Do czego służy folia stretch czarna?

C

25-04-2022

Folia stretch to materiał powszechnie stosowany zarówno w przemyśle, jak i w domach mieszkalnych. Czym tak właściwie jest? Jakie są jej właściwości? Do czego służy strecz czarny?

Czym jest folia stretch?

Folia stretchowa to materiał, który składa się z kilku warstw polietylenu. Taka folia charakteryzuje się przede wszystkim dużą rozciągliwością. Jak jest produkowana? Strecz produkuje się za pomocą metody wylewu szczelinowego, która wykorzystuje w tym celu polietylen charakteryzujący się niską gęstością.

Rodzaje folii stretch

Folie stretchowe dzieli się zwykle ze względu na sposób ich aplikacji. Z tego względu wydzielamy folie ręczne oraz maszynowe. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj są szeroko i powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłowych. Stosuje się je głównie do zabezpieczania towarów podczas ich transportu, a także i do przechowywania oraz magazynowania. Najczęściej folia stretchowa jest wykorzystywana w magazynach oraz centrach dystrybucji, gdyż pozwala nie tylko na skuteczne zabezpieczenie przedmiotu lub paczki przed wilgocią, kurzem i uszkodzeniami mechanicznymi, ale i stabilizuje ładunki paletowe.

Folia stretch czarna – do czego służy?

Najczęściej stosowana folia stretchowa jest transparentna, można jednak zakupić również strecz czarny. Folia stretch czarna jest całkowicie nieprzezroczysta i matowa. Wykorzystuje się ją nie tylko po to, aby zabezpieczyć transportowane towary przed czynnikami zewnętrznymi (takimi jak wilgoć czy kurz), ale również i przed niepożądanymi spojrzeniami innych osób, na przykład w czasie przenoszenia przedmiotu na zewnątrz lub w drodze do domu. Strecz czarny stosuje się przede wszystkim do zabezpieczania wartościowych przedmiotów, takich jak sprzęt RTV i AGD. Warto zauważyć, że taka folia sprawdzi się nie tylko w logistyce. Bardzo często jest ona stosowana również przez firmy kurierskie, gdyż umożliwia odpowiednie zabezpieczenie niewielkich przesyłek, a także łączenie kilku pudeł dla jednego odbiorcy, co jest po prostu wygodne.

Czarna folia – właściwości

Czarny strecz charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i kurz. Ponadto taka folia jest bardzo rozciągliwa. Właśnie dlatego sprawdza się doskonale w przypadku transportu na duże odległości. Jej kolejną zaletą jest warstwa klejąca znajdująca się po wewnętrznej stronie – dzięki niej folia zapewnia lepszą stabilizację przesyłki. Podobne właściwości wykazuje czarny strecz maszynowy. Taką folię można rozciągnąć nawet do 150%, co pozwala dokładnie owinąć daną paczkę, nawet gdy posiada ona ostre krawędzie. Jest to zatem niezbędny produkt w magazynach i sklepach, które oferują wysyłkową sprzedaż. Gdzie kupić czarną folię do pakowania przesyłek? W celu zakupu czarnej folii strecz najlepiej sprawdzić oferty w hurtowniach, takich jak Ekspert Południe. Tylko w takich miejscach można znaleźć najwyższej jakości materiały do pakowania przedmiotów, przesyłek i palet w wyjątkowo niskich cenach. Ponadto w hurtowniach można znaleźć szeroki wybór folii pod względem wymiarów czy koloru. 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C