stronie operatora poolu. LPR używając czerwonych palet przyczynia się do zmniejszania ilości odpadów, wpływając pozytywnie na środowisko. Ponadto, za sprawą wysokiej jakości drewna, palety krążą w obiegu zamkniętym 8-10 lat. LPR posiada certyfikat kontroli pochodzenia produktu PEFC Chain of Custody od 2010 r., co potwierdza  gwarancję pochodzenia drewna do produkcji palet z lasów zarządzanych w sposób przyjazny dla środowiska.

 

Paleta wystawowa RQP46

Firma LPR oferuje nowy nośnik, który poprawi sprzedaż poprzez wzrost wydajności na ostatnim odcinku łańcucha dostaw. Nasza czerwona, plastikowa ćwierć-paleta umożliwia tworzenie gotowych do ekspozycji produktów na atrakcyjnym standzie oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni w sklepie. Dodatkowo ma wpływ na zaoszczędzenie czasu na potrzeby promocyjne produktu oraz poprawę ekspozycji i zwiększenie sprzedaży w sklepach. Korzystanie z czerwonych ćwierć-palet przyczynia się do optymalizacji kosztów, transportu i magazynowania.

Palety wystawowe są wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego i odpornego na zanieczyszczenia polipropylenu oraz zabezpieczają produkt przed zniszczeniem, zabrudzeniem i wilgocią. Plastikowa paleta LPR posiada możliwość składowania jednej na drugiej, co pozwala oszczędzić na transporcie do 60%. Wymiary 600×400 mm sprawiają, że jest kompatybilna z każdym standardowym sprzętem oraz akceptowana w całym łańcuchu dostaw. To rozwiązanie błyskawicznie zyskuje popularność na rynku retail. Coraz szersza gama produktów jest prezentowana na standzie wykorzystującym czerwoną ćwierć-paletę. Na polskim rynku wyraźnie zaznacza się przewaga sklepów typu convinience oraz małych formatów, dla których kluczowe jest dobre zagospodarowanie przestrzeni, w czym pomagają kompaktowe wymiary palety typu display.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C