CC1 i EURO L1 z tworzywa sztucznego – kompatybilne i doskonałe zarówno razem, jak i osobno

C

19-05-2023

Niezawodne systemy logistyczne (również wewnątrzzakładowe) obejmujące profesjonalną paletyzację opierają się na wytrzymałych, praktycznych i ekonomicznych rozwiązaniach. To dzięki nim można szybko, płynnie i bez uszkodzeń transportować ładunki i towary z punktu A do punktu B oraz je magazynować.

Grupa Craemer należy do czołowych producentów rozwiązań logistycznych na świecie, a opracowana przez nią trwała, solidna paleta EURO L1® z tworzywa sztucznego spełnia najsurowsze wymagania występujące w wewnętrznych i zewnętrznych procesach logistycznych. Paletę można połączyć z łatwą w obsłudze nadstawką paletową CC1 – która umożliwia trzypoziomowe sztaplowanie, a tym samym dopasowywanie do objętości transportowanych produktów – i uzyskać w ten sposób stabilną jednostkę opakowaniową wielokrotnego użytku. Nadstawka CC1 jest kompatybilna nie tylko z paletą EURO L1, ale także z większością dostępnych europalet, zarówno z tworzywa sztucznego, jak i z drewna.

Wykonana z tworzywa sztucznego paleta EURO L1® ma 150 mm wysokości, 1200 mm długości i 800 mm szerokości, odpowiada więc wymiarom europalety drewnianej.

Wewnątrzzakładowe systemy logistyczne w wielu europejskich przedsiębiorstwach z sektora produkcji, handlu i logistyki są dostosowane do wymiarów europalet drewnianych. Paleta EURO L1 marki Craemer ma 150 mm wysokości, 1200 mm długości i 800 mm szerokości, jest więc w pełni zgodna z ich wymiarami. Tym samym to opracowane przez firmę Craemer rozwiązanie „made in Germany” stanowi praktyczną alternatywę dla tradycyjnych palet drewnianych. W przeciwieństwie do palet z drewna, które przy codziennym użytkowaniu niszczą się i mogą rozpaść się na kawałki, paleta L1 cechuje się niezwykłą solidnością i trwałością. Jest bowiem wykonana z wysokiej jakości wytrzymałego polietylenu (PE) – tak jak idealnie do niej dopasowana nadstawka paletowa CC1 – i formowana wtryskowo jako jednolity odlew.

PROMOCJA

PROMOCJA

Paleta L1 marki Craemer to solidne rozwiązanie z tworzywa sztucznego, które nadaje się do wszelkich zastosowań w logistyce (również wewnątrzzakładowej). Doskonale sprawdza się też w zautomatyzowanych magazynach wysokiego składowania, w których wraz z nadstawką paletową może być używana jako samodzielna jednostka opakowaniowa. Z nadstawką CC1 czy bez – model L1 jest zgodny ze starszymi i nowszymi instalacjami oraz ze wszystkimi fotokomórkami i czujnikami, a dzięki specjalnej konstrukcji współpracuje bez zakłóceń i konieczności konserwacji z wszelkimi powszechnie stosowanymi przenośnikami łańcuchowymi i rolkowymi. Paletę EURO L1 można ponadto obsługiwać za pomocą standardowych terminali operatorskich, paletyzatorów i depaletyzatorów – również wtedy, gdy jest połączona z nadstawką paletową marki Craemer. Jest wyposażona w pięć profili usztywniających, dzięki którym jej nośność sięga 7500 kg w warunkach statycznych oraz 1250 kg w ruchu i w magazynie wysokiego składowania.

CC1: z myślą o sprawnej logistyce wewnątrzzakładowej

Idealna jednostka opakowaniowa stworzona z komponentów marki Craemer: nadstawkę CC1 można połączyć z paletą EURO L1 i zamknąć pokrywą paletową – wszystkie trzy elementy są ze sobą kompatybilne i mogą być używane razem lub osobno

Idealna jednostka opakowaniowa stworzona z komponentów marki Craemer: nadstawkę CC1 można połączyć z paletą EURO L1 i zamknąć pokrywą paletową – wszystkie trzy elementy są ze sobą kompatybilne i mogą być używane razem lub osobno

Połączenie z nadstawką paletową CC1 pozwala zdecydowanie rozszerzyć zastosowania palet Craemer L1 i nie tylko. Ze względu na swoje wymiary zewnętrzne (1220 x 815 mm, wysokość 300 mm) nadstawka pasuje do (prawie) wszystkich palet w formacie Euro niezależnie od tego, czy są wykonane z drewna, czy z tworzywa sztucznego. Przez połączenie nadstawki z paletą powstaje stabilna, wydajna jednostka opakowaniowa wielokrotnego użytku, która zapewnia niezawodną ochronę ładunku i zmniejsza ilość odpadów opakowaniowych, a w efekcie obniża koszty utylizacji.

