Leasing MAN FS wspiera przedsiębiorców

C

04-10-2021

Leasing operacyjny samochodów ciężarowych, na którym bazuje oferta MAN Financial Services, to wciąż najkorzystniejsza i najchętniej wybierana metoda finansowania pojazdów w firmie.

Jakie korzyści daje firmom leasing? Po pierwsze, dzięki rozłożeniu zakupu na miesięczne raty leasingu (w MAN FS okres finansowania trwa od 24 do 60 mies.) samochody mogą na siebie zarabiać już od pierwszego dnia.
Po drugie, leasingobiorca do kosztów uzyskania przychodu może zaliczyć całą kwotę raty leasingowej i opłatę wstępną, a także bieżące wydatki eksploatacyjne, w tym zakup paliwa, przeglądy i naprawy. Leasing ułatwia także wydatkowanie firmowych środków zgodnie z podatkowymi potrzebami przedsiębiorstwa. Zewnętrzne finansowanie (a takim jest leasing) pozwala przeznaczyć własne pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa, a sam pojazd nie obciąża bilansu firmy, co jest szczególnie istotne np. przy zaciąganiu kredytów.

Z punktu widzenia leasingobiorcy korzystny jest też sposób uiszczania podatku VAT, który spłacany jest w częściach razem z ratami leasingowymi, a także różne opcje zakończenia umowy. W leasingu MAN Financial Services po okresie kontraktu klient może wykupić użytkowane auto za ustaloną w umowie kwotę lub je zwrócić, wybierając nowy model.
Wszystkie formalności można załatwić w jednym miejscu (One stop Shopping), a leasingobiorca jest kompleksowo obsługiwany przez opiekuna klienta. Procedury leasingu są proste i można je szybko przeprowadzić, nie ma przy tym kosztów dodatkowych.
Leasing MAN Financial Services z pewnością docenią przedsiębiorcy poszukujący kosztów, ale i firmy, które nie chcą inwestować środków finansowych w zakup auta. Taki leasing przyniesie korzyści firmom bez względu na ich wielkość: osobom prowadzącym działalność gospodarczą, sektorowi MŚP oraz dużym przewoźnikom.

Piotr Suwała, kierownik sprzedaży w MAN Financial Services

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C