Zautomatyzowany magazyn Gloria Jeans

C

17-05-2016

PSI dostarczyło system WMS dla centralnego magazynu dystrybucyjnego firmy odzieżowej Gloria Jeans. Mocno zautomatyzowany magazyn wyposażony został w automatykę firmy TGW. Obsługuje zaopatrzenie kilkuset sklepów działających pod markami Gloria Jeans i Gee Jay.     Gloria Jeans to rosyjska firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży z siedzibą w Rostovie nad Donem. Firma istnieje od 1988 roku, zajmuje się produkcją i sprzedażą odzieży młodzieżowej, obuwia i akcesoriów pod markami Gloria Jeans i Gee Jay. Posiada salony w miastach Rosji i Ukrainy, własne centra projektanckie i merchandising’owe w Rosji, Brazylii, Chinach, Turcji i Hong Kongu. W 2015 roku sieć sprzedaży liczyła 575 sklepów. Sercem logistyki Gloria Jeans jest główne centrum dystrybucji w miejscowości Novoszachtińsk (obwód rostowski). Centrum realizuje dostawy zaopatrzenia do czterech regionalnych centrów zaopatrzenia. Automatykę w magazynie dostarczyła firma TGW z siedzibą w Wels (Austria), będąca generalnym wykonawcą projektu całego magazynu.   Zadaniem PSI było dostarczenie, wdrożenie i uruchomienie systemu WMS. Magazyn obsługiwany systemem PSIwms ma 20 tys. m² powierzchni, w tym 8,3 tys. m² magazynu wysokiego składowania. Obiekt jest mocno nasycony automatyką, która obejmuje m.in. system miniload (14 korytarzy roboczych, 210 tys. lokalizacji dla kartonów) i sorter, wraz z dodatkową strefą buforowania dla produktów przed umieszczeniem ich na sorterze. W magazynie znajdują się także przenośniki, system automatycznej identyfikacji, system pick to light, narzędzia do kontroli jakości oraz dodatkowy miniload z 8 korytarzami roboczymi. Magazyn obsługuje obieg kartonowy, a łączna jego wydajność to do 1300 kartonów w strefie przyjęć i do 700 kartonów w strefie wysyłek na godzinę.  

PSI automatyczny system WMS 2PSI dostarczyło system WMS dla centralnego magazynu dystrybucyjnego firmy odzieżowej Gloria Jeans. Mocno zautomatyzowany magazyn wyposażony został w automatykę firmy TGW. Obsługuje zaopatrzenie kilkuset sklepów działających pod markami Gloria Jeans i Gee Jay.

 

 

Gloria Jeans to rosyjska firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży z siedzibą w Rostovie nad Donem. Firma istnieje od 1988 roku, zajmuje się produkcją i sprzedażą odzieży młodzieżowej, obuwia i akcesoriów pod markami Gloria Jeans i Gee Jay. Posiada salony w miastach Rosji i Ukrainy, własne centra projektanckie i merchandising’owe w Rosji, Brazylii, Chinach, Turcji i Hong Kongu. W 2015 roku sieć sprzedaży liczyła 575 sklepów. Sercem logistyki Gloria Jeans jest główne centrum dystrybucji w miejscowości Novoszachtińsk (obwód rostowski). Centrum realizuje dostawy zaopatrzenia do czterech regionalnych centrów zaopatrzenia. Automatykę w magazynie dostarczyła firma TGW z siedzibą w Wels (Austria), będąca generalnym wykonawcą projektu całego magazynu.

 

Zadaniem PSI było dostarczenie, wdrożenie i uruchomienie systemu WMS. Magazyn obsługiwany systemem PSIwms ma 20 tys. m² powierzchni, w tym 8,3 tys. m² magazynu wysokiego składowania. Obiekt jest mocno nasycony automatyką, która obejmuje m.in. system miniload (14 korytarzy roboczych, 210 tys. lokalizacji dla kartonów) i sorter, wraz z dodatkową strefą buforowania dla produktów przed umieszczeniem ich na sorterze. W magazynie znajdują się także przenośniki, system automatycznej identyfikacji, system pick to light, narzędzia do kontroli jakości oraz dodatkowy miniload z 8 korytarzami roboczymi. Magazyn obsługuje obieg kartonowy, a łączna jego wydajność to do 1300 kartonów w strefie przyjęć i do 700 kartonów w strefie wysyłek na godzinę.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C