Ekspert zaawansowanej logistyki żywności NewCold inwestuje 112 milionów euro w park logistyczny pod Warszawą.

C

30-06-2023

Ostatnie kilka lat pokazało jak ważna jest wydajność i niezawodność łańcucha dostaw. Firma NewCold, pionier w dziedzinie zaawansowanej, zautomatyzowanej logistyki magazynowej i łańcucha chłodniczego, rozszerza swoją działalność, inwestując 112 milionów euro w budowę nowego obiektu chłodniczo-magazynowego pod Warszawą. Dla Polski oznacza to przede wszystkim wzmocnienie pozycji na międzynarodowym rynku logistycznym.

Widzimy potencjał, aby Polska stała się głównym europejskim centrum logistyki żywności. To przyszłość, w której budowaniu chcemy uczestniczyć i pomóc. Nowy obiekt pod Warszawą, w połączeniu z istniejącą już lokalizacją w Kutnie, zwiększy naszą zdolność do zaspokajania potrzeb klientów na kluczowych rynkach w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Bram Hage, założyciel i dyrektor generalny NewCold. Budowa magazynu w Nowym Modlinie to kolejny krok do zwiększenia zdolności ładunkowych firmy oraz umocnienia pozycji Polski w sektorze logistycznym. Dzięki inwestycji NewCold, która pomieści do 94 600 palet oraz rozbudowie magazynu w Kutnie, który do przyszłego roku podwoi swoją pojemność, firma dysponować będzie łącznie 207 200 miejscami paletowymi w naszym kraju.

Budowa nowego magazynu to także nowe miejsca pracy. W tym wypadku firma NewCold przewiduje utworzenie 90 etatów, dzięki czemu inwestycja wesprze lokalną gospodarkę. – Oprócz wpływu ekonomicznego i wysokiej jakości miejsc pracy stworzonych dzięki tej inwestycji, wzmocnimy odporność łańcucha dostaw żywności. Nasz międzynarodowy zasięg sprawi, że pomożemy polskim producentom uzyskać dostęp do nowych rynków – powiedział Roberto Alessio, wiceprezes ds. biznesu i rozwoju w Europie Wschodniej.

Dysponując globalną siecią 15 najnowocześniejszych obiektów zlokalizowanych na trzech kontynentach, NewCold jako jeden z największych na świecie dostawców zautomatyzowanych magazynów oferuje obecnie ponad 1,2 miliona miejsc paletowych. Jego flota transportowa składająca się z kilkuset ciężarówek i naczep zapewnia płynne i wydajne operacje logistyczne.

To, co odróżnia NewCold od reszty firm oferujących rozwiązania w łańcuchu dostaw, to koncentracja na automatyzacji, a także możliwości płynnej integracji magazynów i systemów transportowych z działaniami operacyjnymi klientów. Wpływa to korzystnie na ograniczenie: śladu węglowego, godzin pracy i zużycia energii. Wdrożenie najnowocześniejszych systemów przechowywania i wyszukiwania poprawia bezpieczeństwo żywności i umożliwia skuteczną identyfikacje każdego elementu w łańcuchu dostaw.

NewCold w swoich działaniach kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój i zadowolenie klientów. Inwestuje w automatyzację i najnowocześniejsze technologie, co pomaga firmie w pozycjonowaniu się jako twórcy jednych z największych i najbardziej zaawansowanych obiektów logistycznych. Działając w trybie 24/7, NewCold zapewnia nieprzerwalność łańcucha chłodniczego.
Firma NewCold konsekwentnie napędza innowacje w swojej branży, koncentrując się na dostarczaniu zorientowanych na klienta, inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań z naciskiem na automatyzację, innowacje i specjalizację w zaawansowanej technologicznie logistyce z kontrolowaną temperaturą. Dzięki ostatnim inwestycjom, zwiększonej pojemności magazynowej i wsparciu dla polskiego krajobrazu gospodarczego, NewCold umacnia swoją pozycję globalnego lidera.

Artykuł sponsorowany

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C