Alternatywne rozwiązanie w dziedzinie palet od grupy Craemer: paleta EURO L1® – tworzywo sztuczne zamiast drewna

C

05-05-2022

Niezawodne systemy transportowe i logistyczne z profesjonalną paletyzacją towarów i załadunkiem kontenerów bazują na trwałych, praktycznych i ekonomicznych rozwiązaniach umożliwiających szybkie, płynne i bezproblemowe magazynowanie oraz transportowanie ładunków z punktu A do punktu B. Opracowując nośnik EURO L1® Grupa Craemer uzyskała zrównoważoną i wytrzymałą paletę z tworzywa sztucznego, która spełnia nawet najsurowsze wymagania stawiane w transporcie i logistyce.

Instalacje intralogistyczne wielu europejskich firm produkcyjnych, handlowych i logistycznych są dostosowane do wymiarów drewnianej palety Euro. Przy wysokości całkowitej 150 mm, długości 1200 mm i szerokości 800 mm, innowacyjna paleta EURO L1® firmy Craemer, odpowiada dokładnie temu wymiarowi.

Dlatego też to nowo opracowane rozwiązanie, którego jakość odzwierciedla hasło „made in Germany”, stanowi praktyczną alternatywę dla konwencjonalnych palet drewnianych.

W przeciwieństwie do drewna, które w codziennym użytkowaniu zużywa się i odłamuje, paleta EURO L1® formowana jest wtryskowo w całości z wysokiej jakości polietylenu (PE), co czyni ją niezwykle wytrzymałą i ekstremalnie trwałą.

 

Unikalna powłoka antypoślizgowa Palgrip®- utrzymuje ładunek w pozycji wyjściowej nawet podczas przechyłu nośnika z ładunkiem.

Jeden model, a wiele zastosowań

Paleta z tworzywa sztucznego EURO L1® firmy Craemer, nadająca się do wszelkich zastosowań w logistyce, została zaprojektowana specjalnie z myślą o zautomatyzowanych magazynach wysokiego składowania.

Jest kompatybilna ze starymi i nowymi instalacjami, z wszelkimi fotokomórkami i czujnikami, a dzięki specjalnej konstrukcji działa bezobsługowo i bezawaryjnie na wszystkich standardowych elementach przenośnikowych, takich jak przenośniki łańcuchowe i rolkowe. Paletę EURO L1® można ponadto obsługiwać za pomocą standardowych układnic, paletyzatorów i depaletyzatorów. Jej nośność statyczna  z 5 profilami usztywniającymi wynosi 7.500 kg oraz po 1.250 kg dynamicznie i w regale wysokiego składowania.

 

Płozy antypoślizgowe zapewniają płynność przemieszczania we wszelkich instalacjach przenośnikowych.

Zalety mówią same za siebie

Widocznymi zaletami nowej palety są elementy Palgrip®-. Jako doświadczony producent wysokiej jakości palet z tworzyw sztucznych, Craemer opracował unikalną powłokę antypoślizgową Palgrip®-.

Na górnej warstwie standardowo znajdują się odporne na ścieranie pasy antypoślizgowe. Zapewniają one bezpieczne utrzymanie ładunku na palecie w najróżniejszych warunkach, nawet w pochyłym położeniu oraz w warunkach dużej wilgotności. Trzy równomiernie zamknięte płozy wspomagają sprawny transport ładunku. Opcjonalnie dostępne są one również z powłoką  Palgrip® dającą optymalnie równomierną pracę w przenośnikach rolkowych i łańcuchowych.

Nowa paleta EURO L1® o wysokości 150 mm, długości 1200 mm i szerokości 800 mm jest wymiarowo taka sama jak drewniana paleta Euro.

Dodatkowe wyposażenie w transpondery do identyfikacji radiowej (RFID) zamienia paletę z tworzywa sztucznego w identyfikowalny i inteligentny nośnik informacji. Cechy świadczące o jakości nowego rozwiązania to wiele możliwości wariantów krawędzi na powierzchni odkładczej lub profili usztywniających oraz odporność na temperaturę od minus 30oC do plus 40oC, krótkotrwale do plus 90oC.

Paleta EURO L1® charakteryzuje się niezmiennie wysoką jakością i długą żywotnością również przy rosnącej ilości wykonywanych przez nią cykli logistycznych. Wniosek jest zatem prosty, paleta EURO L1® to ekonomiczny nośnik ładunków w efektywnej logistyce.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C