Jak wybrać platformę widoczności transportu w czasie rzeczywistym?

C

18-03-2022

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, firmy potrzebują aktualnych informacji o przesyłce, aby zarządzać zakłóceniami, monitorować szacowany czas przyjazdu i podejmować odpowiednie działania w razie problemów. Wszystko to i wiele więcej oferuje platforma zapewniająca widoczność transportu w czasie rzeczywistym lub RTTVP.

Platformy RTTVP powinny dostarczać dokładne i terminowe informacje o lokalizacji i szacowanym czasie realizacji przesyłki, zwiększając widoczność w łańcuchu dostaw firmy i usprawniając jej procesy. Jak zatem wybrać najlepszą dla siebie platformę?

W kwietniu 2021 r. firma Gartner opublikowała wyniki pierwszego w historii badania Magic Quadrant w dziedzinie widoczności przewozowej w czasie rzeczywistym. Oceniając platformy na podstawie „zdolności realizacji” i „kompletności wizji”, Magic Quadrant jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań dostawcy RTTVP. Analiza rynku nie jest jednak wystarczającym źródłem informacji na temat tego, która platforma zapewnia obsługę klienta i oferuje funkcje najbardziej potrzebne Twojej firmie, więc wciąż pojawiają się pytania, na które należy znaleźć odpowiedź.

 

Jakie funkcje są potrzebne Twojej firmie?

Wybierając dostawcę usług, należy rozważyć, jakie tryby transportu są obsługiwane w porównaniu z trybami, z których korzystasz. Czy produkt może być dostosowany do Twoich potrzeb? Ponieważ platformy RTTVP korzystają z danych, należy dowiedzieć się, w jaki sposób te dane są gromadzone i rozważyć chęć klientów do udziału w nowym systemie – jak prosty jest proces wdrażania i udostępnianie danych?

Podczas gdy większość platform będzie stale aktualizować i ulepszać swoją ofertę, należy upewnić się, że ta, wybrana przez Ciebie spełnia Twoje obecne potrzeby. Dodatkowo oceń dostawcę pod kątem innowacyjności i reagowania na informacje zwrotne. Być może w przyszłości Twoja opinia pomoże w opracowaniu nowej funkcji, która poprawi usługę dla wszystkich.

 

Czy platforma jest skalowalna?

Po podjęciu decyzji w sprawie funkcji, których obecnie potrzebujesz, przejdź o krok dalej. Jak Twoja firma planuje się rozwijać w przyszłości? Być może obecnie realizujesz usługi krajowe, ale myślisz o transporcie międzynarodowym i w przyszłości będzie konieczne dodanie transportu morskiego do swoich narzędzi. Czy masz w planach magazyn? Dowiedz się, jak platforma RTTVP może dostosować się do przyszłych zmian. Pamiętaj, by sprawdzić też informacje na temat bieżącej relacji z dostawcą i czy masz dedykowanego przedstawiciela lub czy możesz szybko skontaktować się z dostawcą w przypadku wystąpienia problemów.

 

Jakie dostawca ma wyniki?

Upewnij się, że wybrany dostawca ma potwierdzoną zdolność do zapewniania funkcji, które oferuje. Warto zacząć od pytań na temat rozwoju firmy, obecnych klientów, referencji i historii innowacji. Zasoby, takie jak Gartner Peer Insights i G2, oferują dostęp do opinii prawdziwych klientów i zapewniają jasny obraz współpracy z konkretnym dostawcą RTTVP oraz funkcjonowania platformy.

Jeśli chcesz zainwestować w platformę zapewniającą Twojej firmie widoczność transportu w czasie rzeczywistym, project44 ma największą globalną sieć przewoźników. Nasza baza klientów obejmuje 3 najlepsze firmy na liście Fortune 500, i znaleźliśmy się na pierwszym miejscu na liście FreightWaves FreightTech 25, która wyróżnia najbardziej innowacyjne i przełomowe firmy branży transportowej.

Dołącz do project44 i odnoś sukcesy z nami!

Umów się na demo, aby sprawdzić, jak nasza platforma zapewniająca widoczność transportu w czasie rzeczywistym może zmienić Twoją firmę.

 

Tomasz Swolkien

Sales Director Central & Eastern Europe (CEE) Polska, project44

Dowiedz się więcej o project44, kliknij tutaj

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C