Nadstawki Craemer CC1 do europalet są niezwykle łatwe w obsłudze dzięki zintegrowanym uchwytom, ruchomym elementom blokującym i przemyślanemu mechanizmowi składania. Ich dodatkowymi zaletami są zabezpieczenia antypoślizgowe i możliwość znacznego zmniejszenia zajmowanej przez nie przestrzeni. Nadstawka waży 7,8 kg, a jej pojemność nominalna po rozłożeniu wynosi 260 l. Rozwiązanie można łatwo i bezproblemowo umieścić na palecie. Na pierwszej nadstawce można ustawić dwie kolejne, co pozwala dopasować budowany w ten sposób pojemnik do wielkości transportowanego towaru.

Idealna jednostka opakowaniowa i ładunkowa

Jak uzyskać idealną jednostkę ładunkową o wysokości ok. 2,10 m? Wystarczy ułożyć jedna na drugiej dwie palety, z których każda jest wyposażona w trzy nadstawki. W takiej konfiguracji dolna jednostka wytrzymuje obciążenie na poziomie 500 kg. Możliwość ułożenia nawet trzypoziomowego stosu pozwala dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń i pojazdy transportowe, a mechanizm składania zapewnia oszczędność miejsca podczas magazynowania i transportu po opróżnieniu: na jednej europalecie można umieścić 30 złożonych nadstawek i w ten sposób zmniejszyć ilość zajmowanego przez nie miejsca o 75%.

Przemyślane elementy blokujące na spodzie nadstawki CC1 stabilizują ją również po rozłożeniu. Nadstawki można stosować pojedynczo, ale opcjonalne zewnętrzne 10-milimetrowe krawędzie blokujące umożliwiają bezpieczne ułożenie na nadstawce kolejnej palety. Nadstawkę bez tej krawędzi można zamknąć za pomocą pokrywy paletowej o standardowych wymiarach.

EURO L1 z systemem antypoślizgowym

Praktyczna nadstawka CC1 do europalet uzupełnia szeroki asortyment nośników ładunków marki Craemer wykonanych z tworzywa sztucznego. Wśród rozwiązań o wymiarach Euro warto zwrócić uwagę na paletę EURO L1 wyposażoną w elementy antypoślizgowe. Firma Craemer opracowała wyjątkową powłokę antypoślizgową Palgrip®, wykorzystując swoje ponad 60-letnie doświadczenie w produkcji wysokiej klasy palet z tworzywa sztucznego. Odporne na ścieranie, trwale naniesione pasy antypoślizgowe są standardowym elementem górnej powierzchni palety. Stabilizują one ładunek w najróżniejszych warunkach, nawet w przypadku przechylenia palety i w wilgotnym otoczeniu. Trzy zamknięte płozy wspomagają bezproblemowy przepływ materiałów, a z myślą o optymalnym użytkowaniu palet na przenośnikach rolkowych lub łańcuchowych płozy te można opcjonalnie pokryć antypoślizgową powłoką Palgrip.

Nadstawki Craemer CC1 do europalet są niezwykle łatwe w obsłudze, ponieważ wyposażono je w zintegrowane uchwyty, ruchome elementy blokujące i przemyślany mechanizm składania.

Nadstawki Craemer CC1 do europalet są niezwykle łatwe w obsłudze, ponieważ wyposażono je w zintegrowane uchwyty, ruchome elementy blokujące i przemyślany mechanizm składania.

Paleta EURO L1, nadstawka CC1 i pokrywa paletowa mogą być używane razem lub osobno. W obu przypadkach można je dodatkowo wyposażyć w transpondery RFID, dzięki czemu stają się one „inteligentnymi” nośnikami informacji z funkcją śledzenia. Kolejną zaletą tych produktów jest możliwość ich używania w temperaturach od –30 do +40°C, a przez krótki czas nawet +90°C. Palety EURO L1, nadstawki CC1 i pokrywy paletowe marki Craemer charakteryzują się stałą, wysoką jakością i dużą wytrzymałością nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Wszystko to sprawia, że idealnie ze sobą współpracują i pomagają zapewnić maksymalną efektywność zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych procesów logistycznych.

Grupa Craemer została założona w 1912 r. jako zakład obróbki metali. Ma centralę w Niemczech i cztery europejskie zakłady produkcyjne. Należy do czołowych producentów rozwiązań na potrzeby logistyki i utylizacji na świecie. Od końca lat 50. XX wieku przedsiębiorstwo zajmuje się obróbką tworzyw sztucznych. Jego oferta obejmuje palety z tworzywa sztucznego do najróżniejszych zastosowań oraz szeroką gamę pojemników transportowych i magazynowych – od skrzynek sztaplowanych przez pojemniki okrągłe i wanny po skrzyniopalety. Wszystkie produkty Craemer z tworzywa sztucznego są wykonane z wytrzymałego polietylenu, który zapewnia wysoką jakość sprawdzoną w praktyce. W 2022 r. to rodzinne przedsiębiorstwo wygenerowało przychody na poziomie 365 mln EUR i zatrudniało około 1000 pracowników.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C