Dachser z optymizmem patrzy w przyszłość

C

18-06-2021

Dachser, globalny operator logistyczny, zakończył rok 2020 z silną pozycją rynkową. Nawet jeśli trudno dziś o precyzyjne prognozy, zdaniem Burkharda Elinga, dyrektora generalnego Dachsera, są powody do ostrożnego optymizmu.

– Nieco ponad rok temu, kiedy liczba przesyłek gwałtownie spadła z powodu zamknięcia gospodarek na południu Europy, nie mogliśmy spodziewać się tak dobrych wyników. Rok później, w pierwszym kwartale 2021 r., sytuacja wyglądała już zupełnie inaczej, a wolumen przesyłek w europejskiej sieci drobnicowej był wysoki. To zasługa m.in. czarterów lotniczych, dzięki którym możemy zaoferować naszym klientom własne, niezawodne połączenia transportowe pomiędzy Azją, Europą i USA. I mimo że globalna niepewność i skutki pandemii COVID-19 wciąż nie dają o sobie zapomnieć, to jesteśmy optymistami i spodziewamy się, że w drugiej połowie 2021 r. wszystko wróci do normy – uważa Burkhard Eling.

 

Stabilność i niezawodność łańcuchów dostaw

– Wszystko wskazuje na to, że również łańcuchy dostaw w pewnym stopniu się ustabilizowały. Na podstawie naszych doświadczeń, dostrzegamy w tym obszarze tendencję do tworzenia bardziej regionalnych struktur w niektórych sektorach, takich jak opieka zdrowotna. Nie widzimy jednak całkowitego odwrotu od globalizacji, jak przewidywano. Zamiast tego pracujemy z naszymi klientami nad stworzeniem inteligentnych połączeń regionalnych i globalnych łańcuchów dostaw, które zapewniają wysoki stopień stabilności i niezawodności. Jedno jest pewne: dzięki tym wysiłkom wszyscy zamkniemy rok 2021 z sukcesem – przewiduje dyrektor generalny.

 

Zespół Dachsera pracuje z klientami nad stworzeniem inteligentnych połączeń regionalnych i globalnych łańcuchów dostaw, które zapewniają wysoki stopień stabilności i niezawodności.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C