Zostać kierownikiem zaraz po studiach! – staż menedżerski w grupie Mainfreight

C

26-05-2017

Mainfreight Poland - polska część nowozelandzkiej grupy Mainfreight, będącej jednym z największych operatorów logistycznych na świecie ogłosiła właśnie rekrutację studentów z polskich uczelni na Management Trainee Program (MTP) – trzyletni ogólnoeuropejski staż managerski, który pozwoli on uczestnikom poznać wszystkie procesy w firmie w różnych jej oddziałach na ternie Europy. Zgodnie z założeniami projektu, po jego zakończeniu uczestnicy posiadać będą wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by pracować na stanowisku kierowniczym.  

Mainfreight Poland – polska część nowozelandzkiej grupy Mainfreight, będącej jednym z największych operatorów logistycznych na świecie ogłosiła właśnie rekrutację studentów z polskich uczelni na Management Trainee Program (MTP) – trzyletni ogólnoeuropejski staż managerski, który pozwoli on uczestnikom poznać wszystkie procesy w firmie w różnych jej oddziałach na ternie Europy. Zgodnie z założeniami projektu, po jego zakończeniu uczestnicy posiadać będą wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by pracować na stanowisku kierowniczym.  

– Uczestnictwo w programie Management Trainee to przepustka do dynamicznego, różnorodnego i fascynującego świata logistyki. W czasie trzyletniego stażu, młodzi mają okazję pracować w kilku placówkach firmy w różnych krajach, pełniąc różnorodne funkcje – od operatora wózka widłowego po zarządzanie zespołem i planowanie ramię w ramię z doświadczonym managerem– wyjaśnia Agnieszka Brymerska, HR specialist w Mainfreight Poland.

Organizatorem MTP jest Mainfreight Group, a proces rekrutacyjny prowadzony jest przez Mainfreight w Holandii. Oferta programu skierowana jest do studentów ostatniego roku i absolwentów wieku do 26 lat, którzy mają cechy lidera i chcą pracować w sektorze usług logistycznych oraz doskonalić umiejętności managerskie. Firma umożliwi im pogłębienie wiedzy zdobytej na uczelni i rozwój zdolności przywódczych. Osoby zakwalifikowane do odbycia stażu otrzymają za niego wynagrodzenie. Staż prowadzony będzie w języku angielskim.

Program stwarza możliwość poznania od środka sposobu funkcjonowania innowacyjnej i globalnej organizacji logistycznej. W trakcie trzyletniego stażu miałem możliwość przyjrzenia się różnym częściom łańcucha dostaw, od logistyki magazynowej poprzez transport lądowy, morski, lotniczy na sprzedaży kończąc. Poza dostępem do wiedzy ekspertów otrzymałem również swojego osobistego mentora, którego zadaniem jest wsparcie w realizacji wybranej przez mnie indywidualnej ścieżki rozwoju. Udział w programie nie tylko rozwija umiejętności i poszerza kompetencje, ale przede wszystkim wzbogaca doświadczenie. Jest niewątpliwie świetnym startem do rozwoju kariery zawodowej – przekonuje Adam Romejko, uczestnik MTP z Polski.

Więcej na temat możliwości ubiegania się o miejsce na Management Trainee na stronie: careers.mainfreight.com/pl/praca/

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C