Zoptymalizować nie tylko transport

C

02-08-2010

Półmetek wakacji tuż tuż... Studenci spokojnie odpoczywają, albo intensywnie sezonowo pracują. Niektórzy zaczęli planować swoją zawodową karierę w trakcie studiów i już na II, III roku podejmują prace związane z wybranym kierunkiem. Optymalne "znalezienie się" w takiej pracy od samego początku, ułatwiają plany zajęć realizowane na uczelniach.   Politechnika Poznańska poza wieloma kierunkami ściśle inżynierskimi kształci studentów na kierunku Transport. Wychodząc naprzeciw młodym ludziom i szerząc świadomość o potrzebie optymalizacji transportu, firma Comp-Win nawiązała współpracę z poznańską uczelnią. Comp-Win udostępniła kilkanaście licencji aplikacji do planowania i optymalizacji transportu PlanLogiX i Rote LogiX wraz z mapami Europy.   Zaawansowane algorytmy heurystyczne aplikacji PlanLogiX pozwalają studentom na testowanie i obserwowanie wyników wielu rodzajów planowania. Integracja z mapą umożliwia graficzną prezentację zaplanowanych tras. Uczestniczący w praktycznych ćwiczeniach, podczas których testują i poznają algorytmy planowania i optymalizacji aplikacji Plan LogiX, podejmują również badania naukowe, w oparciu o które powstają prace magisterskie. W nadchodzącym roku akademickim Comp-Win planuje rozpocząć współpracę z kolejnymi uczelniami technicznymi.


Półmetek wakacji tuż tuż… Studenci spokojnie odpoczywają, albo intensywnie sezonowo pracują. Niektórzy zaczęli planować swoją zawodową karierę w trakcie studiów i już na II, III roku podejmują prace związane z wybranym kierunkiem. Optymalne “znalezienie się” w takiej pracy od samego początku, ułatwiają plany zajęć realizowane na uczelniach.


 

Politechnika Poznańska poza wieloma kierunkami ściśle inżynierskimi kształci studentów na kierunku Transport. Wychodząc naprzeciw młodym ludziom i szerząc świadomość o potrzebie optymalizacji transportu, firma Comp-Win nawiązała współpracę z poznańską uczelnią. Comp-Win udostępniła kilkanaście licencji aplikacji do planowania i optymalizacji transportu PlanLogiX i Rote LogiX wraz z mapami Europy.

 

Zaawansowane algorytmy heurystyczne aplikacji PlanLogiX pozwalają studentom na testowanie i obserwowanie wyników wielu rodzajów planowania. Integracja z mapą umożliwia graficzną prezentację zaplanowanych tras. Uczestniczący w praktycznych ćwiczeniach, podczas których testują i poznają algorytmy planowania i optymalizacji aplikacji Plan LogiX, podejmują również badania naukowe, w oparciu o które powstają prace magisterskie. W nadchodzącym roku akademickim Comp-Win planuje rozpocząć współpracę z kolejnymi uczelniami technicznymi.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C